Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekes? Ezt figyeltem meg:Kis...

Érdekes? Ezt figyeltem meg:Kisfiammal a barátnömnél voltunk. Neki is hasonlo koru fia van. Elég sok szot probálgat mondani, az én fiam nem nagyon.

Figyelt kérdés
Viszont ott amikor a kisfiu dumált egyszer csak a fiam is elkezdett elég értelmes szavakat mondani.Ithon meg csak nagy ritkán.Miért van ez?Hogyan segitsek neki?
2010. febr. 1. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen utánoz, ami ebben az esetben egy jó dolog. Én csak annyit csináltam, hogy mondogattam a gyerek előtt: tigris, mondd te is: tigris. Először: ti, aztán tidi, most a tidis-nél tartunk. Mondogasd neki sűrűn, de ne erőltesd.
2010. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyerekek nagyon jó hatással vannak egymásra! Sokmindent tanulnak egymástól, próbálják utánozni a másikat. Lehet, hogy jót tenne a tiédnek is, ha többször lenne gyerekek között.
2010. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen lehet csak sajna nem tul sürün tudunk velük találkozni,más kicsi meg nincs az ismerösök között:(

Tehát én másként nem tudok neki segiteni?Azt énis csinálom hogy mondogatom neki h ismételjen nem sok sikerrel:(

2010. febr. 1. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj hozzá sokat, nézegessetek képeket, mondj neki mondókákat, énekelj neki..ezek segíthetnek. Sose mondd azonban, hogy ez itt a...mondd te is4 ez általában épp fordítva fog kiütni. inkább kérdezz rá :"nézd, ez a kutya! mi ez?", vagy "hol a kutya? igen, kutya..."
2010. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kislányomat a keresztlányom tanítgatja. Mindenben leutánozza. Lányom 9 hónapos, keresztlányom 18 hós. Ő tanította meg 2 hónapja pá-pá-t inteni, mászni 2 hete. Lányom nem akart mászni, csak menni akart addig, míg keresztlányomnak nem mondtam, hogy mutassa meg, hogy kell. Addig azért nem mászott, mert a nagyobb babát nem látta mászni, csak futni és menni, így azt nem találta izgalmasnak.

Sokat tanulnak egymástól a gyerekek.

2010. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit még elfelejtettem írni (mert kicsim közben felébredt), hogy ha egy bábbal, vagy kedvenc plüssével játszol vele, rajta keresztül beszélsz hozzá. Egy tanárnőm mesélte anno, mikor fősulira jártam, hogy egy 2,5 éves gyerek nem akart egyáltalán megszólalni, mígnem előhúztak egy bábot, ő azt a kis kezére húzta, és azon keresztül kezdett el kommunikálni.
2010. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a picúr? Az én fiam most 15 hós és még ő sem beszél. Gagyarászik egész nap, de értelmes szavakat nem nagyon mond. Viszont, kb. 1 hónapja állandóan mutogat, minden érdekli. Órákat el tudunk azzal szórakozni, hogy képeskönyvet, újságot nézegetünk és mindig mondom neki, hogy amire rámutat az micsoda. Időnként már utánozni is próbál, de még leginkább csak a száját próbálja úgy tartani ahogy én a szavak kimondásakor és a hangok még nem igazán stimmelnek. Viszont nagyon reménykedem, hogy ez fog segíteni a beszédtanulásban, hogy előbb-utóbb elhangzik az a bizonyos első szó. :-) Ti is beszélgessetek, mondókázzatok, bábozzatok minél többet és ha jön a jó idő, akkor menjetek játszótérre, játszóházba, uszodába amikor időtök engedi. Tényleg nagyon sokat tanulnak egymástól a manók. Jó egészséget és sok türelmet nektek!
2010. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lányom egy mimóza eleve, beszélni már próbál, sok szót mond is, de még nem nagy dumás..de! ha hasonló vagy idősebb gyerekkel találkozik huzamosabb ideig akkor mindig lódul kicsit a fejlődése. Ugyanazt tapasztalom amit te leírtál, most tanult egy csomó új szót és lettek új mutatványai (sajnos a marhaságot is eltanulja...). Igyekezzetek minél többet találkozni vagy te próbálj összebarátkozni valakivel akinek hasonló vagy kicsit idősebb gyereke van. Tavasszal talán könnyebb lesz, lehet menni játszótérre (bár ez rajtam nem segít mert itt az sincs), ott lehet ismerkedni ő meg gyerekek között lesz.
2010. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 18 hónapos, ő sem beszél, de tegnap hívogattuk a cicát, és mondta, h ccicic, gyeje. Akkor nagyon megdicsértem, de nem hajlandó újra mondani:)

Annyit tud, a kutya a vau-vau, mondja, h cicic, aja (ez én vagyok), időnként mondja, h nem, sőt hallottam már azt is, h de:) Mondja a bocira, h múúú. Körülbelül ennyi a szókinse, pedig mi is mondókázunk, énekelünk sokat, de majd megered a nyelve nemsokára, remélem:)

2010. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!