Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent pontosan, hogy...

Mit jelent pontosan, hogy "ültetni"? Minden ülő mozgás amit nem magától végez, vagy?

Figyelt kérdés

Vagy az is tilos, például ha úgy ül, hogy tartom oldalról, körbeölelve, fogom a derekát?

Ez csak elméleti kérdés. A minap beszélgettem a nénikémmel: "Ül már?" Mondtam, hogy nem, erre ő "De ha fogod a derekát és tartod, úgy nem lesz semmi baja." Ezt állítja ő. Ezért kérdezem, hogy pontosan mi számít ültetésnek.

7,5 hónapos babám hogyan tarthatom, úgy, hogy ne viselje meg a gerincét?


2012. márc. 26. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
sehogy!!!! gyógytornász vagyok,higgy nekem. ültetni több szempontból tilos.a mászás után fog majd annyira megerősödni,hogy tudjon ülni,inkább arra tanítsd meg.kúszik már? a másik hogy a függőleges helyzetek más agyi neuronkapcsolatokat hoznak létre,ezért ha ül előbb,mint mászna,akor kimarad a mászás és az tanulási nehézségeekhez vezet
2012. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én azt vettem ltetésnek pontosan, amit a nénikéd csinált! ne csináld, nem jó neki! Ha magától maj felnyomja magát, és úgy ül, akkor lehet ültetni, addig inkább ne. Bár pl. nekem 8 hósan még nem tudott jól ülni, de a babakocsiban üvöltött, ha fektettem, látni akart, így 2 kattintással feljebb tettem a hátarészét, de azt is csak tényleg ha sírt...

amúgy érdekes ez, mert 2 bnőm is külföldön él,(Franciao., és Anglia), és egyik helyen se csinálnak ebből ekkora kunsztot, sőt a magasszárú cipőből, a kenguruból se...de biztos mai biztos.

Nekem már 19 hós most, és a mászókáknál is úgy vagyok, hogy amit MAGÁTÓL tud használni, azt engedem, de amire nem tud felmászni, oda nem teszem fel.

2012. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
7,5 hónaposan már másznia kellene? Nem mászik. Kíváncsivá tettél, hogyan lehet mászásra tanítani. De őszintén szólva nem hiszem hogy tanítanám rá. Majd rájön ő. Jelenleg kúszik körbe körbe, forog, gurul, hason játszik egész nap. Érdekes amit mondasz, mert a környékbeli gyerekek mind előbb ültek és másztak, sőt nekem a doktornő azt mondta, hogy akkor van gond ha a kúszás marad ki.
2012. márc. 26. 13:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem kötekedés képpen írtam. Csak azért mert nekem ezeket mondták. Valahogy tartanom kell néha, mert vannak olyan élethelyzetek ahol nem tudom megoldani a fektetését. Ezt is kérdeztem 1-2 hete és mindenki azt mondta ölben lehet tartani függőleges helyzetben is.
2012. márc. 26. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem félreértettél valamit, a kúszás nem fontos ilyen értelemben. a mászás a fontos, mert ahogy felváltva pakolja a kezét-lábát, az indítja be az agynak a két agyfélteke kapcsolatát :)


legtöbb baba mászásból ül ki, tehát mikor négykézláb van, akkor oldalra kiteszi a popóját. aztán akik nem így, azok általában állásból ülnek le :)

máshogy nem igen tud felülni egy baba, hasizomból majd csak olyan 1,5-2 évesen :)


persze vannak szülők akik félig megdöntve ültetik a babát (ezt ugye lehet, mert meg van támasztva, tehát ha ülsz, kicsit hátradölsz akkor az öledben ülhet. és ebből elég korán fel tudják húzni magukat, de ez még nem felülés, bár sokan azt hiszik :(


mászásra meg úgy tudod tanítani, hogy te is mászol és leutánoz :) egyébként 10 hónapos korig "kell", hogy ülni is

2012. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

így van,de az is igaz,hogy minél kevesebbet legyen függőleges helyzetben.

Nekem korababám van és ezért állandóan nézegetik,hogy hogy fejlődik, korrigált 8 ónaposan már elvárták,hogy másszon,de szerintem bőven elég,ha 11 hónapos korig csinálja.Gyakorolhatod vele,hogy amikor hason játszik két kézzel megfogod a medencéjét és a lábacskáját és behúzod alája.az enyém nagyon nevet rajta és időnként már magától is felmegy négykézlábba

2012. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, mert ez számomra is így korrekt, de ismerősnek a lánya stabilan ült már 6 hónapos státuszon, de nincs kizárva, hogy őt ültették.

Nagyon sokat van hason és ma már többször emelte a popóját is, ezt most vettem észre először.

A védőnőm pedig tényleg azt mondta, hogy kúsznia kell, és nem másznia.

2012. márc. 27. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!