Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már késö elkezdeni a kisfiam...

Már késö elkezdeni a kisfiam fütyijén huzogatni abört? Vagy kell egyáltalán?

Figyelt kérdés
4hósak vagyunk es nekem eddig senki sem mondta mit tegyek de pár napja finoman probálgatom neki de nagyon össze van szükülve!mit tegyek?tudom hogy sokan kérdezték már de elöre is köszönöm ha valaki segit!
2009. jún. 15. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Nekem is fiam van, csak azért tudom, hogy kell.

Csak ameddig a bőr engedi, mert különben berepedhet neki, ami nagyon fáj, és csíp amikor pisil.

Fürdés után kis vizes vattával kell megtörölni naponta egyszer. Nem szabad erőltetni, mert fájhat neki. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy mire szobatiszta lesz(2-3 éves kor) addigra majd hátra lehet húzni. Addig meg nem kell aggódni.

Jó babázást

2009. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem mindvégig azt mondta a gyerek orvos hogy ne nyúljak hozzá, nem is tettem...

most 5,5 hós vettek tőle vizeletet és azt mondták hogy volt benne baktérium állítólag azért mert fityma szűkülete van, mert nem húzogattam most akkor döntsék el hogy mit kell tenni, az egyik ezt mondja a másik azt

szerintem kérdezz rá a gy.orvosnál

jó babázást

2009. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

na erről mindenkinek más a véleménye. dokiknak is

nekünk ugyanazt mondta a dokink, mint az első válaszolónak. a kezdetektől húzni kell neki, de éppen hogy egy kicsit!!

aztán majd meg fogják nézni, ezt is minden doki máskor teszi, hogy nincs e letapadva, nem kell-e felhúzni neki. nekünk föl kellett, 1 perc volt az egész, nem sebész csinálta, hanem a dokink.

2009. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szia!nekünk a fiam születésekor mondta a gyerekorvos hogy huzogassuk minden fürdésnél,mondjuk a mi dokink kuki mániás...szóval én születése utántól huzogatom,most lesz 5 éves és még mindig nem megy vissza teljesen de már szépen alakul....anno a védőnőm mondta hogy az őfiának 8 évesen sem megy teljesen vissza...ha látod hogy egyáltalán nem enged a bőr és nem tágul akkor ne erőltesd mert lehet szűkület azt az orvos majd megoldja nem szabad bántani,de szerintem konzultálj a gyerekorvossal hogy ő mit tanácsol aztán átgondolod..van akik nem huzogatják és utánna műtét a vége de van akinek sitty sutty visszamegy és nincsen gond vele....alkat kérdése..
2009. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok elkésve,ha van elég hely a pisinek ahol kijőn,ha szinte száraz a pelusa és a vizelet csöpekben jön akkor foduly orvoshoz.

Ha minden rendben van akkor minden fürdésnél huzogazsd neki de ovatosan ameddig csak lehet.

A fiamnak 4 évesen szakadt föl telyesen.

Mindig a vizelet utja meglegyen mert másképpen föltépik neki ammi nagyon fáj majd neki es utánna is.

2009. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

anno,mikor megszületett a fiam,nekem azt mondta a gyerekorvos,hogy majd ő húzza fel először 1 évesen!!!

Én nem hagytam annyiban,és 3 hónapos korától folyamatosan húzom neki,minden nap egy kicsit,óvatosan.Mire 1 éves lett,addigra szépen feljött neki,és nem volt vele különösebb gond.Mondta a dr -néni,hogy "ugye mondtam anyuka,hogy majd szépen feljön a bőr,ha én húzom fel???"

Mondtam neki:ja mert már 3 hónapos kora óta gyakoroljuk,hogy ne egy rántás legyen neki,ami fájdalmas,hanem egy folyamat,aminek jó az eredménye!!!

2009. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

OFF, bocsánatot kérek: 14:11-s válaszolónak:

A kijőn, csöpekben, ovatosan, utja, ammi, utánna még esetleg elírás is lehet, de a FORDULY, HUZOGAZSD, TELYESEN ???

Kicsit figyeljünk már oda, hisz ez 8 általánosnál nem igényel többet.

2009. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De tényeg most akkor kinek higyjen az ember? Az én gyerekdokim meg a védőnőm is azt mondta hogy ne piszkáljam. Minden rendszeres vizsgálatnál ők majd megnézik és eldöntik hogy kell-e huzogatni. Most akkor hogy legyen az ember lánya jó anya? Ha nem húzom meg az a baj, ha meghúzom lehet hogy az..
2009. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
két fiam van. az első, amikor 10 éve kisbaba volt, azt mondta a doki, hogy nem kell bántani, de én minden fürdetés után "húzogattam" neki, de már akkor is észrevettem, hogy egyszerűen nem ment, annyira szűk volt neki. 5 évesen műtét lett belőle:( nem kivánom senkinek. teljesen körbemetélték. a gyógyulás szörnyű volt, félmeztelen járt-kelt éjjel, nappal... tehát én is úgy gondolom, ez alkat kérdése lehet. a második fiam most 9 hós, ugyan ahhoz a dokihoz járunk, most azt mondta, hogy húzogassam, addig, mig látom rajta, hogy nem tetszik neki. ezt tettem születésétől kezdve, jobban is tágult mint a tesójának ennyi idősen. de pár hete nagyon piros lett a kuki környéke/biuztos erős volt a vizelete/, igy nem nyultam a kukihoz. hát, most ott tartunk, hogy nagyon beszűkült neki, egy picit sem tudom mozditani. nem tudom mit mond majd az orvos, jövő héten megyünk. én pedig el vagyok keseredve. ugy, hogy azt tanácsolom, hogy ha minden nap egy kicsit huzogatod, nem árthatsz vele.
2009. jún. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
és ha elkezded huzogatni akkor minden nap kell mert ha pár nap ki van hagyva nagyon hamar vissza is tud tapadni...nem feltétlenül de előfordul és akkor lehet kezdeni előlről.
2009. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!