Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sudocrem helyett pár napig...

Sudocrem helyett pár napig vazelin?

Figyelt kérdés
Használ valaki popsikenőcs helyett vazelint a babáján?
2012. márc. 29. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdésed. Sudocremet használsz mindig és az helyett szeretnél most pár napig vazelint? Ha sudocremet használsz az nem éppen jó minden napra. Vazelint én nem használtam, a gyógyszertárban szoktam venni kevert popsikrémet. Szerintem nagyon jó. Sudocremet csak akkor használok, ha kipirosodott valamiért a popsija.
2012. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mindig sudocremet használunk, soha nem volt piris a popsija. A doktornő mondta, hogy mehet. De most elfogyott és hó végén nem tudok venni.

Vazelin van itthon.

2012. márc. 29. 11:09
 3/6 anonim ***** válasza:
persze,hogy lehet minden nap sudocremmel kenni. nem tudom, a vazelint mennyire fogja birni a popsibore, mert a popsikenocsokben cink0xid is van ami hamosit es gyulladast csokkent. de ,velemenyem szerint, meg mindig jobb vazelinnel bekenni, mint ha nem kenned. esetleg nem tudnad a sudocremet "felhigitani" vazelinnel? az biztosabb lenne, mert nagyon hamar kipirosodik a popsijuk.
2012. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

persze, hogy lehet. sudocremet nem szabad minden nap használni!!! az hámosító, hozzászokik, és semmi nem fog segíteni ha baj van. írass fel gyógyszertári popsikrémet, jóval olcsóbb és nem is rontod el a babád bőrét!

ha meg gond van vele, akkor kenheted sudoval

2012. márc. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Születése után volt nagyon piros a popija, akkor gyógyszertárit használtunk.

A kezdőcsomagban volt sudo és az 2 használat után helyre tette. A doki csak azt mondta, hogy azért ne használjam minden nap mert drága. Nagyon megoszlanak a vélemények ahogy látom.


A fiam 14 hónapos, akkor teljesen hozzászokott? Magyarul most, hogy nem fog kapni pár napig akkor kipirosodik a feneke?

2012. márc. 29. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne próbáld ki! Főleg ha már ömlött ki a bőre.

Inkább vegyél kisebb kiszerelésű sudocrem-et. a 60g-os az max 900 ft (attól függ hol veszed).

Egyébként a hámosító használata csak kislányoknál nem ajánlott mert a kis micsodájukra egy bevonatot csinál szóval gyakorlatilag ,,összenöveszti"(gyerekorvos és védőnő is figyelmeztettett az első nap, hogy pont azon a héten kellett kislánynak korrigálni a dolgot). De bármilyen babánál is használod fontos hogy vékonyan kend be.

Esetleg ha nem találsz kicsi kiszerelést a popsikenőcsből akkor vegyél egy másikat (Petrini, Gabi...600 ft körüliek). De nem véletlenül valóak ezek kifejezetten a kicsik fenekére és a vazelin pedig a nem a kicsikére...:D

2012. márc. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!