Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyéves baba 4 foggal hogyan...

Egyéves baba 4 foggal hogyan tud enni a család ételeiből (nem pépesítve)?

Figyelt kérdés
A párolt zöldségek,gyümölcsök,buláta,kenyér,kifli,banán,stb. mennek nálunk is,de pl. a tésztát is meg tudná már enni?
2011. máj. 28. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 13 hónapos és mindent esztik, bár azért a keményebb kajákkal (panírozott kaják főleg) még óvatosabb vagyok, mert annyira nem tud rágni. De például a ropit, kekszet is elrágcsálja. Én már adtam neki krumplistésztát is, nokedlit, sőt sültkrumplit is kóstolt, nem volt gond, de összetörtem neki.
2011. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 6 fog van 1 évesen. Én a tésztát pl. neki külön nagyon puhára főzöm, így ha villával összenyomkodom, meg tudja enni.

Legtöbb ennivalót még turmixolom, de csak pár pillanatig, így pépesíti, de nem egyenletesre, maradnak benne pici darabok.

2011. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én mindig villával törtem össze.

(Amikor én gyerek voltam 30 éve), akkor még nem volt botmixer és akkor is csak villával törtek össze mindent)

Lehet először egy kicsit öklendezik, de napok alatt megszokja

2011. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
enyém 1,5 éves, 6 foga van és mindent eszik. nem főzök neki túl semmit, nem nyomkodok, elmajszolja az ínyével és a 6 fogával :) még a pörit is simán megoldja :)
2011. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 1.5 éves, neki 7 foga van, de javarészt töröm neki a kaját, mert nem bír mindent elrágni. A tésztát nem szereti, a kekszektől meg fuldoklik. Szóval ő még nem érett meg a rágásra.

De ismerek olyan kislányt, aki 3 foggal hasábkrumplit eszik.

2011. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam másfél éves, 6 foga van, egyedül a húst vagdosom neki apró darabokra, minden mást olyan formában kapja, mint mi. Pl. az almát héjazva, de az egész almát a kezébe kapja, vagy pl. a savanyú uborkát is elmajszolja. eleinte felkarikáztam neki, de annyira imádja, hogy kilopkodja a tálkából, és mire észrevettem, a fél uborkát megette, innestől egészben kapja.


A tésztánál arra figyelek, hogy ne legyen túl hosszú. Ha pl makarónit eszünk, rövidekre töröm a tésztát.

2011. máj. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy irigylem a jól evő babák anyukáit! Az én 13 hónaposam alig eszik, pedig már 8 foga van(4fent+4lent).

Kenyeret, kiflit egyáltalán. De a hámozott almaszeleteket elrágicsálja, de csak keveset nyel le, többnyire leharapja és kiköpi. Kekszet akkor rág, ha tényleg éhes, de csak nagyon keveset. Amúgy tudna enni, csak valamiért nem akar. Ha etetni akarom, a szemét dörzsöli, mint amikor álmos. Mostanában az a trükk, nem ültetem asztalhoz. Bemegyek a tányérommal a nappaliba, és ott eszek. Erre odajön és eszik keveset az tőlem Odaáll szépen és biza mindent tud rágni, de ami nem izlik neki azt kiköpi. Csak a húst vágom fel kis darabkákra, vagy a darbosabb ételeket töröm kicsit össze(pl spagetti).

2011. máj. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10 hósom a 6 fogával bármit elrágcsál, kifejezetten szereti is, ha darabos az étel. Már rég nem pépesítem neki és azt eszi, amit mi, csak persze szopizik is minden étkezéshez. :-)
2011. máj. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi lányok a segítséget!
2011. máj. 30. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!