Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mikor fog elinduln...

Bogyo110 kérdése:

Szerintetek mikor fog elindulni magától?

Figyelt kérdés
Kislányom 13.5 hónapos kb egy hete már tesz 8-10 lépést önnálóan aztán meg is fogja a kezemet vagy leül ,vagy ugye elesik.Felálni csak ugy tud ha kapaszkodik a nélkül még nem..amugy kúszót mászik teljessen aktív csak érdekelne hogy kb mikor indul el stabiln mert most olyan még mintha be lenne rugva:-) nem mellesleg nagyon jól elröhögcsél magán amikor önnálóan megy.Már allig várom hogy elinduljon!Esetleg valami amivel lehet az egyensúj érzéket fejleszteni?
2012. márc. 20. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez már csak kis idő kérdése, nyugodj meg! ha már tett lépéseket semmi gond, csak óvatos! Az én fiam is ilyen volt, viszont sokkal szebben járt végül, mint aki hamarabb kezdte, mert jól begyakorolta:) Ne erőltesd túlzottan, az neki sem jó. Labdázzatok, hátha megfeledkezik magáról, és elindul utána, csak egy ujjad add oda neki kapaszkodni, ne fogd a kezét, az szabadabb érzés már neki. nem baj, ha óvatos.
2012. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne fogd a kezét,inkább adj a keze ügyébe valamilyen könnyű játékot,kendőt,abba "kapaszkodik". Tedd olyan helyre,ahol fel tud állni. Ha elesik,akkor ne vedd észre,akkor ő sem ijed meg és fel kel magától.
2012. márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Nekem pont most mesélte anyukám, velem hogy volt :-)

Kicsit más a helyzet: nagyon elestem és féltem egyedül menni. Úgy oldotta meg, hogy adott egy fakanalat aminek a másik végét fogta - egy ideig. Aztán elengedte én pedig sétáltam fel-alá a lakásban egy fakanalat markolászva :-)) (persze figyelt rám)

2012. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!