Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első hónapokban sokat hízó...

Első hónapokban sokat hízó babátok súlya hogy alakult a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Babám 3110g-mal született és 6 hónaposan majdnem 9 kg. Aggódjak?
2012. márc. 27. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

Kisfiam 3800g-mal született,6 hósan 9,5kg volt,7-8 hónaposan megállt a hízásban,volt olyan hónap amikor csak 90g-ot hízott,doki azt mondta,hogy ne aggódjak ez normális!

Most 15 hós,11,30kg.

2012. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem még nem.Egy kisbaba az élete első 6 hónapjában ritka esetben néhány hónappal tovább,1kg-ot hízik esetleg néhány dekával többet.Ez a folyamat a későbbiekben lelassul.

A kisfiam 2900gramm-al született 12kg-ot nyomott a 14.hónapban.Már neki is lassul a hízási faktor most következik,majd a növekedés.:)

2012. márc. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Unokahúgom 2700 grammal született, ő 5 hónaposan 7300 volt. Addig nagyon gyors ütemben nőtt, igazi kis gömbölyű baba lett belőle hirtelen. Most 7 hónapos, és már nem hízik annyit, 7800 gramm volt a mérésen.

Mit mondott a doki? Nagy a babád?

Amúgy anyatejes?

Egyes babák nagyon sokat szednek fel az első hónapokban, de aztán általában lassul a hízásuk, ez főleg fél év körül szokott előfordulni, mivel sokkal mozgékonyabbak és a napi ételt le is mozogják rendesen.

Az én babám 3330 grammal született, fél évesen 6900 gramm volt. Egyesek szerint vékony volt...

2012. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 3650g-mal született,6 hónaposan 9 kiló volt.Most 10 hónaposan 11,5 kg :) Nagy súlyú baba,de majd lemozogja,nem kell aggódnod!
2012. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát elég kis pufóka.:) 95%-ban anyatejes volt 4 hónapos koráig (estére kapott csak kiegészítést), onnantól kezdve pedig elkezdtem a hozzátáplálást. A gyerekdoki azt mondta, hogy ne aggódjak, anyatejtől nem tud elhízni... Remélem valóban lelassul a hízása és nem az én génjeim örökölte.:(
2012. márc. 27. 15:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom hasonlóan csinálta, de ahogy a születési súlyát megduplázta, onnantól kezdve lelassult neki a gyarapodás. Addig volt, hogy heti 35-37 dekákat hízott. :D

3450-nel született, elérte a 7 kilót és akkor beállt neki a heti 10-15 deka, mostanában meg már (14 hónapos) inkább stagnál... sokat futkos, keveset eszik a növekvő fogak miatt...

Most 80 cm és 10,5 kg. Szerintem pont jó, de 7 kg meg kb 3 hónaposan volt... 6 hónaposan olyan 8-8,5 kg körül volt

2012. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is 3110-zel született. :) 5 hónaposan 6200 g, a dokinő szerint vékony, csak anyatejes.
2012. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert fél éves 7 kilós babámat, és fél éves 9,5 kilós unokaöcsémet sem láttam vékonynak vagy kövérnek...

Más az alkatuk, más a fejlődésük üteme, így nincs pont jó kategória a súlyát illetően. Ha szépen fejlődik, nem fogy, kiegyensúlyozott a gyerek, akkor viszont minden rendben.

2012. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is épp a babám súlya miatt aggódok... Ő még csak 3 hónapos, de 7,4 kiló, ha ilyen ütemben hízik tovább, még 10 is lehet fél éves korára. Ő csak anyatejes, és azt mondják (orvos-védőnő) nem baj, hogy husi. Én amiatt aggódom, hogy nem fogja e ez hátráltatni a mozgásfejlődését? Mondjuk úgyse tudok mit tenni, mert csak anyatejes, így fogalmam sincs mennyit eszik. (de nem eszik gyakran, éjjel is alszik, szóval ha akarnám se tudnám lecsökkenteni a mennyiséget, amit eszik. Gondolom ő ilyen alkat. )
2012. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 alaszka ***** válasza:
Lányom 2,90-el született, majd 6 hónaposan triplázott, úgy mint a tied, most 9 hónapos és 11 kg...Szóval nálunk nem állt meg a hízás, csak picit csökkent. Én is aggódok, de nem tudok mit csinálni, szopizik, és imád minden kaját... :) Azt mondták, hogy majd leadja, ha járni fog...csak hogy mikor fog így járni...nem tudom.
2012. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!