Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szokassam le erről?...

Hogyan szokassam le erről? Elmúlik ez majd?

Figyelt kérdés
Ha beleteszem a babahordozóba, bicikliülésbe, babakocsiba elkezd feszengni, összeszorítja a lábát, csuszkál össze-vissza, sír. Az etetőszékbe is már szinte fekszik, nem akar ülni. Én nem szoktam kivenni, hagyom majd abbahagyja a hisztit, de csak zavar mikor odajönnek és mondják vegyem már ki és ne hagyjam sírni. Ha mindig kivenném akkor szerintem rosszabb lenne a helyzet. Mert így azért ha megy alatta a babakocsi vagy bicikli akkor elvan, de ha megállunk akkor jön a hiszti. 10 hónapos
2012. márc. 29. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én 8 hónaposom is csinált így, hordozóban, babakocsiban, háton fekve akárhol... A lányom így jelzi, hogy kényelmetlen neki, nem lát ki, unatkozik, vagy egyszerűen nincs kedve ott és így lenni. Én ki szoktam venni, nem hagyom szenvedni, feljebb állítom a babakocsit, vagy kicsit kiveszem és úgy sétálunk pár percig, hogy a kezemben viszem.
2012. márc. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a lényeg, nem lett rosszabb attól, hogy ilyenkor kiveszem és kicsi nyugtatás után újra próbálkozunk, úgy tapasztalom, hogy sokkal nyugodtabb, tudja, hogy anya segít, ha kell. Szerintem ha hagyod sírni csak azt erősíted benne, hogy ő nem számít.
2012. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a kezünkben is ezt csinálja sokszor. Semmi nem jó neki.
2012. márc. 29. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előttem szólóval. Ő most fedezi fel a világot, gondolom már kezd felállni, sőt már talán járni is, nem tud egyszerűen nyugton lenni. Vedd ki, nyugtasd meg, kicsit hadd menjen, kússzon, nézelődjön. Ez ebben a korszakban szinte kötelező, ne szoktasd le róla...Nem beszélve az érzelmi részéről, mert ha hagyod, hogy sírjon, akkor tényleg azt az "üzenetet" kapja, hogy hiába kérek segítséget, nem számítok senkinek sem...ez nem jó!!!

nem mondom, hogy minden kis nyafira ugorjál, de az hogy hosszú percekig feszengjen, le legyen kötve, és ne tudjon mozogni, és közben sírjon, az szörnyű, gondolj bele, ha veled így lenne. Szerintem.

2012. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, ha hülyeség, de nem lehet, hogy: pl. fáradt, unatkozik, nyomja a pelus, fáj a hasa, jön a foga...? Kislányomat nappal nagyon nehéz elaltatni, ezért van, hogy egész délután nyűgös és olyankor ő is ilyen. Ellök magától, semmi sem jó neki...
2012. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De már ezt csinálja mióta megszületett. Semmi nem jó neki. Még csak mászik, azért az utcán nem tehetem ki mászni a betonra.
2012. márc. 29. 22:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen a témába vág, de a történet lényege a gyerekorvos mondatában ide illik: vannak ilyen babák és el fog múlni.


[link]

2012. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mintha én írtam volna a történetet. Mióta megszületett, azóta sírt egész nap kb. 6 hónapos koráig. Állandóan veszekedtünk a párommal miatta. De most is olyan, hogy nem tud kézbe lenni, megun mindent, van játéka sok, de nem is veszünk többet egy darabig, mert nem köti le csak 1-2 percig a figyelmét. Van csörgője, rágókája, kiskönyve amit mindenhova viszünk, de ez sem érdekli. Nézelődni sem akar a babakocsiban. Próbáltam már úgy hogy háttal van, szemben van, de sehogy nem jó neki. Komolyan már az is megfordult a fejembe, hogy lehet gilisztás, azért feszeng, és szorítja össze a lábát. Csináltattunk már vizelet vizsgálatot, de negatív lett.
2012. márc. 30. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!