Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hogy csináljam?...

Szerintetek hogy csináljam? (etetés)

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a kislányom.Naponta 6-szor eszik,sajnos tápszeres.Uzsonnára tejpépet kap,utána van még egy vacsi 6 körül, elalszik és nem is kel fel hajnal 3-ig,akkor megint eszik.Próbáltam tegnap egy olyat,hogy 9-kor még felébresztettem,be is vágta az adagját,de 3-kor ugyanúgy felkelt.! hónapos korára megduplázta a születési súlyát,most 7 kiló.A kérdésem az lenne,hogy szerintetek próbáljak éjszaka inkább csak teát adni neki?Ugyanis félek,hogy elhízik.(Bár se az apja sem én nem vagyunk kövérek)Tegnap találkoztam egy ismerőssel,az ő fél éves kislánya akkora,mint most az enyém.Nem sok ez?
2012. márc. 11. 14:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
"! hónapos korára megduplázta a születési súlyát,most 7 kiló" ez 4 hónapos akart lenni :)
2012. márc. 11. 14:29
 2/11 anonim ***** válasza:
szia! az én kisfiam is 4,5 hónapos és 7,5kg. 68cm, anyatejes,szerintem nem sok
2012. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Tényleg nem megbántásból, de van szíved a picit felébreszteni? Ezt rosszul csináltad! Inkább told ki 8-9-re az utolsó kaját (fürdés utáni vacsit).

És hidd el, a "sajnos tápszeres" babák is felnőnek, sokszor egészségesebbek, mint az anyatejesek!

2012. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hízzon csak, most az a dolga, hogy jól megerősödjön. majd ha fél évesen 9 kiló lesz akkor lehet trükközni :D

de természetesen inni adjál neki, 3 óránként etesd.

amgy hogy jön ki az étkezés? mert ha 6kor vacsizik akkor 3kor van az uzsi?

se a 6 nem éppen vacsi, se a 3 nem igen uzsi. kicsit csúsztathatnád az etetéseket, úgy szerintem kitolódna a kelése is

2012. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem fog elhízni, ő tudja, hogy mennyi kajára van szüksége, és annyit is fog enni! Ne ébreszd fel, és ne adj neki teát!

(Off: bár az én babám anyatejes, de még 10 hónaposan is kelt kétszer, úgyhogy szerintem 4 hónaposan nagyon korai leszoktatni róla).

2012. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as.Sosem ébresztettem,mert tényleg nem volt szívem hozzá.És egyébként nem kell ironizálni a szavaim ismételgetésével.A "sajnos" arra vonatkozott,hogy inkább szeretem volna még szoptatni,mint tápszerezni.Tudom,hogy ezzel sincs semmi baj.A tegnapi egy próba volt és egyszeri alkalom,de mivel nem jött be,többé ezt sem teszem.

De a fő kérdésem az lett volna,hogy éjszaka,amikor kel,adják teát tápszer helyett?

2012. márc. 11. 15:33
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Amint írtam már, told ki a vacsit 8-9 órára, és ha felébred, akkor ne adj neki tápszert, csak teát, vagy vizet.

Én így csináltam, rájött, hogy nincs tápika éjjel, így nem érdemes felkelni sem.


3-as.

2012. márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Mi 3,5 hónaposak vagyunk, és mi is tápszeresek. Mi 8-kor fürdünk és utána hami, így hajnali 5-ig bírja. Nekünk is volt egy időszak amikor 2-kor is kelt, de akkor alig evett, így rájöttem csak megszokás. Két éjszaka csak megigazítottam a kiságyba, mert mindig a rácshoz mászik, és a cumit a szájába adtam(pedig nem egy nagy cumis), és aludt szépen tovább. Azóta nagyon ritkán kel abban az időben. Próbáld te is később lerakni, és a tea vagy a cumi se rossz ötlet:)
2012. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
bocs,a 15:21-esnek szántam
2012. márc. 11. 18:39
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2012. márc. 11. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!