Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar főzeléket enni...

Miért nem akar főzeléket enni 9hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Anyatejes kisfiam 1hete semmilyen főzeléket nem hajlandó megenni.Minden mást elfogad, csak a főzeléket nem.Mit kellene tennem?
2012. márc. 29. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendíthetetlenül próbálkozz! :)

Lehet az állagával van a baj.Lehet már kicsit fűszeresebben szeretné (nem a sóról beszélek).Pl én szoktam krumplihoz rakni szerecsendiót, mert attól finom lesz, és a lányom is szívesebben eszi...stb.

Tudom, hogy ez itt állandó tipp, de lehet, hogy fogzik.Én lányom mikor fogzik, akkor a főzit csak szénné pépesítve eszi meg, de persze a kenyérhéjat simán elrágja! :D Mondjuk nem tudom mennyire adsz már darabosat.

Próbálj olyat adni ami édeskés, azt a babák mindig szeretik.Répa, sütőtök...

Ennyi tippem volt! :)

2012. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lánykám is 9 hós. 2 hétig nem evett gyümölcsöt és főzeléket,csak tápszert és tejpépet,valamint pufit,bulátát és kölesgolyót volt hajlandó. Szépen előkészültek a fogai. Nem bújtak ki,de most 4 napja megint olyan étvágya van,mintha mi sem történt volna. Szerintem a legközelebbi ilyen hullámnál már áttörnek a fogacskái. Eleinte én is erőltettem,de csak sírás volt a vége. Nem kínoztam,hanem azt adtam neki,amit elfogadott. Pedig én is megpróbáltam mindent. Még a teát sem itta. Szerintem a foga a ludas.
2012. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Nálunk is a fogacskák jönnek, úgyhogy talán ezért sem akarja megenni a főzeléket.Minden mást megeszik csak ezt nem, erőltetni már nem akarom, mert ahogy látja mit adok neki már fordítja is el a fejét.Talán ha kibújik alul a két fog(Már nem sokára), újra hajlandó lesz enni.Addig marad a többi finomság :-)
2012. márc. 30. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!