Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó egymást túlűberelni?...

Miért jó egymást túlűberelni? Vajon van jelentősége a gyermek fejlődésében a későbbiekben annak, hogy mikor forgott, mászott vagy tanult meg járni? (Pl. : kérdezte tőletek valaki a gimis vagy fősulis felvételin, hogy mikor kezdtetek el mászni? )

2012. jan. 9. 15:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint azért mert az anyukák nagy része saját magának tulajdonítja hogy milyen ügyes a gyereke ezért imádnak büszkélkedni minden extra dologgal és ezért licitálják egymást túl.

Pedig ha átlagos figyelmet kap mondjuk 10 gyerek egyforma mértékben akkor sem fognak egyformán fejlődni szóval nagyrészt a gyerek maga ügyes és a szülőnek ehhez vajmi kevés köze van.

De valamiért mégis a nagy dicsekvés nekem mindig olyan "szagú" hogy hú de nagyszerű anya vagyok hiszen lám már x hónaposan ment a gyerekem.

2012. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
A lányom születésekor 8 évvel ezelőtt még nem volt ez divat, de most mintha versenyeznének a szülők, hogy melyikük gyerkőce az ügyesebb. Lehet, hogy túlreagálom, de nem hinném. hogy ez a "túlfejlesztési kényszer" jót tenne a gyerekeknek.
2012. jan. 9. 15:16
 3/37 A kérdező kommentje:
Igen, kedves Első, lehet, hogy ez már rég nem a gyerekekről szól... :-(
2012. jan. 9. 15:17
 4/37 anonim ***** válasza:
Tetszik, amelyik már a kórházban emelte a fejét..:)
2012. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

ìrtam és elszállt a válaszom. :(((((( übereljétek ezt túl



Na de az akartam írni, hogy sok anya bele sem gondol hogy ha egy gyermek túl korán tesz meg valamit akkor ott valami agyi müködésü gondok lesznek.

Pl kik a zsenik? hát az autisták. olyan dolgokra képesek mint más egészséges ember nem. míert mert az agy egy dologra koncentrál, azt erösítit de nem képes fejlödni másban.


èn aggódnék annak az anyának a helyében aki ezt a kérdést kiírta, és tuti megkérdezném az orvost, hogy biztosan jó dolog-e hogy a gyerek ennyire elöre van a fejlödésben.


én annak örültem hogy a lányom nagyon ütemesen teljesen középszinten fejlödött, mindent akkor csinált mint egy átlagos gyermek. a súlya, és hossza is középvonal legközeppén van.


egyébként a legkezelhetöbb gyerekek szerintem az átlagosan fejlödö gyerekek.

2012. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Igen én is így érzem hogy nem a gyerekről szól valahogy. Nekem is van, tudom milyen érzés büszkének lenni mert ezt vagy azt csinált de ha nem kérdeztek rá vagy nem jegyezték meg hogy naháát pl.Pistike már jár, mióta?? Akkor sose hoztam fel, mert NINCS jelentősége MIÓTA meg mikor meg mennyire stb. A lényeg hogy egészségesen fejlődjön és kész.

Ha beszélgetek anyukákkal mindig van 3-4 olyan a társaságban aki kéretlenül másról se beszél csak hogy ők mi mindent csináltak előbb mindenki másnál stb...

Nem tudom, nekem ez visszatetsző.:)

2012. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
És az átlagosan fejlődő baba anyukája elmaradottnak tartja a saját babáját. :-(
2012. jan. 9. 15:22
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
16 hós a fiam, mindent szépen csinál, de még nem megy egyedül. Mást se hallok még családon belül se, hogy valami baja van, már járnia kéne, az ő gyerekük már ezt és ezt csinálta, pl. elmondta a Bóbita-bóbitát, és vigyük orvoshoz.18 hós koráig kell elkezdeni járni, ami még normális, de hiába mondom, mintha nem is hallanák.
2012. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az orvosok is hülyék.

A lányommal 5 hetesen voltunk kórházban hörghurut miatt, aztán fél évig kellett mindenhova hordanom, mert még nem tartotta a fejét. A kedves főorvos úr közölte velem, hogy biztos agykárosodása van a gyereknek, vigyem el agyi uh-ra. Időpont 1 hónap múlva. Ez normális dolog? Utánanéztem 6 hetes kortól kell a fejét tartani.

A védőnőm is érdekes dolgokat kérdez a státuszokon, pl. egy évesen felismeri-e a mesekönyvben az állatokat, 2 évesen szobatiszta-e. Nem tudom ezeket honnan szedik?

Mellesleg nekem mind a két gyerekem jóval egy éves kora után indult el, de engem már ez sem érdekelt.

2012. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos már lassan azt érzem, hogy le van maradva a lányom, mert mindent időben, vagy az utolsó pillanatban csinál. És pont ezek miatt a "dicsekvések" miatt. Már el sem olvasom azokat a kérdéseket, hogy mit csinál az x hónapos babád, mert tuti csak felidegesíteném magam rajta. És ez azért van, mert az átlagosan fejlődő babák anyukái nem írnak ki ilyen kérdéseket.

Egyébként én is nagyon büszke vagyok a lányomra, minden egyes fejlődédére. Az első megfordulását meg is könnyeztem :)

2012. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!