Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok a 2,5 éves lányomnak...

Adhatok a 2,5 éves lányomnak laktóz mentes tejet?

Figyelt kérdés

Azt mondta a dokink hogy ne adjak neki tejet meg tejterméket mert lehet "besokalt" a szervezete,holott nem ivott sokat csak az esti, éjszakai és reggeli kakaóját, és tejtermékeket sem nagyon evett. Viszont lettek rajta pöttyök és az arca is csúnya lett. Most ha valaki tejérzékeny akkor pontosan mire is allergiás? Írt tápszert is a milupától.

Ki lehet ezt nőni? Nagyon kétségbe vagyok esve mert magamat vádolom,hogy esetleg beteggé tettem a tejjel.


2012. márc. 22. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Mióta adsz neki rendes tejet? Ha csak most kezditek,akkor ne csodálkozz,hogy az immunrendszere nem tud már védekezni a laktóz ellen. Nem fogja kinőni. Legfeljebb azt próbálhatod,hogy csak egy kanálnyi tejet adsz neki,majd fokozatosan emeled az adagot,amíg már nem lesz rá érzékeny.

Egy allergiával foglalkozó orvos tanácsolta ezt és nálunk bevált. Kellett hozzá 3-4 hónap.

2012. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát ennyiből azt sem lehet tudni hogy tejfehérje vagy tejcukor érzékeny esetleg és nem mindegy, a laktóz a tejcukor

én a helyedben kérnék allergia vizsgálatot, pici vérvétel, vagy van a kifújós teszt, ez kifejezetten laktóz teszt

mert nekem az fura hogy csak úgy ránézésre azt mondja a doki hogy tejallergia

egyébként az esetek nagy részében ki lehet nőni, a tejfehérjét biztosan, a tejcukrot is, kivéve, ha esetleg egyáltalán nincs a szervezetben laktózbontó enzim, de szerintem akkor ez már előbb jelentkezett volna

viszont mennyit jelent nálatok az hogy esti, éjszaki, meg reggeli kakaó? összesen hány dl?

(az enyém összesen 4 dl-t iszik)

2012. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tejallergiának két fajtája van, a tejfehérje és a tejcukor érzékenység. Mindkettő kinőhető. Laktózmentes tejet csak akkor ihat, ha a tejcukorra érzékeny. Egyáltalán nem biztos, hogy allergiás. A kolléganőm kislányát is kiütötte a tej, de csak azért, mert előtte sokszor volt beteg és rengeteg antibiotikumot szedett ami kikészítette a bélrendszerét. Pár hónapig tejmentes diétát tartottak és teljesen rendbe jött a kislány. Egyébként ugyanennek a kolléganőmnek főiskolás korában jött ki laktózérzékenység és egy vagy két év diéta után rendbe jött.

Az én kisfiam tejfehérje allergiás, semmilyen tejterméket nem ehet. Már 3 éves, de még nem nőtte ki, de mindig biztatnak az orvosok.

Ja és úgy tudom, hogy a laktózérzékenyek ehetnek tejterméket, ha mesterségesen, tabletta formájában bevisznek laktáz enzimet.

2012. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már kb. egy éve eszik tejet és összesen kb.5dl-ert.Eddig nem volt semmi baj. Remélem el fog múlni.

Köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 23. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!