Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mondjam a rokonoknak...

Katalin02 kérdése:

Hogyan mondjam a rokonoknak ne jöjjenek majd a babát az elején látogatni? (ne sértődően de én csak a babával párommal és az az érzésem hulla fáradt leszek) és ha eröltetik hogy csak 5 percre mennénk be?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Hű erre én is várom a válaszokat, mert én ráadásul karácsony körülre vagyok kiírva, és a rokonok akkor úgyis jönnek szüleimhez (akikkel egy kertben lakunk), meg mindenkinek szünete van, én pedig nem szeretném hogy mindenki bejöjjön a pár napos kisbabához.
2011. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát igen tudod csak benézek 5 percre. aztán valami bacit összeszed az elején mert 3hónapos korig nem alakul ki az immunrendszere és főleg télen veszélyes de nagyon.
2011. szept. 10. 19:54
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Én novemberre vagyok kiírva. Tőlem mindenki megkérdezte, hogy mikor jöhet, én meg simán elmondtam, hogy nagyon közeli rokonok is csak akkor jöjjenek pár héttel szülés után, ha az influenzajárványnak még nyoma sem lesz a környéken, másképp jöhet, de babát nem lát... Én is mindenkitől megkérdeztem régen, és tiszteletben tartottam, remélem, ezt kapom majd vissza. Ha mégsem, és megjelennek, én elbeszélek velük, de a baba a szobában marad, csukott ajtók mögött.
2011. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
szia! Én a terhesség alatt bejelentettem mindenkinek, hogy min. 6 hét max 3 hóig ne jöjjenek. Nem volt gáz igazából mindenki szinte magától tudta ezt. A nagyszülők eljöttek de távolabbiak 6hét után a még távolabbiak 3hó után jelentkeztek. Csak mondd el féltek a baciktól. Aki meg csak 5 percre akarja erőltetni én nem venném fel a telót, nem nyitnék ajtót. Aztán így magyaráznám: Elaludtunk,nehéz hasfájós éj után bocsánat...
2011. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez már csak rajtuk múlik, hogy fogadják! Én februárban szültem, tőlem is mindenki megkérdezte mikor jöhet. Pont akkor voltak lezárva a kórházak is a járvány miatt. Szemrebbenés nélkül mondtam, hogy mikor aktuális. Senki nem csinált gondot belőle, mindenki alkalmazkodott hozzánk. De a legilledelmesebbek nem is kérdezték 6 hétig, hogy jöhetnek-e. Utána is hozzátettem igen, ha nem vagy beteg. Én ebből nem csináltam lelkiismereti kérdést.
2011. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Én egy kis időre mindig hagytam, hogy jöjjenek. És bár tényleg fáradt voltam, és mikor már nem akartam, hogy ott legyenek, akkor mondtam, hogy "nagyon fáradt vagyok, megkérdhetlek, hogy magamra hagyjatok?". Ha meg tényleg egyáltalán nem akarod, hogy menjenek, akkor "az első napokban/hetekben szeretnénk hármasban lenni a picivel, úgyhogy légy szíves ne gyertek, de majd hívlak, ha jöhettek" vagy valami hasonló.


"aztán valami bacit összeszed az elején mert 3hónapos korig nem alakul ki az immunrendszere"

Ha nem az influenza- vagy valami más járvány, akkor nem kell ennyire túlparázni. Mielőtt bemegy az illető, mosson kezet, ne hajoljon túl közel a babához, ne puszilgassa és kész. De ha normális, akkor ezt nem kell neki mondani, hanem automatikusan így csinálja...

2011. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam hogy a szülés előtti találkozásokkor majd beszélgetünk hogy mi csak akkor szeretnénk ha bárki is jönne ha előtte telefonon beszélünk de semmiképp nem az első hetekben kivéve szüleim.
2011. szept. 10. 20:05
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
bocs, kimaradt: Ha nem az influenza- vagy valami más járvány *van éppen...
2011. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Szia, szerintem már most "hintsd el" hogy mit szeretnél...

Nálunk is ez volt, sőt! Mikor mi hazaérkeztünk a kórházból, a saját szüleimet kértem meg, hogy ne jöjjenek majd csak másnap mert mi most lettünk egy új család és szeretnénk hármasban lenni! Anyukám meg is sértődött mert szerinte az első fürdetés joga a mamáé...

Most pár nap és jön a kistesó...szintén megkértem őket. Talán most nem sértődik meg. Egyébként nálunk a "kézmosásból" volt probléma ugyan én nem vagyok egy steril anyuka de azt elvárom mindenkitől, hogy mielőtt a kezébe fogja az újszülöttet clarasept-tel fertőtlenítse a kezét! Lifttel jönnek millió ember nyomja a gombokat, a buszon a fogantyút, apukám láncbagós iszonyú büdi a keze...és hadd ne soroljam. Ez nem tetszett mindenkinek de megkértem őket fogadják el ez az én kérésem nem olyan nagy áldozat ugye kezetmosni??!!

2011. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat hasznosak voltak.
2011. szept. 10. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!