Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez baj lehet? 4 hónapos...

Ez baj lehet? 4 hónapos kislányom, alig hízik,150gr hízott az elmúlt hónapban. Pedig rengeteget eszik 200gr/etetés, anyatejes. Sokat sír, látszólag ok nélkül sír.

Figyelt kérdés
ÉS szerintem túl sokat alszik (ha lehet ilyet mondani) a teljes napi 24 órából alig van ébren 4-5 órát. Ha ébren van akkor eszik, utánna sír egészen addig amíg el nem altatom. Ha nem altatom akkor a következő etetésig. Bukós.
2012. márc. 25. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
hasfájos
2012. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
illetvelehet olyan ételeket fogyasztasz ami számára rossz. (tejtermékeket puffaszto dolgokat iktasd ki az életedböl egy két étre és kiderül
2012. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem eszek új dolgokat, nem eszek olyat amit eddig ne ettem volna. Ezért állok értetlenül a dolog előtt. Aggaszt, hogy sokat eszik, de alig hízik,és szerintem rengeteg az alvása is. "Már" 4 hónapos, kicsit többet kellene talán ébren lennie. Van a szomszédban egy vele egyidős kislány, nem hasonlítom össze a két gyereket, tisztában vagyok, hogy nem lehetnek egyformák, de lényegesen másab a másik kislány, havi 400 grammot is hízik, ébren van, érdeklődő, figyelmes. Az én lányomat semmi nem érdekli, de játszószőnyeg, sem ha én játszom vele. Max 15 perc és utána ordít.
2012. márc. 25. 11:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindig ilyen keveset hízott? Mennyi tejterméket fogyasztasz? Én is úgy gondolom, hogy hasfájás miatt sír, és azért alhat olyan sokat, mert nagyon elfárad a sírástól. Tejallergia szóba jöhet, nincs esetleg bőrtünete, ekcémája? Széklete rendben van?

Én fiam tejallergiás, 3 hónaposan vált nekem gyanússá, 4 hónaposan váltottunk tejallergiásoknak való tápszerre. Ha jól értem, csak szopizik, akkor viszont nálad a teljes tejmentes diéta segíthet, ha erről van szó. De mindenek előtt a gyerekorvosoddal beszélj erről. Apropó, ő mit szól a súlygyarapodásához?


Amúgy 4-5 hónap között csak 200 grammot hízott a fiam, nem a tejallergia miatt, hanem mert elkezdett rengeteget mozogni.

2012. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bőrtünete nincs, széklete napi 1x van, normális, mint eddig. Én nem igazán eszem a tejes dolgokat, de jobban odafigyelek majd.

Csak most hízott ilyen keveset, orvos még nem látta. Majd viszem tanácsadásra, és akkor elmondom neki.

Szóval a hasfájás merítheti ki szegénykémet. Igen én is gondoltam arra, hogy azért hízott keveset, mert mozog, de az az igazság, hogy elnézv a szomszéd kislányt hozzá képest az én lányom egy állóvíz. Amikor épen nem sírt, és leteszem a földre akkor 10-15 percig nézelődik, kicsit rúgkapál, de semmi extra. Na hát nem tudom...Eddig amikor fájt a hasa kapott espumizant, de attól mintha csak rosszabb lett volna., húzta magát, veszítette. Ezeket most nem produkálja.

2012. márc. 25. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak most hízott ilyen keveset, akkor az még egyáltalán nem biztos, hogy baj. Ha kézben van, akkor is sír?
2012. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Általában sír akkor is ha felveszem. Olyankor kiviszem a teraszra a levegőre, akkor abbahagyja. De nem állhatok vele folyton a teraszon.
2012. márc. 25. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!