Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos lányom újabban nem...

10 hónapos lányom újabban nem hajlandó tápszert inni, tejpép sem kell neki. Adjak neki tejet helyette?

Figyelt kérdés
Babajoghurtot elfogadja,adok neki sajtot,túrót,de szerintem ez nem fedezi az ajánlott fél liternyi tejalapú táplálékot.Nem kell a tápszer sem kakaón elkészítve,sem gyümölcspürével,de akkor mi legyen???Próbáljam meg a tejet?

2012. márc. 24. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:

2,8%-os tejet vegyél és forrald fel neki, úgy add. Esetleg egy kis cukort tegyél bele, vagy kakaóport. Mi Brumit használunk.

Esetleg más tápszer? Pld a humana baby fit banános?

2012. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyik tápszer sem kell neki :( a humanatól egyenesen öklendezett.


És nem lesz baja a tejtől???

2012. márc. 24. 10:22
 3/9 anonim ***** válasza:

én nem adnék még tejet.


inkább túróból, joghurtból, sajtból többet (túrógombóc, joghurtos gyümölcs, sajtos kenyér...)

2012. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én sem vittem túlzásba a tej adását, igazából 1 éves kortól lehet (könyvek szerint), de ha semmilyen tápszert nem iszik meg...

Végignézted már az összes tápszer lehetőséget?

Vaníliás, banános, gyümölcsös?

2012. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

még mindig első vagyok

felesben tej-vízzel csináltam tejbegrízt nekik kb 10 hónaposan és nagyon szerették.

2012. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nalunk a Hipp folyékony tapszere jött be. Előtte a lanyom sem ivott meg semmilyen tapszert, ami porból van. De ezt imádta nagyon. Egy próbát szerintem megér.

De tejet meg ne adj, az kicsit korai.

2012. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is tudom,hogy korai,de a piacon lévő összeset kipróbáltuk már,és semmi,de semmi nem kell neki.Sajnos nagy a gyanúm,hogy a tej sem kell majd neki!
2012. márc. 24. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
szia!tehéntejet ne adj neki szerintem még!hasomló gondokkal küzdök én is nekem holnap lesz 11 hós a fiam!kecsketejet a piacon nem lehet kapni nálatok?ha lehet inkább azt próbáld meg mint a tehéntejet!Nálunk bevált!
2012. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Se tápszer, se tej!


Dr. Robert M. Kradjian orvos a honlapján kifejti hogy a szakirodalom például 1988 és 1993 között 2700 tanulmányban foglalkozott a tejjel a "gyógyászat" címszó alatt. Ebből ő személyesen közel 500-at vizsgált meg. Ezt írta:

"Hogyan foglalhatnám össze ezeket a cikkeket? Még a borzalmas minosítésnél is rosszabbak egy picivel. Eloször is, egy szerző sem beszélt a tehéntejről mint egy mellékhatás nélküli kiváló ételről és mint 'teljes értékű étel'-ről, mint ahogy azt az ipar elhitette velünk. A kiadott riportok fő fókuszában ezek voltak: bélgörcs, bélfertőzés, belső vérzés, vérszegénység, allergiás reakciók csecsemőknél és gyerekeknél, valamint fertőzések mint például salmonella. Még baljóslatúbb a szarvasmarha fehérvérűség vírusától való félelem, vagy a BIV (bovine immunodeficency virus) nevű szarvasmarha AIDS-szerű vírusától, valamint a gyermek cukorbetegség előidézésével való kapcsolatától. A tejben levő vérrel és fehér (genny) sejtekkel, valamint a benne levo kémiai anyagok, permetek egész sorával is foglalkoztak. Gyermekeknél ezek a problémák merültek fel: allergia, fül- és mandula fertőzés, ágybavizelés, az asztma súlyosbodása, bélvérzés, görcsök, és 1-es típusú cukorbetegség. A felnőtteknél a problémák inkább a szívbántalmak és ízületi gyulladás, allergiák, homloküreg gyulladás, és a sokkal komolyabb fehérvérűség, meg a lymphoma-ban és rákban való közreműködése."


Utána lehet nézni, de lehet tudatlannak is maradni... Google: tej káros hatása

2012. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!