Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megnyugtatnátok Anyukák?...

Megnyugtatnátok Anyukák? Olyanok tapasztalata érdekelne akiknek lassabban fejlődött a gyerekük!

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves lett pár napja,sajnos elég betegen született, tüdőgyulladása majd strídor légzése lett,oxigénhiányos volt ami miatt igen erős hypotoniája is kialakult!20 hónaposan indult el addig jártunk is gyógytornára.Sajnos nem csak mozgásilag fejlődik lassabban hanem minden egyéb téren is!Nem beszél még,megérteti magát és meg is ért mindent,de nem mond egy értelmes szót sem!Az evéssel is küszködünk 1.5 éves koráig csak bébiételt volt hajlandó enni,mostmár ezzel nincs gondunk de pl.önállóan még nem eszik,csak kekszet,kenyérfalatkákat,azt is csak ha kedve van!Ami jelenleg most a legnagyobb problémám hogy nagyon fél az új dolgoktól,tanítanám inni pl.de semmi másból nem hajlandó inni csak az ősrégi cumisüvegéből,hiába próbálom csőrősből,pohárból vagy akár másik cumisüvegből semmit nem hajlandó elfogadni!Pedig sokat iszik.Ha egy új tányérból akarom etetni vagy ránézésre nem ismerős a kaja,úgy kel beleimádkoznom hogy legalább megkóstolja!A védőnő meg a dokinő csak megmosolyogja és azt mondják előfordul ilyen,de engem kikészít!Esküszöm nem merem elővenni a vízét ha valahol vagyunk csak ha nagyon muszáj,úgy szégyellem azt a cumisüveget(szerencsére a cumirészt tudom cserélni).Hallottatok már ilyenről?Mert én még nem,ée kezdem azt hinni hogy csak az én lányom ilyen:)

Bocs ha hosszú lett,de senki nem ért meg és muszáj volt kiírnom magamból!


2012. márc. 19. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2 éves volt februárban. Szerencsére semmilyen gondunk nem volt sem a szüléssel, sem később. Viszont nagyon hisztis, és olyan kényszeres dolgai vannak, hogy már engem is kikészít.

Pl. új ruhát nem tudok ráadni. Nem veszi fel, sír. Ha nem arra megyünk sétálni, amerre szoktunk, kiborul. Enni is csak a macis tányérból hajlandó. Szóval szerintem ez teljesen rendben van ebben a korban, emiatt nem kell aggódnod.

2012. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem és ugyan megnyugtatni nem tudlak, mert én is hasonló gondban vagyok, de ha leírom, akkor biztos jobban fogod magad érezni. Az én lányom 3 éves már elmúlt egy hónapja. Sokszor nem tudom, hova kihez kellene fordulnom, mert hiába mondom el a problémám a védőnőnek, ő azt mondja egészségesen és normálisan fejlődik a gyerek, kicsit lassabban érik, de majd behozza a lemaradását.

Nekünk is megvan még a cumisüveg, reggel este abban adok neki inni, mert különben max. 1-2 dl-t inna és nem érdekli, hogy szomjas, nem szól, nem kér és ha erőltetem, akkor sem iszik többet! Enni nagyon nehezen eszik, válogatós, szinte beleimádkozom a kaját és ha bár tud egyedül enni és ha látom, hogy a második kanál kaja után áll fel, akkor elkezdem etetni! Hangsúlyozom, ő már 3 éves! Jelenleg bölcsödébe jár, a gondozó nénik mindig panaszkodnak nekem, hogy semmit nem eszik és én erre nem tudok mit mondani, mert hát otthon sem, csak ha etetem!!! Én is nagyon el vagyok keseredve és a beszéde is aggaszt! Alig-alig beszélt 2 éves koráig, utána elkezdett szavakat mondani, de a nagy áttörésre még mindig várok. Mára már mond mondatokat is, beszél, csak úgy, hogy nem nagyon értik, csak én! NAgyon sok hangot helytelenül ejt ki és ezáltal sokszor nem lehet érteni mit mond! A védőnőnk erre azt mondta, semmi baj, vannak ilyen gyerekek, majd az oviban foglalkozik vele logopédus. Közben én azért már nézegetem a fejlesztőket hova lehetne vinni, de sajnos eléggé meg vagyok lőve az idővel, mert közben dolgozom, és mivel elég sokat beteges a lányom, így is sokat hiányzok a munkahelyemről! Szóval én is el vagyok keseredve kicsit és félek, hogy mi lesz! Várom, hátha hozzászól a bejegyzésedhez valaki okosabb is, mert sajnos nem tudok segíteni, csak átérezni a problémád! Bocs, kicsit én is hosszú lettem!

2012. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudod hány kétéves iszik még cumisüvegből? Bár esetleg tud is pohárból, de út közben mégis üveget használnak, mert abból biztos nem önti le magát. csak ne lógjon egész nap a szájában. Ha ivott, tedd el.

Ettől függetlenül, sajnos nem nyugtatlak meg. A kislányod több veszélyeztető tényezőnek ki volt téve, és úgy tűnik, bár a legrosszabbat elkerülte, azért nem is úszott meg mindent maradék nélkül. Nem írod, jártok-e valamilyen fejlesztésre a kislánnyal. Sajnos az, hogy a gyerekorvos nem javasolja, nem jelenti azt, hogy minden rendben. Attól függően hol laktok, érdemes volna felkeresni valamelyik korai fejlesztéssel foglalkozó intézményt. A Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői Bizottságok telefonszámait megtalálod az interneten, ők megmondják, hol kap a kicsi ingyenes ellátást. Persze fizetős helyek is vannak, keress rá a "korai fejlesztésre".

2012. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok okosságot sajnos én sem tudok mondani, de lehet, hogy a mi történetünk is segíthet. Az én kisfiamnak egy fertőzés következtében kellett szembenézni hasonló problémákkal. 2 hónapos korától neurológiára jártunk, gyógytornáztunk, neki is éretlen volt az idegrendszere, és hypotóniája volt. A torna következtében, viszonylag gyorsan behozta a lemaradást nagymozgásokban, de én is észrevettem, hogy egy picit megkésve csinált sok mindent, és az hogy ragaszkodjon dolgokhoz rá is jellemző, bár talán nem olyan mérétkben, mint az előző válaszadónál is, mert új dolgokat is szívesen kipróbál. Az etetés nálunk mai napig katasztrófa, főtt ételt alig lehet vele elfogadtatni. Én is őrlődtem percről percre az egészségét, épségét illetően, és szerintem míg le nem érettségizik nem is fogok tudni igazán megnyugodni. De mam már azért látom, hogy okos, ügyes, és napról napra még egyre ügyesebb, de nálam is mégis mindig van valaki, vagy valami ami újra és újra elbizonytalanít. Engem az állandó, várakozásra intés őrjített meg, amit az orvosok javasoltak. Várjukn, adjunk időt neki ezt hallottam és hallom állandóan. Én belekeseredtem ebbe az állandó görcsölésbe, miért nem mászik már, miért nem jár már, és szerettem volna vinni, segíteni neki, és feldühített, hogy az orvosok ennyire nem partnerek ebben. Korai fejlesztő foglalkozás kinek jár, ha annak akinek ilyen prblémákkal kell szembenézni nem? De aztán végül is minden rendben lett körülötte, igaz magán úton vittem -dévényre és később szenzoros tornára, és azt hiszem ez is sokat segített.
2012. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Igen járunk korai fejlesztésre 10 hónapos korától,a doktornőnk javaslatára!Ott azt mondják nagyon szépen halad is,bár le van maradva a kortársaitól főleg a beszéd terén!Eddig arra nem is gondoltam hogy ez a kényszeressége,ragaszkodása dolgokhoz mind a betegsége miatt van!A fejlesztőbe annyit mondanak hogy a figyelmével vannak gondok,pár percnél tovább nem igazán lehet lekötni semmivel,bár az utóbbi időben láthatóan sokat javult!Persze a legnagyobb baj a beszéd hiánya de mintha az is kezdene beindulni az utóbbi pár hétben!Amúgy olyan kis ügyes sok mindenben ami érdekli!Tapsikol 9 hónapos korától,táncikál,puszit ad és átölel ha szomorú vagyok,ne agyisten sírok:)Utánoz sok mindenben, a babájával ugyanazt csinálja amit én vele,öleli,ringatja,eteti,itatja:)Sok mindent csinál de sajnos sok mindenben el is van maradva!

Annyira szeretnék segíteni Neki,de sajnos ennél többet nem tudok és ez nagyon dühít!

2012. márc. 19. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:
.
2012. márc. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!