Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert ilyen turelmetlen?...

Miert ilyen turelmetlen? Hogyan tanithatnam tobb turelemre?

Figyelt kérdés

Kisfiam masfel eves,de semmi turelme nincs a dolgokhoz. Ha jatszik valamivel es nem tudja peldaul ugy forgatni,osszetenni,ahogy O szeretne es nem sikerul elsore rogton uvolt es csapkod. Ha valamit szeretne es annyit mondok neki,hogy mindjart,csak egy pillanat,akkor is egybol uvolt,mivel nem kapta meg egybol. Ezzel lehet valamit csinalni? :(

Egyebkent abszolut nem agressziv gyerek,"csak" turelme nincs.


2012. márc. 23. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem már, hogy hol olvastam, de egy gyermek pszichológus mesélt egy történetet ezzel kapcsolatban. Nyilvános helyen látta, amint a kicsi kölesgolyót kér az anyukájától, aki nem tudott adni neki, mert elfogyott. Na, erre jött az eget rengető hiszti. Az anyuka felajánlotta neki, hogy vehetnek a közeli boltban, de süket fülekre talált. A pszichológus azt mondta, hogy a másfél-két év körüli gyerekeknek meg kell tanulniuk, hogy anya nem mindenható, varázsló. Piciként az anya minden igényét kiszolgálja, a lehető legrövidebb időn belül. Amikor a gyerek már kommunikál valamilyen formában, az anya tudtára adja, hogy mit szeretne és persze azonnal. Ezért türelmetlenek ebben az időszakban.

A fiam is másfél éves, és "add Uram, de tegnapra" időszakát éli szintén. Én nem szoktam odafigyelni ezekre a hisztikre, üvöltésekre. Tényleg meg kell szoknia. Éhen vagy szomjan nem fog halni 1 perc alatt. :)

Remélem segítettem.

2012. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem 3 kicsim van. Ebben a korban tanulják meg a türelmet. Ne aggód, ez lassan ki fog alakulni, olyan 1-1,5 év alatt fogja elérni azt, hogy megértse, várni kell kicsit.
2012. márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!