Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell elsó lépés cipöt...

Mikor kell elsó lépés cipöt veni? 1éves a kislányom. Még csak lépdel kapaszkodva. Milyet ajánlotok elefanten stb.

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyelöre semmilyet, minél kevesebbet van rajta cipö. annál egészségesebb lesz a lába. A cipö CSAK akkor kell, ha koszos helyen (utca, játszótér) járkál. Otthon vagy tiszta helyen (saját kert, füves udvar, homokos strand) legyen mezitláb minél többet, mert attól erösödik meg a talpizomzata és nem kap lúdtalpat. A cipö kimondottan árt a gyereknek.
2012. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elsönek igaza van. elvileg soha nem kellene cipö, de hát ugye hideg, és balesetek miatt muszáj. méghozzá akkortól amikor többet megy mint mászik.


a mászó gyereknek és elsö lépéseknél nagyon fontos a talp rugalamassága. egyébként lehet olyan bör tutyikat kapni, ezek ilyenkor szuperek, mert ha lerakod földre sem fázik lesz koszos a lába de teljesen puha, mi gumistalpu zoknit használtunk. Pl gyerek tornán is csak zoknit hordhatnak a gyerekek.

de még egy felnöttnek is az a legjobb ha mezítláb jár.


Amúgy késöbb az a cipö a megfelelö aminek hajlékony a talpa, de nem túl puha, vagy is tart, de szinte természtesen jár. én most vettem másfél évesemnek egy aldis cipöt, mondván jó lesz játszóra, majd kapott 30 ezerért egy naturino cipöt. Hát az aldisban nem hajlik a lába és még a menése is olyan fura, vagy lábújhegyezik, vagy telitalpazik. a naturinoban meg úgy megy mintha mezítláb lenne, hajlik rendesen neki, nem biceg benne, rendesen megy benne.

2012. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megfizethető és jó minőségű a Dr Punto és a Zetpol, drágák közül én a Sziesztát ismerem.


Off

Előre szólok, hogy nem kötözködnék, csak meglepődtem. Azt eddig is tudtam, hogy kint mezítláb kellene járni, de azt hittem bent a sík padlón nem jó mezítláb.

Off vége

2012. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha már utcán is jár, akkor érdems cipőt venni.

nekünk az Elefanten vált be.

2012. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Off

Előre szólok, hogy nem kötözködnék, csak meglepődtem. Azt eddig is tudtam, hogy kint mezítláb kellene járni, de azt hittem bent a sík padlón nem jó mezítláb.

Off vége"


Majdnem jól tudod: a szabadban egyentötlen talajon sokkal jobban tornázik a láb, és jobban fejlödnek az izmok. De benn sem árt a mezitkáb járás, csak sokkal kevésbé hasznos, mert kevesebbet kell az izmoknak dolgoznia. Viszont még mindig többet, jobban mozognak, mint cipöben (a zoknicipö más téma), ott ugyanis jóformán semmi lehetöség sincs arra, hogy a finom izomzat is fejlödjön.

2012. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elefanten a legjobb!
2012. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!