Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad ültetni egy...

Miért nem szabad ültetni egy olyan babát/gyereket aki még önállóan nem tud ülni?

Figyelt kérdés
Mindenki csak annyit mond hogy nem szabad, de azt senki se hogy miért.
2012. márc. 20. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert amíg nem elég erős a gerince,addig csak ártsz vele.
2012. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
-ártasz-
2012. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert tönkre vágod a gerincét...

Amíg önállóan nem tudnak ülni, addig a babák hátizmai még nem elég erősek ehhez a terheléshez, és ez későbbi gerincferdüléshez vezethet.

2012. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így igaz.
2012. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért mert amíg nem tud magától felülni addig gyenge a gerince és ha kényszerítjük túl terheljük vele és elferdülhet.

Ezeket olvasd el én is itt néztem utána:

[link]

[link]

A másodiknál nézd meg a két videót is érdemes.

Remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a két linket. Na az én kicsim is max. úgy tud ülni ahogy az első videón a baba, szóval nagyon görbe gerinccel a lábai közé befekve. Viszont ha az ölünkbe ül kicsit megtámasztva vagy a kezét fogva akkor nagyon szépen, egyenesen tartja magát. Támasztva ültetni attól még szabad nem? Persze nem sokáig. Az a legnagyobb gondom, hogy nem tudom hogyan beletenni már a babakocsiba, mert kúszni, mászni, felállni és bútorok mellet sétálni tud, csak épp ülni nem. 1 Pillanat alatt átfordul a babakocsiba és már fel is akar állni. Viszont így bekötni se tudom rendesen fekve, ahhoz ülnie kéne benne, azt meg nem lehet. Szóval....... nem tudom. Első gyerek és még nekem is tanulni kell :) :) Köszi az eddigi válaszokat
2012. márc. 20. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már sétál bútorok közt akkor elég erős a gerince mennyi idős?
2012. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
10 és fél hónapos most. 9 hónaposan állt fel és már sétált is pár nap múlva bútor mellett. De kb. 1 hete tud ülni is már :) :)
2012. ápr. 4. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!