Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Kistesó érkezése után...

A Kistesó érkezése után mennyi idő telt el, míg a nagyobbik gyermeked hozzászokott, hogy van egy testvére, és enyhült a testvérféltékenység?

Figyelt kérdés
Nagyobbik gyermekem két éves, a kisebbik 2 hónapos.Még mindig megy a harc, amikor a kicsit etetem, vagy foglalkozom vele.Olyankor hisztizik a lányom, és rugdos engem is és a testvérét is.Nálatok mennyi időbe telt, míg a nagyobbik elfogadta, hogy van tesvére, és ha csak pár percre is, de kettesben merted hagyni őket?
2012. márc. 26. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk még csak most jön. de ha bátyámból indulok ki, akkor még 31 év után is féltékeny, nála ez nem csillapodott. Egész életemre vissza gondolok mindig csak bántott, habár nyugodt gyerek volt, így anyukám hátamögött. Nem rég beszélgettem anyukámmal, aki nem is gondolta, habár sejtette hogy van valami, de nem tudta konkréta.
2012. márc. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk elég hamar sikerült megoldani, kapott egy babát és amikor én a picit etettem, pelekáztam, fürdettem, akkor ö nellettünk a sajátjával csinálta ugyanezeket.
2012. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21 honap van koztuk, elejetol kettesben mertem oket hagyni. De most, kb. 3 honap mulva kezdi elfogadni, hogy mar nem csak o van. A rugdosast ne hagyd semmikepp, azonnal kozbe kell avatkozni.
2012. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 20 hónap van köztük, igazából első pillanattól elfogadta.

Talán mikor hazavittük, a harmadik nap látszott a nagyon egy enyhe zavar, hogy még mindig itt van a hugi, de tulajdonképpen mióta meglátta, ölelgeti, puszilgatja, reggel szalad be hozzá a szobába.

A kicsi pénteken lesz 4 hónapos, a nagy jövő héten 2 éves. Ja és simán egyedül hagyom őket, bár a múltkor az orrszívót mostam ki, és mire visszamentem,a nagy a kicsit etette a maradék kakaójával, szóval nem veszélytelen:)

2012. márc. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk bő két év a korkülönbség, most 3 hónapos a kicsi. Az elején inkább szomorúságot, meg zavart láttam a nagyon, agresszió nem fordult elő. Mostanra kezd alakulni a napirendünk, és a nagy is megszokta már az öccsét.
2012. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hónap van köztük. Az elején nem volt semmi gond, nagyon tetszett neki, hogy van egy kisbaba nálunk, második héten már természetes volt neki, hogy a tesó is velünk van mindig. 1 éves múlt a kicsi, amikor a nagynak oviba kellett menni. Azóta iszonyatos féltékenység van, pedig már a kicsi is bölcsödés. Nagyon szeretik egymást, de a nagy nagyon sokszor goromba a picivel, csak féltékenységből.
2012. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5 perc. Nem kell a kelleténél nagyobb faksznit csapni a kicsi körül, és a nagynak alig fog feltűnni, hogy kistesó van a háznál. Nekem a két nagyobb között 16 hónap van, aztán 4 és fél év múlva született a harmadik. Imádják egymást, semmi féltékenység, úgy csinálom a dolgaimat, hogy egyszerre, mindenkivel ugyanannyi időt el tudjak tölteni, soha nem rázom le a nagyobbakat, amikor a kicsivel foglalkozom, sőt. És mindenkivel az igényeinek megfelelően foglalkozom, de mindenhová mindhárom megy, nincs csak külön program. Max egy-egy összebújás.
2012. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!