Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl nagyok az elvárásaim a...

Túl nagyok az elvárásaim a párommal szemben?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos babánk,amit közösen akartunk(csak fél év után jött össze).a párom hétfőtől péntekig reggel 8-délután 4-ig,5-ig erős fizikai munkát végez.az a problémám hogy úgy látom nem igazán foglalkozik a kicsivel.haza jön eszik,fürdik és beül a gép elé.este a fürdetéshez ha előkészitek megfogja mert megkérem de egyébként nem igazán.azt mondja tegyem a kiságyba mert ott a helye nem kell mindig fogni.amiben igaza is van de hozzá sem szól csak tv-zik a kicsim meg unatkozik egy idő után és sír.mire ő mérgesen rá szól.hétvégén is mindent csinál ami nem vele kapcsolatos és alig játszik vele,éjjel sem segít nem teszi soha tisztába,nem eteti meg és még egyszer sem vitte el sétálni.én fújom fel ezt annyira?mit tegyek?mit mondhatnék neki hogy "meg is hallja"azt mondja beképzelem magamnak hogy nem foglalkozik vele.arrol nem is beszélve mennyit veszekedünk ez miatt.
2012. márc. 26. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elején az én párom is nehezen hangolódott rá a kicsire, de nálatok szerintem 9 hónap után ez eléggé probléma. Én biztosan nem hagynám annyiban. Nem tudom a háttereteket, de szerintem ez így nem családi élet.

Néha az én férjecskémmel is elszalad a ló és leragad a gép előtt, rá is szoktam szólni, de mostmár 11 hónapos a lányunk és sokszor irigyli, hogy velem jobb a kapcsolata, ezért úgymond kénytelen megerőltetni magát, és ha fáradt akkor is leülni a picivel játszani, foglalkozni. Most hétvégén nagyon sokat volt vele, én mentem vásárolni, a húgom átjött befesteni a hajam, addig levitte sétálni. De volt jópár veszekedésünk, mire ide jutottunk. Mondjuk azért ő az elejétől viszi a fürdetéseket, ott van az öltöztetésnél, sokáig a pelus cserét hanyagolta, de ha megkérem, mindig megcsinálja. Reggel felváltva kelünk, esténként felváltva etetjük, fektetjük le.

Muszáj beosztani, mert a picinek is szüksége van az apjára és te sem csinálhatsz mindent egyedül.

Drasztikus megoldás az, hogy fel is út le is út, megmondod neki, hogy ez így nem apai lét, és vagy változtat...vagy akkor nincs szüksége a gyerekére. Csak ugye mivel a hátteredet nem ismerem, nem tudom hogy mindettől függetlenül mennyire ragaszkodsz hozzá, vagy egyáltalán van-e hová menned, szülők stb. Hátha megembereli magát, hátha rájön, hogy hiányoztok, nem tudom. Azért drukkolok!

2012. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

mindenképp beszéljétek át. ha csak esténként, vagy hétvégén 1-1 órát babázna/sétálna, akkor egész más érzés lenne neked is, és a babával is lenne kapcsolata. csak legalább 1 tennivalót vállaljon át, pl.fürdetést scak ő is csinálhatná.

amúgy talán mostanában jönne rá magától s, ahogy elkezd járni, gügyögni, meg lehet már gyömöszölni.


nem nagyok az elvárásaid szerintem, csak sok férfi nem mer gyengéd lenni, észre sem veszi, hogy szüksége van apára is a babának (és mamának).

2012. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a mi babánk 7 hónapos de folyamatosan veszekszek a párommal, hogy foglalkozzon a gyerekkel, mert láthatóan apa hiánya van, ne ez a szar gép legyen már az első, a fürdetésnél is legyen jelen, talán heti egyszer ha megfürdeti, de akkor már nagyon kiabálok


Nem képzeled be magadnak, az az ő gyereke is és igen is kutya kötelessége babával foglalkozni, gondolom te is fáradt vagy neked is eleged van a sok sírásból te is szeretnél nyugodtan megnézni egy filmet vagy akár a híradót.

A férfiak azt hiszik, hogy ha ők dolgoznak napi 8 órában akkor megváltották a világot, közben meg a nők napi 24 órában vannak a gyerekkel.

2012. márc. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem akarom "védeni"a párodat,de sok férfi amikor gyereke születik nem igazán tud mit kezdeni a pici babával.Szerintem ez náluk nem ösztönös mint egy nőnél(tisztelet a kivételnek).Az én férjem az első fiával nem tudott mit kezdeni,igaz segített ha kértem de idegen volt neki a helyzet.Most,hogy már nagyobb és tud vele kommunikálni,sokkal több mindent csinálni(focizni,pecázni stb..)most már jobban élvezi az apaságot.A két kisebbel már születésük után más volt a helyzet,sokkal odafigyelőbb rutinosabb lett.A legkisebb (ő is fiú)olyan apás,hogy csak na,néha már féltékeny is vagyok:::)))

Próbáld meg finoman bevonni a napi teendőkbe,vagy akár hétvégén amikor otthon van hagyd őket kettesben.Nálunk pl nagyon ritkán viszi el őket sétálni,játszózni mert nem szereti,ez az én "feladatom"de cserébe ilyenkor mondjuk megfőz,vagy kiporszívózik.A mamához viszont átviszi őket.

Mindenképpen beszéljétek meg,mert megéri.Nem minden pasi tudja,hogy mi is az ő szerepe ebben a helyzetben!Segíts neki,és mond el,hogy mekkora szüksége van a kicsinek az apjára!Sok sikert!

2012. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a fürdetést ő végzi azt a 3 percet,utána már ismét én etetetek én ágyazok stb..szüleimnél lakunk,nincs senki akihez mehetne.nagyon szeretem,hisz nem szültem volna neki,de egyre jobban eltávolodok tőle ezért mert nem foglalkozik a gyerekkel.nem merem nagyon itthon hagyni vele mert félek egész végig csak sírna a kiságyban,mert ő nem foglalkozik vele.valamelyik nap megkértem figyeljen rá míg eszek(kb 3 perc)és leült vele a rádió mellé persze a gyerek megtalálta a zsinórt.ahelyett hogy elmondta volna neki hogy nem szabad és elvitte volna onnan inkább két óriásit rácsapott a kis kezére.na persze nekem nem kellett több,kaja befejezve,veszekedés elkezdve .nem vagyok híve hogy verve tanul az ember.nem ismerek rá lassan 8 éve vagyunk együtt de nem ilyennek ismertem meg.nagyon hiányzik nekem is akár csak egy jó szó is vagy hogy megkérdezze milyen napom volt.nem tudom azthiszem este le ülök vele megbeszélni,mert így már érzem nem mehet tovább,pedig nagyon szeretet,vagyis szerettem azt aki ezelött volt...ti igy mernétek vele hagyni????
2012. márc. 26. 11:18
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem még pici és nem tud ebben a korban mit kezdeni vele, meg lehet egy fajta férfiúi féltékenység benne, hogy sokat törődsz a picivel vele meg nem. Persze ez természetes mert a baba sok törődést igényel de a férfiak erről nem tudnak beszélni vagy lehet nincs is tisztában ezzel az érzéssel csak átéli, és azért ilyen elutasító a babával. Szerintem ne erőltesd ki fog ez alakulni, nálunk is lassan alakult ki, most meg már elválaszthatatlanok. Vagy csinálhatod hogy a kezébe adod többször mitnha neked valami elfoglaltságod lenne...
2012. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

szerintem beszéld meg ezt a pároddal mindenféleképpen, mert ez így nem jó... Nálunk kialakult a legelső perctől kezdve, hogy melyikünk mit csinál... pontosabban, h férjem mit visz. Pl övé a fürdetés minden este. Van hogy én kérem, hogy had én csináljam, had fürdessem kicsit, vagy ketten csináljuk (ő tartja én mosom)sétáknál kéri, hogy had ő tolja, minden este játszik, beszélget vele (közel 2 hónapos) vagy egyszerűen csak hagyja, hogy aludjon rajta. Bár szokta mondani, h milyen jó lenne már meggyömöszölni.

Ő is fizikai munkát végez hajnalban indul és délután 5 körül ér haza, szabadnap nélkül, tehát még hétvégén is dolgozik. (csak akkor kér ki szabadnapot, mikor orvoshoz kísér engem, v a kicsit visszük a dokinénihez/védőnőhöz, egyéb speciális esetekben, ami igen ritka :().. szóval mivel párodnak még több ideje is van vele foglalkozni ezért tényleg jobb lenne ha átbeszélnétek nyugodtan a dolgot. Főleg, hogy már 9 hónapos a kicsi, már nem kell annyira finomkodni, óvatosan közeledni hozzá.

2012. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
* 9 hónapos elmúlt (bocsi)
2012. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Nekem 2 kisfiam van, a nagy már 2 és fél éves. Mostanra jutottunk el oda, hogy már jól elvannak kettesben, lemennek együtt játszóterezni, vásárolni. Hidd el, egy férfi nem tud még úgy foglalkozni egy 9 hónapossal, mint az anyja. Legyél türelmes. Jogos elvárás, hogy segítsen neked többet, de ne várd, hogy ugyanúgy tudjon vele foglalkozni, mint te. Majd amikor már jár, pláne mikor beszél, akkor meg fog változni a dolog.
2012. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én párom sem csinál semmit a 8 hónapos lányommal, csak akkor ha megkérem. Még a fürdetés is az enyém. Én kelek hozzá éjszaka, én etetem, én pelenkázom, én megyek vele sétálni... ő meg csak büszkélkedik vele, ha megyünk valahova. Ez van. Azt szokta még mondani, hogy más ennyit sem csinál. Hát nem vagyok kisegítve vele...
2012. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!