Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is rosszul vagytok, amikor...

Ti is rosszul vagytok, amikor a család beleokoskodik a baba etetésébe, vagy nevelésébe, főleg olyanok akiknek nincs is gyereke?

Figyelt kérdés

Azt már nem részletezném, hogy a nagyszülők sokszor mit művelnek, szerencsére őket már nagyjából lehet kezelni. De a sógornőim (a férjem bátyának a felesége, illetve az én bátyámnak a barátnője - nem is felesége!) 30 körüli nő mindkettő, nincs még gyerekük, és közelről is kb. akkor látnak kisbabát, amikor az enyémmel találkoznak, aki jelenleg 1 éves. Rosszul vagyok, hogy állandóan meg akarják etetni mindennel, anélkül, hogy tőlem megkérdeznék, szabad-e, pl. bármivel a tányérjukból, paprikával az ecetes salátából, stb. Oké, én is adok neki mindenfélét, és megkóstolhat szinte bármit, de azt szeretném tudni ha valaki ad neki valamit, tehát jó lenne, ha előtte megkérdeznének.

Az egyik azt csinálta régebben egyszer ebédnél, hogy engem "tehermentesítsen" készséggel átvállalta a babám etetését amikor a főzelék kb. felénél jártunk, hogy én is el tudjam kezdeni a levest. Persze a gyerek három kanál után elkezdett nyüglődni, majd sírni, mire a sógornőm közli nevetve, hogy ez a kaja olyan sz@r (amit én főztem a gyereknek), hát ezt ő sem enné meg, nem csoda, hogy sír a gyerek tőle. Én erre nem bántom meg őt, csak finoman úgy intézem, hogy adja nekem vissza az etetőkanalat, mert nem fogom őt megbántani azzal, hogy a gyereknek ízlik az ebéd, azért kezdett el sírni, mert utálja ha idegen eteti! De ezzel nem bántom meg őt, aki tudom, hogy évek óta szeretne gyereket, csak nem jön össze. De ő miért szól be nekem? Utána persze mind megette a főzeléket a babám. A másik sógornőm, a minap ugyanez volt pepitában, etetem a babámat a vasárnapi ebédnél, az első kanálnál kicsit fintorgott, mert kicsit meleg volt még az étel (ami akkor üveges bébiétel volt egyébként), erre ez a másik lány: -fúúúú, de sz@r, igaz, hát ezt nem ízlik neked! Majd odafordul anyámhoz, és mondja neki, hogy a gyereknek lehetne abból az ebédből is adni amit mi eszünk, csak össze kellene darálni. Anyám helyesel, a bátyám is (ugye szintén még csak képről látott gyereket az enyémen kívül), én meg erre mondtam, hogy igen, kaphatna belőle, és fog is belőle kapni, de először megeszi a saját ebédjét, és utána megfogja kóstolni a mienkből is azt amit lehet neki. Mert pl. úgy 1 dl tejfölös szószt teljes egészében nem fogok neki adni. De mondjuk egy szelet főtt marhát is hiába darálok le, nem fogja megenni. De a sárgarépát és a borsót viszont megeszi a levesből, adtam is neki, meg is ette. De miért kell nekem magyarázkodnom???

A férjem testvére és felesége múltkor abba is beleokoskodtak, hogy miért sír a gyerek, miért vesszük fel, nem kellene, bezzeg az ő barátaik így meg úgy csinálják, a miénk meg már el van kényeztetve. Röhej, dehogy van elkényeztetve, azért mert megvigasztaljuk ha megijed valamitől vagy beüti magát és sír? Komolyan nem értem, nekem nem jutott soha eszembe másokat így kritizálni főleg nem olyan témában amihez fogalmam sincs.


2012. márc. 27. 11:37
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj, de ezzel a hozzáállással nagyon hamar el fogsz szigetelődni, mint gyereknevelésben egyedül jártas, hozzáértő személy.

Nem tudom, sokan miért gondolják, hogy ha már van egy gyerekük, akkor övék az egyetemes tudás. Jegyzem meg, a bébikaják íze tényleg sz@r, mert mi már más ízekhez vagyunk szokva. Még jó, hogy a gyerekek szeretik. n nem szoktam azon fennakadni, ha valaki lefújozza, amit a gyereknek adok. A legtöbbjét én sem enném meg.

2012. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
70%

Tudod, kivülről nézve egészen más az ilyen helyzet. Én attól vagyok rosszul, ahogy a tesóm meg anyukám felváltva tömik a gyereket. Nem ecetes savanyúval, hanem iszonyat nagy adag pörköltekkel, és utána(!) még levessel, pedig a gyerek már rég nem éhes, és ezt mondja is. (Már 3 múlt.)

Közben a gyerek tele szájjal rohanágál a lakásban, és nem nyeli le a falatot - mert nem éhes már. Rohangálni meg azért hagyják, mert ha nem, akkor ki se nyitja a száját (ld. nem éhes).

De nem szólok bele, csak amikor már fél órája megy ez - és megsajnálom szegénykét.

Mindenki úgy neveli és eteti a saját gyerekét, ahogy akarja, és nyilván vannak szabályok, de kivülről lehet, hogy jobban látják azt, amit te saját magadon nem veszel észre. De nyilván az, hogy mi az ebéd, az más kérdés, az egy éves ne egyen turmixolt felnőtt kaját. Ezt egyébként meg is lehet mondani: azért nem adod neki, mert nem alkalmas rá az emésztőrendszere, és később problémákat (rák, allergia) okozhat, ha túl korán kap ezt-azt.

Igazából megértelek téged is, de - a tapasztalatok alapján - meg kell értsem a kivülállókat is.

2012. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is ez a helyzet. Mintha magunkat látnám. Sogornom 35 éves, nincs gyereke, barátja sem.

Pont vasárnap voltunk ott (édesanyjával él). Ebédeltunk és etetés kozben kikapja az 14 hoslányomat a kezembol, hogy majd o megeteti. A kicsi már eszik mindent, ugyhogy ezzel nincs is baj, de had´ etessem már én a gyereket. Mindent sokkal jobban tud a gyerekrol, mint én. Pedig csak heti 1-2 orát látta.

A másik másik meg az altatás, mindig ok akarják lerakni aludni. 2 ora kínlodás után meguntam, hogy sír, nyuglodik,stb. és elindultun haza. Azt hiszik, hogy evel jot tesznek. Pedig pont az ellenkezoje torténik.

2012. márc. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is enyhén szólva paranoiás vagy! A bébikaják tényleg sz@rok, a gyerekek mégis szeretik. Ez szerintem a sógornőd részéről nem ellened irányult, egyszerűen egy poénnak szánt dolog volt.

És igaza van abban az első válaszolónak, hogy azért, mert neked van gyereked, nekik nincs, az nem jelenti azt, hogy te mindent tökéletesen csinálsz.

Szerintem egy kicsit vegyél vissza, mert ilyen apró hülyeségeken fennakadni tényleg felesleges.

Még ha azon akadtál volna ki, hogy megetették a tejfölös cuccal a gyereket a tudtod nélkül. Na de így...! Lazíts! :)

2012. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
55%
1 éves gyerek már gyakorlatilag ehet mindent,nem értem mire fel ez a nagy óvatosság részedről!Szerintem te ezt már dacból csinálod,hogy csak azért se legyen igazuk!És ha nincs gyerekük,miért ne szólhatnának????Akkor én mondjuk ne szóljak hozzá a politikához,hiszen sosem voltam politikus?
2012. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
68%

Az elsővel nem értek egyet. Attól, hogy van egy gyerekünk, nem lesz mienk az egyetemes tudás, de én, vagyis az anyja ismerem a legjobban a gyereket. Többet tudok a gyermektelen rokonnál. Én tudom egyetlen nyikkanásából, hogy éhes, fáradt, fáj valami. Ezen nincs mit magyarázni. Egy hétvégi vagy ritkán látott rokon ne akarja már jobban ismerni a gyermekemet, akit néha 1-2 órára lát.

Ha a sógornőéknél is lesz gyerek, hidd el, ő is megtapasztalja, milyen az, amikor beleokoskodnak.

Nálunk a gyermektelen nagynéném osztotta az észt nevelés terén a 3 gyerekes anyámnak! :)

Én néha megkérdezném, hogy mégis honnan szedte ezt a végtelen nagy tudását a kedves sógornő? Esetleg kisgyermekgondozó? Védőnő? Óvónő? Esetleg unalmában hozzátáplálási és babagondozási könyveket olvas?

A sok okoskodónak ennyit szoktam mondani: neked is megvolt a lehetőséged, hogy elrontsd a gyereknevelést, hagyd meg a lehetőséget nekünk is.

2012. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
66%
Hát azért én is utálom, ha belepofáznak. Én ha valaki nevelési szokásaival nem értek egyet, esetleg finoman meg kérdezem így vagy úgy nem lenne e jobb? De ha valaki nem akar cumit adni a gyerekének én nem tömöm a szájába, mert esetleg nálunk egy-két helyzetet megoldott(amúgy én cumi ellenes voltam, addig, amíg nem üvöltött órákig a pici fiúnk, és nem is cumizik amúgy )A kajával detto, ha az anyja máshogyan szeretné, akkor hadd próbálja már, ha valaki meginogtattja az anyukát, a gyerek megérzi és azért nem fogadja el a kaját esetleg. És az én gyerekeim is ezek szerint el van kényeztetve, de én szeretem, hogy meg tudom nyugtatni.
2012. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy bizony a gyereknek jó, ha néha nem anyuka eteti, altatja. Meg kell ugyanis tanulnia másoktól is elfogadni ezeket a dolgokat. Elég rossz ám, ha egy váratlan esemény miatt kell másra bízni, és nincs hozzáedződve a dologhoz.

Nem mindenki fogja ugyanúgy csinálni, mint te, de ez alapjában véve nem is olyan nagy baj. Az alkalmazkodást kiskorban kell elkezdenie megtanulni a babának.

Én el szoktam mondani az alapokat, aztán nem nagyon szólok bele, csak ha muszáj.

Pedig van tapasztalatom bőven, az ötödik babám most 9 hónapos.

Első voltam

2012. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
73%

"neked is megvolt a lehetőséged, hogy elrontsd a gyereknevelést, hagyd meg a lehetőséget nekünk is."



Ez nagyon jó,megjegyzem! :)

2012. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
55%

Én meg azt javasolnám Neked, hogy igenis szólj be legközelebb. Nem többet, csak annyit, hogy "majd te úgy és azzal eteted a gyereked, amivel akarod" vagy "ne haragudj, de neked semmi tapasztalatod nincs még gyereknevelésben, úgyhogy légyszíves ne mondd meg nekem mit-hogy-merre", ha pedig a haverjaikkal példálóznak, arra én azt szoktam mondani, hogy lesz@rom, hogy mások hogy tesznek-vesznek-etetnek-itatnak, ő az én gyerekem és slusszi-passzi...


Elsőre valószinűleg mindenki meg fog sértődni, de hidd el, csak 1x kell odacsapni, s legközelebb tudni fogják (talán), hogy merre hány méter. Én megtettem ezt, persze ne gondold, hogy ilyen harcias lennék, csak van egy pont, amit még én is elviselek és van egy határ, amit már nem. Ennyi. Szóval aki mer, az nyer alapon próbáld meg és állj a sarkadra, állj ki magadért/magatokért. Nekem bejött és azóta sincs gond. Szépen, finoman mindenkit helyre lehet tenni! Szerintem mindent jól csinálsz! :)

2012. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!