Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anyagi támogatásra...

Milyen anyagi támogatásra számithatunk?

Figyelt kérdés
A párommal babát szeretnénk. Most fejeztem be a sulit, dolgoztam már de csak tanuloként. Kapnék valamit?
2012. márc. 28. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
egyszeri anyasági 64000Ft a baba születése után. minden hónapban gyes 28500Ft + Családi pótlék 12200Ft.
2012. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A 28.500 Ft-os gyed bruttó összeg, a nettója: 25.600Ft+ a családi 12.200Ft.
2012. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Még nem is dolgoztál, tehát még nem fizettél sem tb-t, sem nyugdíjat semmit, de már támogatást szeretnél azért mert szülsz egy gyereket. Miért nem dolgozol pár évet és vállalsz utána gyereket? Több lenne a gyeded is.
2012. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
nem lenne több a gyede ha dolgozna, hanem akkor lenne gyede. nem mindegy :)
2012. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van, akkor mehetne gyedre nemcsak a gyesre számíthatna.
2012. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia nálam majdnem ez a hejzet dolgoztam 3 évet de sajnos csak 4 órába voltam bejelentve ezért úgy itélték meg hogy nem jár a gyed és a tgyás csak a családi és a gyes így minden hónapba 27850 ft ot kapok öszzvisz
2012. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért pontoztátok le, hogy gyerek vállalás előtt inkább dolgozzon valaki, és legyen jogosult a gyedre. Ő is jobban jár, a gyes szerintem semmire sem elég.
2012. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én még közben most diplomázok (voltam passzívon másfél évet közben). családi + gyes összesen havi 37 körül van. Nekem fontos volt hogy minél fiatalon szüljek (párom 5 évvel idősebb és neki is már aktuális volt). Ráadásúl szempont volt, hogy közvetlen 3 gyermekes ismerősöm közül mindhárom úgy járt, hogy a kiesett 3 évük után csak rövid ideig tudtak dolgozni, mert a munkáltató félt hogy majd jön a tesó néhány év múlva és inkább felvett egy pályakezdőt (a másik kettő esetben is hasonló volt az ok de ott személyes antracitások is történtek a dologból kifolyólag amit nem írnék le).

Nálunk a párom dolgozik, én tanulok. Igazából a gyesnek semmi szerepe nics a háztartásban. Én az első 3 hónapban nem is foglalkoztam vele, mert többet ért nekem a nyugalom és a pihenés meg a babázás mint hivatalba mászkálni meg sorszámot kérni, nyomtatványttölteni meg várni...sokat várni... Ennél a havi 37e ftnál még a havi bébiételei is többe vannak úgy hogy 3x eszik pépet és 2x HA tápszert (fél éves).

Erre szerintem ne építsetek. Ha tudnád milyen mélyen kell a zsebedbe nyúlni mire megszületik... Először legyen egy biztos lakásotok,autótok, megtakarításotok, munkahelyetek (legalább párodnak) és az szupi ha már szellemileg rágyúrtatok, de még a kérdésből az érződik, hogy ez anyagilag nem történt meg. Sok mindenen lehet majd spórolni a babacuccokon de sok mindenen nem. Én nem állítom, hogy nem lehet, csak nekem nem sikerül:D De fiatal vagy és látni fogod magadkörül, hogy annak a babának milyen édes dolgai vannak és te is olyat szeretnél majd... Ráadásúl ha jön egy vírus amibe beleestek akkor a gyógyszertárban otthagyod a párod alsóneműjét is zálogba:) Jobban jársz ha tényleg ennyire szeretnéd akkor néhány évet dolgozol és gyedet kapsz utána. Ha nem akkor pedig számolnotok kell azzal a lehetőséggel, hogy a párod fog gyakorlatilag mindannyiótokat eltartani. A kérdés, hogy ez adott-e lehetőségként.

2012. márc. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egyszeri anyaságiról: Azt szülés után kapod meg jóval! Mert néhány hét mire kiküldik a kicsi iratait és mindent (családi meg gyes) csak ez után igényelhetsz meg amit a következő hónapban utalnak 2 hónapra visszamenőleg. HA esetleg arra építenél, hogy majd abból veszel a gyereknek ezt vagy azt...hát nem.. És lesz védőnőd is. Aki tesz majd szülés előtt személyes látogatót is hogy amit adott neked lista azt hogyan szerezted be és készen áll-e a ház a pici fogadására. Gondolom orvos fogadásán nem is gondolkozol... de minek tennél magaddal szemben is ennyi megszorítst miközben néhány év választhat el a kényelmes megoldástól?
2012. márc. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!