Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák! Mikor kell...

Kisfiús anyukák! Mikor kell elkezdeni huzogatni a fütyin a bőrt? Mert annyira megoszlanak a vélemények.

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 08:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy 1 éves koráig ne nyúljunk hozzá.
2009. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk az mondták hogy a 6 héttől ovatosan ki kell mosni a krémet.
2009. febr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk azt mondta a doktornéni meg a védőnéni majd fog szolni ha el kell kezdeni.A babám 4hós de még egyszer se piszkáltam neki.
2009. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk a dokinő azt mondta, hogy 6 hós kortól lehet. Mo most vagyunk 9 hetesek. Én csak szépen megmosom, letörölgetem popsitörlővel a krémet.
2009. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 1 éves koráig nem kell hozzányúlni. Én amíg nem esett le köldökcsonkja és nem gyógyult be, addig nem nyúltam hozzá. Azóta szoktam visszahúzni, de csak amíg a bőr engedi, egyáltalán nem erőltetem és vízzel lelögybölöm. Nem szabad, hogy felszakadjon nekik, mert ilyenkor még sejtesen tapad. Viszont van amikor váladékozhat, piros lehet és olyankor muszáj kitisztítani. Én ezért szoktam finoman hátrahúzni, hogy lássam, hogy nincs semmi baj. Eddig még egyszer sem volt probléma.
2009. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondták,hogy csak fürdésnél óvatosan ki kell mosni,de fölösleges húzogatni.2 éves korában szokták "felrántani",amikor már annyit nincsenek pelusban,mert hiába, a pelenka miatti "dunsztban" általában újra letapad.És igy jó esetben csak egyszer kell...
2009. febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért a felrántás nem egészen így van. Ez szakorvosi beavatkozás és nálunk 3 éves korban urulógus vagy sebész csinálja meg.Ha viszont nem huzza fel addig amig a bőr engedi akkor a váladék berakodik a bőr alá és csúnya gyulladást okoz (magas lázzal).Akkor azonnali beavatkozást igényel.
2009. febr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan téma, ami nagyon sajnálatos, hogy ennyire megosztja a gyerekorvosokat... Nekem konkrétan azt mondta a gyerekorvos, hogy minden nap húzogassam neki! 2 hónapos, már egy hónapos korában is kérdezte, hogy ugye húzogatja az anyuka, mert ha nem, baj lesz vele stb. Holott én egy csomó helyen épp azt olvasom, hogy ha sugárban jön a pisi, abszolút nem kell hozzányúlni. Teljesen meg vagyok lőve ezzel a témával kapcsolatban:-(
2009. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

nekünk épp a gyermekorvos és a védőnő mondta, hogy huzogassuk.már szépen visszajön, mi 4-5 hónaposan keztük csak el, addig nem mertem hozzánulni, és én is bizonytalan vltam ebben a kérdésben. Nem szeretném, ha letapadna.

Egyébként, azok akik nem huzogatják mért nem? mért nem szabad? azért mert: csak? de mégis miért?

2009. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok 7,5 hósak vagyunk már
2009. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!