Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg a babámat...

Hogyan tanítsam meg a babámat inni?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos és nem tudom meg itatni! a cumis üveget nem ismeri mert soha nem kapott belőle semmit mert szopizott, a csőrős poharat meg csak rágcsálja nem szívja ,ha olyat adok neki hogy magától jön belőle akkor meg fuldokol!!Kiskanállal szoktam neki adni de így se sokat iszik és félek attól hogy jönnek a melegek és hogy fog így inni!!!Valami ötlet?

2012. márc. 20. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha az enyémről írtál volna, csak annyiból volt rosszabb a helyzetem, hogy még kanállal sem fogadta el,lehetett kint 40 fok is akár. Az elején gyakrabban tettem cicire, utána mikor elkezdtünk sokat mászkálni , nem mindenhol tudtam megszoptatni. :(


2 lehetőség van ami nálunk bejött:

1, kávés pohárba tegyél pici vizet/teát/gyümölcslevet és így add neki kortyonként. Azért kávés, mert tökéletesen alkalmazkodik a kicsi szájához az alakja, illetve elég vastag ahhoz, hogy ne tudja elharapni.


2, Szívószálas kis üdítő, ez azért jó, mert az elején még neked kell nyomni a dobozka oldalát, de hidd el nagyon hamar rájön, hogy szívnia kell. Az enyém is nézett kikerekedett szemekkel mikor a szájába tettem, de tetszett neki! :D


Mindkét esetben az elején otthon próbálgassátok, mert kis ügyetlenek az elején,de 2-3 alkalom után nagyon ügyesek!!


Majd írj ha kipróbáltad/próbálod valamelyiket és bejött! :D

2012. márc. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A csőrös pohárból a szelepes az kerülendő, mert zsákutca!


Az a baj vele, hogy ez által egy olyan ívási módszert tanul meg a baba, amit x hónap múlva el kellene hagynia, olyat tanul meg amit nem fog tudni hasznosítani és később inkább akadályozza majd.


Szépen simán kezd el, hogy a sima szelep nélküli csőrös poharat te tartod és úgy itatod. Aztán lassan próbálhatja önállóan.

Néhányszor majd leborítja magát vízzel, de úgy tanul.

2012. márc. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 alaszka ***** válasza:
Enyém se iszik, 9 hónapos. Semmiből, a cumisüveget csak rágcsálja. Napi 3x szopik, szerintem ez elegendő folyadék és nem szomjas...gondolom.
2012. márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!