Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2011-ben végig GYED-en voltam,...

2011-ben végig GYED-en voltam, a MÁK küldte a papírokat és azok alapján a könyvelőismerősöm azt mondta jár vissza pénz, mert táppénznek írták az évet. Érti ezt valaki?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Az adóbevallásra gondolsz?

Hogy hogy táppénznek írták?

A kérdésből úgy jön le, mintha attól még, hogy GYEDen voltál nem kaphatnál vissza. (ezt az adójóváírásra értem, ha a bevallásra gondolosz.)

2012. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, igen. Azt mondta így kapok vissza. De nem értem mi az hogy táppénznek számolták?
2012. márc. 23. 16:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja munkaviszony alatt szültem, de pár nap múlva lejárt a szerződésem.
2012. márc. 23. 16:58
 4/6 betta55 ***** válasza:
szerintem keres mást aki megcsinálja a bevallásodat.Egyébként az igazolásra rá van írva,hogy gyed, vagy táppénz, ha megnézed alaposan.Én ilyet még nem hallottam, pedig én is könyvelő vagyok.Az adójóváírás függvényében jöhet vissza pénz,de mindegy az, hogy táppénz, vagy gyed.
2012. márc. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem néztem meg a papírokat, csak átadtam, amúgy egy cég főkönyvelője, szerintem én nem értettem egészen mit akar mondani, telefonon beszéltünk, én sötét vagyok adóügyekben. Ez az adójóváírás ez az, hogy havonta vonták tőlem a kb. 9000 ft-ot és minden évben kaptam vissza kb. 100 ezret?
2012. márc. 24. 08:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, az lesz az!

De szerintem is keress mást aki megcsinálja, én évek óta saját magamnak csinálom, pedig nem vagyok se könyvelő se adószaki. Letöltöm a programokat és beírom az adatokat. 2 éve vagyok gyeden, mindig kaptam vissza, amikor táppénzen voltam, akkor is. Ezért nem értettem az összefüggést. Viszont ha tényleg táppénz van feltüntetve lehet érdemes lenne a MÁK-tól is megkérdezned, hogy miért.

Első voltam

2012. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!