Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kisfiam még csak...

20 hónapos kisfiam még csak kb 5 szót mond tudatosan. Aggódnom kéne? Picit irigylem a többi szülőt akiknek ugyanilyen korú gyereke már beszél, úgy érzem le vagyunk maradva. Egyre többet viszem gyerekek társaságába hátha ez a gond. Jó ötlet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Sógornőm fia júliusban volt 2 éves és csak most kezdett el beszélni, előtte az én 1.g éves lányom több szót mondott. Aztán nem láttam 3 hétig és ez idő alatt elkezdett beszélni (mondatokban, érthetően) és szobatiszta lett. Nyugi semmiben nincs még lemaradva a kisfiad, az meg, hogy valakinek korábban beszél a gyereke semmit nem jelent a későbbiekre nézve. Most persze olyan jó érzés, hogy meglepődnek az emberek, hogy milyen kicsi és már beszél...de kb ennyi. Az öcsém olyan 9-10 éves koráig szinte zseni volt. Magától megtanult olvasni, írni (oviban) számolt, alsóban matekversenyeket nyert...aztán leállt és bevárta kortársait.

Minden gyerek eltérő ütemben fejlődik, amíg a szakemberek nem látnak okot az aggódásra addig te sem tedd.

2012. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1.g=1.5 éves :)
2012. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 2 éves, és alig mond egy-két szót. Nekem is fura, mert a lányom ennyi idősen már folyékonyan beszélt. De ha egyáltalán beszél, akkor nem kell aggódni. Akkor lenne baj, ha semmit nem mondana, akkor lehetne gyanakodni pl. arra, hogy a hallásával van gond. Remélem az én fiam is hamar beindul már, mert eléggé frusztrálja, hogy nem értjük mit akar, a dackorszak sokkal intenzívebb nála, mint a csajszinál volt.

A gyermektársaság mindenképpen jó neki, de hogy ettől beindul-e a beszéd, azt nem hinném.

2012. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is így volt. Aztán 21 hónapos korától naponta mondott több új szót. Azóta már mindent mond, de még nem beszél mondatokban.

A társaság jó ötlet, de ne aggódj emiatt!

2012. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvass neki estimesét, hátha az segít. Ártani biztos nem árt..
2012. márc. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs gond, ne aggódj. Kicsit később kezd el beszélni, ez van. Mondókázz neki, olvass mesét, magyarázz sokat, kommentálj mindent, amit csinálsz. Mást nem nagyon tudsz tenni. A lényeg, hogy ne erőltesd. Egyébként akkor lehet baj, ha nem beszél 3 évesen, akkor kell szakemberhez fordulni.
2012. márc. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
detto lány 19 hónapos kb 13 szót használ csak sajnos:(
2012. márc. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!