Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Római katolikus babának lehet...

Római katolikus babának lehet református keresztszülője? (református keresztelhet katolikust? )

Figyelt kérdés

2012. márc. 22. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
én ugy tudom, hogy nem!
2012. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam római katolikus,a keresztapja római katolikus, a keresztanyja református,nem problémáztak rajta
2012. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A református pap (pl. nálunk) kis pénzért mindent megtesz, összead akkor is, ha nem is vagy megkeresztelve, pogány vagy! Megkeresztel mindegy milyen vallású vagy...

A katolikus (nálunk) nem tesz semmit, ami nem a katolikus elveket vallja!

2012. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Párom református, a keresztfia meg katolikus. A lányom katolikus, a keresztapja református.
2012. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tanú mindenképpen lehet, max hivatalosan nem lesz keresztszülő.
2012. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kíváncsicska ***** válasza:
Pap függő.De az biztos hogy hivatalosan a könyvbe más neve lesz beírva,mert különböző vallású nem lehet keresztszülő.Abban az esetben ha a gyereknek 2 keresztszülőt szeretnél és jóindulatú a pap akkor az egyiket beírja hivatalos keresztszülőnek amásik meg nem lesz bejegyezve sehova de a szertartáson ugyanúgy részt vesz mintha az lenne.(legalábbis nálunk így lesz megoldva)
2012. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én konkrétan tanúként voltam beírva, mert nem vagyok megkeresztelve..
2012. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én római katolikus vagyok,és katolikus a keresztszülőm(apám testvére). Viszont a két öcsém szintén katolikus,és mind a kettőnek református a keresztszülője(anyám testvérei)!


Apám római katolikus,anyám református.

2012. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lányom katolikus,a keresztanyja református.A pap megkérdezte,hogy nincs e katolikus keresztszülőjelölt.Mi mondtuk,hogy nincs,így nem problémázott rajta.
2012. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!