Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor dőlt el hogy mi legyen...

Mikor dőlt el hogy mi legyen a baba neve? Van aki már évek óra eldöntötte vagy utolsó percekben dőlt el?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen választok nevet, mindig más tetszik, úgy döntöttem h még a legelején eldöntjük mi legyen a neve, és kiderül hogy tetszik e végig a szülésig. De attól félek hogy rossz nevet választok amit később bánni fogok, van igy más is?
2012. márc. 26. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egy érdekes kérdés! Én már 4 éve tudom, ha fiam lesz, csakis Barnabásnak hívhatják! akkor voltam 18! Páromnak akkor még nem tetszett, de megszokta! Amikor kiderült hogy kisfiút várok, szóba sem került más név, azóta Barnizzuk a hasamat! :) (Apa azóta nem engedi, hogy változtassunk:)) 24 hkm
2012. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lánynevünk (Veronika) megvolt szinte a házasságkötéstől,de a fiú (Boldizsár), csak akkor lett végleges, amikor uh szerint is kiderült, fiút várunk.
2012. márc. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kislányt vártam, a férjem kisfiút. Bár ötletem nem volt, hogy ha lányunk lenne, hogy hívnák.. :)

Mindenki hajtogatta, hogy ez a baba bizony fiú lesz! Én erre annyit mondtam, hogy: oké, ha fiú, akkor Barnabás. Nincs más perspektíva. :)

Eljött a nagy nap, mikor végre megmutatta magát, és valóban a kis Barnabásunk volt a pocakomban. :) Nagyon boldogok voltunk, bár én kislányra számítottam, egy percig nem csüggedtem, onnantól kezdve olyan természetes volt, hogy kisfiunk érkezik. :) Egyszer megkérdeztem a terhességem végén a férjem, hogy szeretne-e más nevet neki, mert végülis ezt én eldöntöttem anno, hogy Barnabás és kész. :) De neki is tetszett, így nem gondolkodtunk tovább.


Hamarosan tervezzük neki a kistestvért, ha lányunk lenne, még mindíg nem tudnám, hogy mi legyen a neve. Ha fiú, akkor Benedek. :)

Viszont a férjem azt hajtogatja mostanában állandóan, hogy iker lányok lesznek. Remélem most az én "tippem" jön be.. :)

2012. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lánynevünk már együtt járásunk alatt meg volt, lány lett az első, meg is kapta azt a nevet, nem volt nehéz dolgunk. Most várjuk a másodikat, lövésünk sincs mi legyen.
2012. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8 hetes terhes voltam amikor munkaban bevillant hogy ha lany lesz akkor Hanna nevet kapja, ne kerdezd honnan jutott ez eszembe, egyszeruen mintha fejbevertek volna ezzel a nevvel, a fiunevet hagytam apa valassza ki, de lany lett
2012. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Nórát és Zsoltot akartam. A Zsoltot a párom az első percben leszavazta. A Nórán sokáig gondolkodtunk, de ő inkább az Anikót akarta volna. Na, azt én nagyon nem, pláne, hogy az exbarátnőjét is így hívták. Aztán valahogy megegyeztünk a Noémiben. Csak ezzel meg az volt a baj, hogy a szülinapja előtt egy nappal van a névnap. Úgyhogy még a szülőszobán is hezitáltunk, hogy akkor most Nóra vagy Noémi.

Maradt az utóbbi, remélem nem szid majd érte, hogy egyszerre van a név és szülinapja. Bár a neve napját mi szeptemberben tartjuk, de a hivatalos az április.

A fiú nevekkel nagyobb bajban voltunk, sokáig nem találtunk olyat, ami mind a kettőnknek tetszett volna. Végül Levente lett.

Nem bántam meg, a gyerekek hozzánőnek a nevükhöz. Szóval nem lehet rosszul dönteni. De ha 18 éves koromban valaki mondta volna, hogy ez lesz a neve a gyerekeimnek, nem hittem volna el.

2012. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még mielőtt teherbe estem, már kitaláltuk. Azaz az egyik kolleganőm mondta, hogy nekem biztos lányom lesz majd, egy kis Hanna. Annyira megtetszett, hogy nem is gondolkoztam más neveken. De fiú neven sem :)
2012. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!