Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 2 kisgyereke van, hogy...

Akinek 2 kisgyereke van, hogy tudja összehozni az alvásokat? És az egész napot? Nagyobb fiam 2 éves, másik babám 4 hónapos. Soha nem jön úgy ki, hogy eggyütt aludjank.

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a kicsi alvását igazítottam a nagyhoz, mivel az övé már kialakult. Persze a kicsi töbször is aludt (alszik még), de a déli alvást és az esti fektetést összehangoltuk. Hogy hogyan? 2 órával fektetés előttre időzítettem a kicsivel a játszós időszakot. Akkor is beraktam az ágyba, ha nem volt még nagyon álmos, mert némi cici és simogatás meghozta a gyümölcsét. Hozzá kell tennem, hogy délben egy ágyban alszanak, és este is csak elalvás után kerülnek külön ágyba. 1 hónap alatt beállt a rend, de lehet, hogy nekem egyszerűen mákom volt.

23 hónap van közöttük.

2012. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem sikerült. A kicsi 8 hónapos koráig nem aludtak együtt. Egész nap nem volt egy szabad percem sem, ráadásul a nagy felforgatta a házat, amíg a kicsit altattam.
2012. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy 2 és fél éves, a kicsi 3 hónapos. Napközben vagy összejön az egyidőben alvás vagy nem, változó. Este a kicsi már 7-kor bealszik, a nagy csak 8 után, úgyhogy még ez sem működik.
2012. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 25 hónap a különbség. És asszem nagy mázlista vagyok, nem kellett sokat tennem az együtt alvás érdekében.

Eleinte nem volt nehéz, mikor a kicsi szinte egész nap aludt! Sőt, végig aludta a babakocsiban a délelőtti játszóterezést tudtam a naggyal foglalkozni), utána itthon a nagy evett és lefeküdt, utána a kicsivel "játszottam" 1 órát és újra bealudt, maradt még 1-2 óra pihim...


Később mikor már csak 2x aludt a kicsi, addigra a nagynak úgy elcsúszott a napja, hogy simán 2-3ig fent volt, addigra a kicsinek már jöhetett a második alvás.


Most kellett egy icipicit alakítanom a dolgon, mikor a nagy oviba ment, mert akkor le kellett szoktatnom a 2x alvásról, de nem volt túl nehéz. Most 12-1 körül fekszik és 3 után kel... Ráadásul a nagy is rászokott erre az oviban.


Este meg kicsit el vannak csúszva, de így tök kényelmes, nem kell egyszerre öltöztetni, stb. A kicsi 9kor, a nagy fél10 körül fekszik.

2012. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a nagyobb gyerkőchöz igazítottam a picit. 2,5 év van köztük, a nagyobbik lány downos, ősszel kezdjük az oviba járást. Addig marad 2 gyerkőc egész napra. Délután és este egyszerre alszanak. A pici még délelőtt is alszik 1 - 1,5 órát. Leírom egy napunkat.

10 hós pici lány: reggel fél 6 - 6 körül ébred, reggeli fél 7 - 7 körül, aztán játszik, mesét néznek, 9 - fél 10 körül alszik, fél 11 körül ébred, ebéd, altatás kint a teraszon babakocsiban, fél 2 - 2ig alszik, hazaér apa és játék apával, uzsonna, játék, séta, este 7kor vacsi, fürdés és legkésőbb 8kor alszik.

3 és fél éves kislány: 6 - 7 óra között ébred, mostanában nem reggelizik, de régebben szokott, játszik, babázik, olvasunk, mesét nézünk, tízórai miután a pici elaludt, míg altatok, addig babázik vagy mesét néz. Míg alszik a pici főzök van, hogy segít a nagyobbik lány, valamikor játszik vagy rajzol. Miután felébred a pici, együtt ebédelünk. legkésőbb fél 1kor elalszik, a picit általában együtt altatjuk a teraszon, de van, hogy a nagylány alszik el előbb. 2 - fél 3 körül ébred, megjön apa, játék apával, uzsonna kb. fél 4 körül, utána sétálunk vagy dolgozgatunk a ház körül, a lányok kint vannak velünk. Vacsora. A nagylány közvetlenül a pici után fürdik, együtt nem szeretnek még. Együtt fektetjük le őket, apa a picit altatja én a nagyobbik lányt, legkésőbb fél 9kor mindkettő alszik. A pici míg szopott 3 óránként ébredt éjjel, most kb. 3 hete csak a cumiért ébred fel. A nagylány éjjel max. 2szer ébred vizet inni.

Remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszoló vagyok

A biztonság kedvéért leírom, hogy közös az apukájuk, férjem 3 - fél 4 között ér haza munkából. :)

2012. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. márc. 28. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!