Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlsúlyos az újszülött 3,5...

Túlsúlyos az újszülött 3,5 hetes babám, de nem kóros, hogyan akadályozhatnám meg, hogy túlegye magát? 6 kilós bébi anyukája

Figyelt kérdés
A doki szerint nem vészes az ügy, de állandóan túleszi magát, a felesleget visszabukja, ha meg kevesebbet adok neki addig sír, amíg nem csócsálhatja további 10-10 percig a melleimet. Nálunk egy szoptatás fél óra, mindkét cicit megkapja .Egy kevés neki, kettő meg sok. Esténként pedig 5 órától este 9ig csak sírdogál, nem kólikás , és csak a cicit akarja. Tegnap egy órán át lógott a mellemen, más nem nyugtatta meg. De így meg nagyon leterheli a gyomrát szerintem. Mit tehetnék, hasonszőrű anyukák?
2012. márc. 23. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki,hogy egy egészséges baba tudja mennyire,és mire van szüksége.ne akard a pár hetes babától megvonni,nem fog elhízni fejlődésben van,lehet most jobban éhes,pár hét múlva lehet kevesebbet eszik.Egy kisbaba hogy lehetne túlsúlyos?? érdekes gyerekorvosod van
2012. márc. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ő mondta, h túlsúlyos, én vontam le a következtetést, amikor megállapította, hogy 3 és fél hét alatt 1,5 kiló többlet nagyon gyors gyarapodásnak számít.:)
2012. márc. 23. 08:26
 3/12 anonim ***** válasza:

gondolom, hogy az átlagnál eleve nagyobb súllyal született


ha csak szopik, semmi okod az aggodalomra, nyugodtan adj neki, amennyit kíván


(az én 3 anyatejes gyerekem is olyan volt, mint a michelin baba, most meg öröm nézni, hogy milyen csinosak és arányosak; 8, 10 és 12 évesek)

2012. márc. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ne aggódj ezen,kisfiam 3300grammal született,a kórházban lefogyott 200grammot,mert az idióta csecsemősök nem adtak neki enni,mikor én is kértem,ugyanis nem tudott szopizni,szinte tejem sem volt.Haza mentünk a kórházból,és nagyon nehezen gyarapodott,mire 1 hónapos lett mégis hízott több mint 1 kilót.Az orvos azt mondta,hogy nagyon jó,hogy gyarapszik,mire 2 hónapos lett megint 1 kilóval több lett,és ezután már csak fél kilókat hízott.
2012. márc. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Jó nagy baba az tény! És ehhez hány centi? A lányom anno 5 hónaposan volt 6 kiló és teljesen megfelelt a korának. Szerintem se tudsz semmit tenni. Ha nem adsz másik cicit akkor nagy balhé van? Vagy ha mondjuk lefejnél belőle mielőtt adod, hogy ne jöjjön olyan könnyen? Akkor talán nem enne belőle annyit. Cumi cici helyett? Az a baj, ha bukik akkor bizti túleszi magát. Inkább csak cumizna a melleden de hát jön belőle a tejcsi. Nehogy pocifájás legyen belőle.
2012. márc. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mennyivel született?

Egyébként amit leírtál, hogy hogyan eszik, az teljesen normális! Mikor megszületett a fiam, nekem azt mondták, hogy kb. fél óra kell, hogy teleegye magát, persze ez függ a babától is, mert van amelyik még nem tudja úgy szívni és akkor több idő. 2-3 hetes korában simán elcicizett 1-1,5 órát is a melleimen. Mindkét mellemből evett! Olyan pedig nincs, hogy az anyatejtől elhízik egy gyerek!!! A túlevés sem igazán szokványos, bár egy ismerősöm pont így járt, hogy az ő kislánya túl sokat szopizott és azért fájt a pocakja, aztán orvosi tancsára ritkábban kapott és helyrejött. Attól, hogy a ciciden lóg, még nem feltétlenül jelenti, hogy közben egyfolytában eszik is, lehet, hogy csak a közelségedre vágyik. Legalábbis én a fiamon azt vettem észre, hogy csak cumizott a cicimen. Aztán ahogy nőtt, egyre ritkábban szopott és egyre gyorsabban, ügyesebben letudta. Ő 4 kg-val született. Az anyatej egyébként kb. 1 óra alatt emésztődik. Úgyhogy ha a doki szerint nem vészes, akkor te se aggódj! :)

2012. márc. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy baba annyit eszik amennyit a szervezete igényel.Ha többet enne azt kihányja.Tehát a 3,5 hetes babád nem lehet kövér.Jó egy hülye felfogású gyermekorvosod van.Hozd el tőle a gyereket de sürgőse.Csak nem valami "trendi most gebének lenni "doktornő?

Figyelj az én nagyobbik lányom 3,25 kg-val született.Olyan kis zabagép volt ,hogy 4 hónapos korára 10,08 kg volt.Most 19 éves és még rosszindulattal sem nevezhető ducinak.

2012. márc. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Túlsúlyos baba??? Ugyan! Az én fiam is 1-1 kg-mot hízott az első 2 hónapban, aztán szépen lecsökkent. Most meg már azért "rágom a körmöm", hogy vajon eleget hízott-e!

A mi orvosunk azt mondta, hogy nincs olyan, hogy anyatejes baba túlsúlyos legyen. Adj neki, amennyit kér, amennyit igényel. Ez neked is jó, mert így serkented a tejtermelést, és sokáig lesz tejed. És egyértelműen a babának is. Majd eltelik 1-2 hónap, és nem gyaparszik ilyen nagy ütemben.

Esetleg próbálj neki cumit adni 2 etetés között.


Egyébként az én nővérem az első 2 gyerekét alig tudta szoptatni pár hónapig, mert nem igény szerint etette őket, hanem időre. A harmadik babájánál már igény szerint etette, és volt is teje közel 2 évig! Ne nézd az időt, csak a pici igényeit!

2012. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De, ha az orvos aggódik, akkor miért nem küld el kivizsgálásra? Hormon, endokrinológia, gasztro vagy fene tudja.

Minket ilyen súllyal azonnal elküldött.

2012. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is gyorsan gyarapodott a kisfiam. Részeredményeket most nem írok de 6 hósan 10kg volt. Mivel csak anyatejes volt így a doki is azt mondta, hogy nem baj, nem kell csökkenteni az adagját. Amit kíván kapja meg. Most 15 hós múlt 11 kg teljesen átlagos gyerkőc. Tapasztalatom szerint majd ha elkezded hozzátáplálni visszaesik ez a gyarapodás és hozzánő a súlyához. Ja 3240g és 53cm-el született.
2012. márc. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!