Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan Anyuka, akinek...

Van itt olyan Anyuka, akinek "kifli" alakban tartotta magát a babája, mikor hason volt? Hogyan lehetett ezen javítani? Vagy elmúlik magától?

Figyelt kérdés

A mi lányunk 4 hónapos, és "kiflizik". Tegnap volt a védőnő, rákérdeztem, mutattam, hogy hogyan tartja magát. Erre ő azt mondta, hogy mutassam majd meg ezt az ortopédián, de szerinte ez nem jó. A jobb kezével szépen felnyomja magát, de valamiért a bal kezével nem akarja csinálni. A fejét szépen, és sokáig tartja, de egy idő után felveszi ezt a jellegzetes kifli alakot. Hogyan lehetne segíteni ezen? Mitől lett ez?

Köszönöm a válaszokat!



2012. febr. 1. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ezt most nem igen ertem, lehet bennem a hiba

hova teszi a bal kezet? mit csinal vele? nem dol el egyik felere?

2012. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A bal kezét maga elé teszi, ugyanúgy mint a jobb kezét. De mivel csak a jobb kezével támaszkodik, "elgörbül" a testtartása. Erre mondják, hogy kifli alakot vesz fel a testtartás. A bal kezével nem támasztja meg magát.
2012. febr. 1. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:

elso vagyok: mi is ilyenek voltunk kb.5 hetesen, nekem annyira nem tartotta magat a jobb kezevel, hogy at is fordult, voltunk vele dokinal, egyenlore annyit tanacsolt hogy amennyi idot csak tud legyen hason, plusz megvettem a Babamóka cimu konyvet ott van benne egy ket haterosito gyakorlat amiket szinte minden nap csinalunk es 3 het alatt teljesen eltunt nala, 14-diken megyunk ujra dokihoz majd kiderul o hogy latja

nalunk enyhe distoniat allapitottak meg

most lesz 3 honapos

2012. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mi 16-ra kaptunk időpontot az ortopédiára, addig meg marad a bizonytalanság, hogy rendben van e a kicsi lány. Remélem, hogy igen.

2012. febr. 1. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:
tornáztatni kell mert valószínű hogy feszesek az izmai meg dévény tornát szoktak javasólni!!
2012. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiam is így csinálta.

Feszes volt a hátizma, valószínű elfeküdte odabent. Végül nem kellett járnunk gyógytornára, mutattak gyakorlatokat, szépen kimozogta. Főleg kúszásnál javult sokat. De igazság szerint én már korábban észrevettem, 2 hónaposan mentünk dokihoz.

De ne aggódj, nem hiszem, hogy komoly baja lenne.

2012. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, nalunk, külföldön nincs ez a vedönöi rendszer. A vedönö csak az egyik nö volt a szülesnel, azt sem tudom, melyik, a neve a kapott papirokon rajta van. Se elötte, se utana semmi kapcsolat.

Emiatt volt eleg fontosabb dolog is, ami foglalkozast adott, igy ilyesmi nsztem fel sem tünt volna. De ha fel is, akkor elmentem volna a gyerekorvoshoz, hogy van-e teendöm ezzel. Ha nem ad megnyugtato megoldast, biztos ami biztos, ortoped orvoshoz is.

Elkepzelhetö, hogy a mehen belüli tartas okozta (föleg, ha nem fordult meg, keveset mozgott), es akkor idövel magatol is teljesen rendbejöhet.

2012. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!