Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak a szulok 2 kereszt...

Miért adnak a szulok 2 keresztnevet a gyereknek, amikor általában csak egyet használnak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 11:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi a nagypapa miatt adtunk második nevet. Tiszteletből.
2012. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mi is, mint az első válaszoló.
2012. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jaj, így értem. Mi a nagymamám után adtunk nevet - Eszter, de csak azt.
2012. márc. 21. 11:39
 4/18 anonim ***** válasza:
Mi is nagypapaet adtuk masodiknak.
2012. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért is szokták, mert így később két név közül választhat a gyerek, hogy melyik tetszik neki. A ciki csak az, ha egyik sem. :-(
2012. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mi is tiszteletből adtuk. Kislányomnak a második neve az Eszter :)
2012. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mi kislányunknak azért adtunk két nevet, hogy ha kicsit nagyobb lesz legalább kettő közül tudjon Ő választani, hogy melyiken szólítsák.

A másodiknak is két neve lesz, ha kislány lesz ugyanabból az okból mint amit az előbb leírtam, ha kisfiú lesz akkor ehhez hozzáadódik még egy ok, hogy a második nevet apukája után fogja kapni.

2012. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerűen tetszik az, ha valakinek két keresztneve van.


Nem hiszem amúgy, hogy valaki, akit X évig mondjuk Ildikónak hívtak, egyszercsak átvált a második nevére, mert az jobban tetszik neki.


De ettől még szép, ha két keresztnév van, főleg ha jól összecsengenek egymással és a vezetéknévvel.

2012. márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekunk a vezeteknev miatt kellett, nagyon osszecsengett :( A koztes "enyhítette".
2012. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

3 verzió szokott lenni.

1. továbbvinni apa vagy anya keresztnevét (általában apáét. Ez általában rendben van, csak akkor gáz, ha összerakva meg rosszul hangzik a három név.

2. Később majd választ. Ez szerintem butaság, ahogy előttem már írták, ha az ember X-ként nő fel, nem valószínű, hogy Y akar lenni egyszer csak. Valószínűbb, hogy akkor már Z-re változtat inkább.

3. Nem tudnak dönteni két névből. Ismerek olyan családot, ahol apuka az egyik néven, anyuka és mindenki más a másik néven szólítja a gyereket.

2012. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!