Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nagy bajban vagyok,...

Anyukák! Nagy bajban vagyok, segítséget kérek tőletek! Nem kioktatást, bántást, arra végképp nincs szükségem! Ti tudtok erről valamit mondani? Volt valakinek ehhez hasonló, vagy ismerősének? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Elég stresszes,aggódós típus vagyok,ilyen volt a terhességem is.Szülés után elég rosszul voltam,nem ismertem magamra,ezért pszichiáterhez mentem és pszichológushoz.

Ott mondták,hogy egy nagyon enyhe szülés utáni depresszióm van,nem vészes,kevés gyógyszerrel kezelhető!

Én szedem is azokat ahogy elő van írva.

Gyermekemet szeretem,maximálisan ellátom,minden tőlem telhetőt megteszek érte (4 hónapos fiúcska).

Ám egyszer volt egy rossz álmom,hogy kidobom őt az ablakon.Azóta rettegek,félek,hogy valami hülyeséget csinálok vele.Mindenféle félelmetes gondolatom van és ezektől rettegek.Maguktól jönnek,belefurakodnak a fejembe!!!

Orvosok megmondták nincs szülési pszichózisom,nem fogok kárt tenni a gyerekemben,csak sokat lovagolok a gondolataimon.

De nem tudok ellene mit tenni,tönkreteszik az életemet,nem hagyják,hogy boldog legyek :((

Mit tehetnék,én ezt nem akarom...


2012. márc. 20. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Keress fel egy másik orvost is, lehet más gyógyszert kéne szedned. Tereld el a gondolataid, legyél sokat a levegőn és ha lehetőség van rá, legyél minél többet valakinek a társaságában.
2012. márc. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy pszichológust, aki a szorongásaidat érdemben képes lesz kezelni. Mivel úgy tűnik, hogy ez nem megy túl sikeresen, fordulj másik szakemberhez akár. Egy rendesen, szakszerűen elvégzett pszichoterápia után (akár gyógyszerekkel kiegészítve, ha szükséges) ezek a gondolatok meg fognak szűnni. :)


Egy pszichológus kismama

2012. márc. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress másik pszichológust,vagy menj vissza ahhoz aki a bogyót adta, és mond el neki a problémád.
2012. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Én depresszió nélkül is minden alkalommal, amikor úttesthez értem a babakocsival láttam magam, amint kilököm a kocsit gyerekestől az autók elé. Le is nyomtam minden alkalommal a féket, hogy véletlenül se.

Szerintem valamilyen szinten elfogadható az ilyesmi, valószínű hogy a legnagyobb félelmedet jeleníted meg.

2012. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló álmomvolt nekem is,csak úgy h a 4-emeletről az erkélyről dobtam le.Minden este rettegve feküdtemle. Minden este redőnyt islehuztam,erkély ajtó bezár,ésmégakadályt is tettemelé.

kb.1hónapig tartott.Ttudom mitélsz át.

2012. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképp keress fel egy másik pszichológust. Nem biztos, hogy a pszichiáter olyan jó dolog, nem kellene gyógyszerekre rászoknod. Ha valóban enyhe depresszióban szenvedsz, szerintem elég lenne ha gyakran kibeszélnéd az érzéseidet, ne nyomd el magadban semmiképp. Hidd el elmúlik ez, csak az a fontos, hogy minden rossz érzést, gondolatot beszélj ki magadból. Erre a pszichológus nagyon jó, tud segíteni. Kitartás!


Annak a válaszolónak pedig üzenem aki szerint "valamilyen szinten ez elfogadható", hogy ez nem elfogadható. Azért álmodunk mert alvás közben dolgozza fel az idegrendszer a napközben átélt dolgokat. És az álmok akár elfojtott indulatokat is tartalmazhatnak. Mindenképpen figyelembe kell venni az ilyet.

2012. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Legyél a lehető legkevesebbet egyedül a babáddal, ha nem tud veled lenni a párod vagy más rokonod, akkor vidd ki sétálni vagy ilyesmi. Ha teheted, kapcsolódj ki, a babát bízzátok anyósra és menjetek el egy este valahová, vagy nézzetek meg otthon egy filmet. Egyszóval kerüld a stresszt.
2012. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is átmentem ezen, azt álmodtam, hogy kidobom a gyerekem az erkélyről(10.-en lakunk), pedig nem volt egyátalán szülés utáni depresszióm. Le kellett győzni a félelmem, úgyhogy kb. a babám fél éves korában kitoltam babakocsival az erkélyre. Pár nap múlva felfogtam, hogy kellő felügyelet mellett ilyen nm történhet! Azóta is nagyon féltem, a szobájában még a kilincset is leszedtem az ablakról, nehogy kinyissa, és kiessen. De már nincsenek ilyen rémálmaim, most 3 éves. Tudom, hogy mit érzel, én tiszta pánikban voltam hetekig. Szerintem rajtad is át fog menni ez a dolog. Nyugi
2012. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,marha rossz érzés de látom rossz gondolata lehet másnak is,ez valahol megnyugtató!

Azt hittem csak én agyamba fordul meg ilyesmi!

Remélem én is le tudom küzdeni!

A pszichológusról még annyit,hogy még járok hozzá és nagyon jó,már régebben egy pánikbetegségből maradéktalanul kigyógyított,ezért bízok benne!

Már csak ezért sem keresnék még másikat,várok,hátha ebből is segít kihozni...

2012. márc. 20. 20:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia...

Nem vagy egydül ezekkel vagy az ilyen gondolatokkal.

A lányom most 11 hós de 4 hós kora körül még nekem is voltak ilyenek,de ma már nem jön elő,nincs ilyen a gondolataimban.

Valószinű,hogy a belső félelmeink,bizonytalanságaink jönnek igy felszinre.

Hülyén hangzik,da ha nics a baba,akkor nem nyomaszt a felelőség,az aggódás stb.

Valóban nem kellene túl agyalnunk a dolgokat,de ezek idővel elmúlnak,ahogy megszokod a babádat!

Sőt volt,hogy annyira kiborultam valamiért,hogy egy pillanatra azt hittem megütöm.Soha nem tennék ilyet!!!

De ez egy pillanat volt és soha többé nem jött elő.

Én is nagyon parázós,stresszelős vagyok!

Az,hogy írtál ide csakis jót jelent,mert érzed,hogy valami nem teljesen oké, tehát a józan eszed a helyén.

Ami nagyon sokat jelentett nekem,ha kitudtam mozdulni,kikapcsolódni a baba nélkül.

Te is rendbe jössz!

Lehet,hogy bagatel de jön a jó idő,kitudtok már mozdulni...napsütés,meleg hidd el segiteni fogsz!

Tudatosan utasisd el a rossz gondolatokat a fejedből...

Önkontroll!!!

Boldog leszel,van egy egészséges kisfiad!

Minden jót kivánok és hidd el,hogy ebből kilehet jönni,én is megtettem ,más is..neked is menni fog!

2012. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!