Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól "kell" fiús haj egy...

Mikortól "kell" fiús haj egy kisfiúnak? Gyönyörű fürtös a kisfiam haja, szerintetek ha levágatom egyenes lesz? Meddig nem vágatnátok le? Hány éves koráig?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Én 5hós korába vágtam le először, mert szemébe ill fülébe lógott.

Majd 10hós kortól focista sérója van, mert a picit innen onnan vágok,már 2hetente kellett, nagyon nő neki.

2012. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen nincs, hogy "kell". Nem divatmajom, hanem kisgyerek, a te gyermeked, ami jól áll neki és nektek is tetszik az tökéletes amíg gyerek. Aztán egy idő után úgyis látni fogod, mi állna jól neki helyette. Egy idő után pedig ár meg fogja mondani :)

Sosem kérdeznék idegen nőket, milyen legyen a fiam haja, tudom mi áll jól neki. Ha te szereted a fiad fürtös haját, ne vágd le csak azért mert egy idegen nő arra buzdít, hogy de....

2012. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1 éves a fiam, szép hajacskája van, és nem fogom levágatni, addig amíg ö nem akarja :) Persze, biztos csináltatok neki valami frizkót, :) majd...
2012. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a ti hajatok is egyenes, akkor valószínűbb, hogy egyenes lesz az övé is. Ha nem zavarja őt (és téged, ha idegenek lánynak nézik), akkor nyugodtan hagyhatod bármeddig babásan.
2012. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szegyen, nem szegyen, de en a masodikal ertek egyet, bar egy picit udvariasabban is fogalmazhatott volna. :-)

Valoban akor vagd le, amikor vagy ot vagy teged mar zavar vagy nem praktikus. Szerintem majd nyaron a 38-40 fokos hosegriadoban nem fogsz gondolkozni, hogy jaj de szep, hanem levagod, hogy ne szenvedjen. :-)

2012. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

17 hónapos volt, amikor nagy-nagy sóhajtással levágattuk a haját, mert állandóan mindenki lánynak nézte. Még full sötétkék ruhában is.

Azóta meg pont hogy így tetszik, nagyon vagány, fiús fizimiskája lett.


Nagybátyámnak 4 éves koráig volt angyalkás-fürtös aranyhaja. :)


A göndörsége nyilván elmúlik, ha rövid lesz a haja, de az nem biztos, hogy ha majd egyszer újra megnöveszti (mondjuk 16 évesen), akkor nem lesz hullámos. :)

2012. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én egyik ikerbabámnak is gyönyörű fürtös haja van, elöl és oldalt már kifejezetten hosszú. Ja, 13 hónapos múlt. Én imádom, bár mki kislánynak nézi, de eszem ágában sincs levágatni. Sőt, örülök,hogy már hosszabb neki, mert felfogom kis gumival neki, így nem lóg a szemébe és homlokába is kevésbé. Hátulról még nem tudom neki összefogni, ott csak most kezd hosszabbodni, mivel amíg nem mászott, többet feküdt, ott kikopott. Bár kopasz ott sem volt, mert rögtön cserélődött neki valszeg, de emiatt a hossza sem nőtt ott annyira.

Szóval én nem vágatom le neki, lesz még eleget fiús haja, (gondolom), most olyan szép baba, mi így imádjuk:)

Inkább az ikretesójával vagyok gondba, mert neki egyenes a haja, de már neki is hosszú. Kezd a szemébe lógni, oldalt pedig eláll a kis fülétől:) Szóval vicces, aranyos, de egy egyenes hajat kisfiúnak összefogni nem olyan hatást kelt,mint egy kis fürtöst:)

2012. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsifiam gyönyörű fekete hajjal született nagyon sok volt neki tényleg.2-3 hónapos volt amikor muszáj volt ritkítani,mert nyáron abba a jó melegbe ömlött róla víz.Majd kicsit ritkult,de most megint sok haja van 9 hónapos volt mikor újra vágtam belőle a fülénél elől és kicsit hátul zavarta és én azt sem akartam hogy a szemébe lógjon.Amúgy jelenleg olyan aranybarnás-szőkés haja van,hátul kicsit hullámos.Érdekes módon folyton lánynak nézik,pedig fiús ruhában van mindig,fiús az arca,kék vagy zöld a cumija és nem is olyan hosszú a haja.Nyáron ha jön a meleg biztosan vágok belőle,nagyon szép a haja és olyan jó puha,de nem szeretném ha szenvedne a melegben.

Egyik ismerősöm szó szerint kínozza gyereket,kisfiú és nem engedi levágatnia haját,lassan 5 éves sokszor kislánynak nézik,nyáron ömlik róla víz most azt mondta szeretné még hosszabbra növeszteni neki,szerintem nem gondolkodik,szerencsétlen lányainak sem engedte hogy vágassanak belőle kb 12-13 éves korukig,most sem nagyon engedi.

2012. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenkinek ment a zöld kéz!
2012. márc. 29. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!