Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnál teljesen más stílusú...

Adnál teljesen más stílusú keresztnevet gyerekeidnek?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy van egy testvérpár és az egyiknek nagyon külföldies neve van, a másiknak meg inkább magyar. Például: Kincső-Alex, Lara-Balázs, Péter-Kevin, Benett-Luca. Nekem nagyon fura amikor egy szülő így választ nevet és bevallom őszintén nem is tetszik. Ti, hogy csináltátok? Figyeltetek külön erre vagy ami épp tetszett. 24 hetes terhes vagyok, van egy 3 éves kisfiam Balázs és a tesója Boglárka lesz. Én erre is figyeltem, hogy egy Balázs mellé ne adjak mondjuk Dzsenifer nevet. Nem szeretnék vitát, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.
2012. jan. 17. 11:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Mi ezért adtunk 2 nevet, egyiket a keresztszülők (külföldies)miatt a másikat meg azért, mert régóta tetszett. Viszont így ellőttük a 2 számunkra gyönyörű fiúnevünket. Ha a következő fiú lesz nem tudom mi lesz a neve!!! :D

2012. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

fiamnak egy magyar neve van meg egy török eredetű :) az első neve régies, mégis most divat lett, a ükpapája után kapta aki születése előtt pár hónappal halt meg.


majd a második gyerekemnek is hasonló hangzású nevet szeretnék, ahhoz meg ragaszkodunk, hogy az első neve magyar legyen :)

2012. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, figyeltünk erre is. Mindkét gyermekünk ősmagyar nevet kapott.

Nekem sem tetszenek a nem összeillő testvér név párosítások. Példa erre a Schobert gyerekek: Lara, Norbert, Zalán. Nem illenek össze, egy full külföldies, egy normál, már meghonosodott és egy ősmagyar név.

2012. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóméknál így van:


Jázmin Anna (elvileg Eperke lett volna, de sikerült lebeszélni)

Norman

Csenge

2012. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, a Rubint Rékáék kirívó eset erre! Egy Lara mellé biztos nem adnék Norbertet, de Zalánt sem! Akkor úgy veszem ki a szavaitokból, hogy erre ti is odafigyeltek! Végülis nem az eredetre gondolok, mert lehet az eredet nálunk sem passzol de a stílus az igen :-) Inkább a stílus ami meghatározó! Például egy Anna (héber) egy Réka (török) név passzolnak :-)
2012. jan. 17. 12:15
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Én erre nem figyeltem sosem, közös megegyezés legyen, és ritka név legyen, menjen a vezetéknévhez! Ennyi volt nálunk a kitétel, így lesz Ármin, és Kornélia
2012. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is figyelni fogok erre, ha jön majd a a kistesó, viszont a felsoroltak közül nekem csak a Péter -Kevin ami nem passzolna, a többi szerintem jó.
2012. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is figyelni fogok arra, hogy a kistesó neve hasonló "stílusú" legyen. Én sem adnék ősmagyar név mellé külföldit semmi esetre sem. Bár őszintén megmondom, nem jönnek be a külföldi nevek és a ma olyannyira divatos ősmagyar nevekből sem mind tetszik. Én a "hétköznapi" nevek híve vagyok. A Boglárka és a Balázs nagyon jó nevek egyébként és tuti jó párosítás! :) Tetszik!
2012. jan. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 17. 13:06
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
az említett példa jutott nekem is eszembe :P
2012. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!