Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mennyi idő telt...

Szülés után mennyi idő telt el, amíg elkezdtetek valamit sportolni?

Figyelt kérdés
Nem a maratont akarom lefutni, csak jól esne egy kis mozgás. Azon aggódom, hogy ez esetleg negatívan hathat a fokozottabb fizikai igénybevétel a tejtermelődésre. Mennyi a megengedhető?
2012. febr. 6. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyesek mikre érnek rá...

na de én első babámnál 9 hónapos volt mikor már csak este volt szopi így akkor kezdtem el.

Másodiknál 3 hónaposan elkezdtem a mozgást is meg egészségesebben táplálkozni, a tejemmel nem lett semmi viszont éhes voltam és fogyni se fogytam csak iszonyú lassan így megmondom őszintén feladtam:)) Megvártam míg a lányom 14 hónaposan abbahagyta a szopit és akkor kezdtem újra neki (aerobic dvd és futás).

Onnantól 3 hónap alatt lement a 10 kiló ami rajtam volt.

Most a 3.babám 6.5 hónapos, csak szopik, de heti 3szor 5km-et már futok a tejemre nincs hatással ugyanúgy van. (csak mindig edzés ELŐTT szoptatok típusosan az esti nagy szopi után mert akkor legközelebb csak 4-5 óra múlva kér enni). Fogyni ismét nagyon lassan fogyok (2 hó alatt 5 kiló) de nem adom fel nem is érdekel a fogyás, csak az erőnlét.

Mióta ismét futok heti 3szor, azóta az ébredés is könnyebben megy éjjel pedig a kávét is elhagytam.

Én úgy tudom annyi a lényeg hogy még fokozatosabban kell felépíteni a mozgást nehogy izomlázad legyen mert a felszabaduló tejsav bekerül a tejbe is vagy hogy ami nem jó a babának vagy nem ízlik majd neki.

Én 2 hónapja futok, nagyon lájtosan kezdtem, de izomlázat sose éreztem még eddig.

2012. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az esti nagy szopi után futok úgy értem...
2012. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Kellmár valamit kezdenem magammal, mert nagyon fáradékony lettem az elmult időben.
2012. febr. 6. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen igazából én is amiatt kezdtem el meg úgy éreztem egy fél óra-40 perc jár nekem a 3 kicsi mellett :)) Ilyenkor csak kimegyek futok és kiszellőztetem a fejem apa meg vigyáz a gyerekekre. (sok vigyázni való nincs rajtuk mert alszanak már ált.) én is az erőnlétem miatt csinálom nem is kifejezetten a fogyás miatt.
2012. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9 hónapos volt a fiam, mikor elkezdtem sportolni (aerobic, 2-4 alkalommal hetente, attól függ, hogy jutok el). Igazából 6 hónapos korától akartam, de 3 hónapig csak tervezgettem. :)) Elég lassan fogyok, 2 hónap alatt 6 kg, de nagyon jól esik a mozgás. A tejemre nincs hatással, odafigyelek, hogy akkor több folyadékot igyak.
2012. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3hét után már elkezdtem. Először csak jóga,aztán jöttek a keményebb dolgok:-) A fiam 15hónapos,naponta többször is tejezik,szóval semmilyen negatív hatása nincs rám a mozgasnak. Mondjuk fogynom nem kellett,egyszerűen az életem része a sport.
2012. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!