Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen elfoglalt minden...

Miért ilyen elfoglalt minden babázós kismama állandóan, ti is nagyon elfoglaltak vagytok?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem dolgozom, mivel itthon babázok, 10 hónapos babám van. Egy csomó barátnőmnek/volt kolléganőmnek/volt osztálytársamnak mostanában született vagy fog születni kisbabája, és én szívesen találkoznék velük, vagy csak váltanék néhány e-mailt, vagy beszélnék néha telefonon, kicsit kibeszélni a babás témákat. De igazából csak 1-2-vel tudom tartani a kapcsolatot, mert a többieket hiába keresem, mindig leszerelnek azzal, hogy nem érnek rá. Nem tudom, én is csinálom a háztartást, van férjem, stb, de a délutáni sétánál szívesen beszélgetnék valakivel, még azt is fel szoktam mindig ajánlani, hogy beülünk a kocsiba és átmegyünk a város másik végébe, hogy az ő környékükön találkozzunk. Ez se jó. Kicsit rossz érzés nekem, világ életemben társasági ember voltam, sok barátnőm volt, most meg hiába keresem őket. Persze olyan is van, akivel rég nem beszéltünk, csak most hogy közös téma lenne, mindketten babázunk, gondoltam találkozhatnánk, de nem. Egy másik régebbi barátnőmmel is szerettem volna, aki most pocakos kismama, ő sem ér rá. Hát úgy látszik így rohan a világ.
2012. márc. 30. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez a helyzet. Nagyon társasági ember voltam, állandóan buliztam. Most meg itthon vagyok, van egy 5 hónapos kisfiam és én is szeretnék néha együtt sétálgatni valakivel, beszélgetni. A régi barátaimtól nem várom el, hogy gyakran jöjjenek, mert tanulnak, dolgoznak (fiatal vagyok még ők nem akarnak még gyereket). Egy babás barátnőm van, de vele is már hetek óta nem találkoztam...Nem tudom hogyan lehetne "ismerkedni"...:/
2012. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok. Bár minket nem vesz körül olyan sok babás ismerős, azért akad 1-2. Azaz ők most várják, az egyik félidős kismama, a másik jövő hónapban szül, de én kismamaként tuti örültem volna, ha van egy anyuka a közelemben, és babázhatok néha. Amolyan "begyakorlásnak" is jó. De fura mód, egyik sem ér rá. :) Pedig mindketten otthon vannak, nem dolgoznak már.

Van egy barátnőm, aki 1 hónapja szült, ő azt mondta, még vár 2-3 hetet, hogy a kisfia felerősödjön picit, aztán könnyebb lesz csavarogni, összejárni. Ő az egyetlen, akiben biztos vagyok, hogy ha alkalmanként is, de fogunk találkozni.

Azok a barátaim, akiknek még nincs családjuk, a legelfoglaltabbak. Elfoglalja őket a sok buli. :) De hát ez van.

Azt mondjuk nagyon sajnálom, hogy soha nincs társaságunk, én is társasági ember vagyok. Azaz lennék. :) Jó lenne anyukákkal is barátkozni, de úgy veszem észre, sokan nem nagyon hajlanak erre. Pedig a babáknak és az anyukáknak is jót tenne.

2012. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ti merre laktok?
2012. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Vagy mert nekik nincs rá igényük, kicsit beszűkültek a pici születésével, vagy energiájuk nincs, abban a szabad pár percben órában inkább pihennek mint hogy átutazzák a félvárost egy kis locsifecsiért. Lehet hogy te sokkal könnyebben megoldod az otthoni teendőket mint ahogy ők boldogulnak vele, nem tudom kérdezz rá esetleg, hogy mit értenek azalatt hogy elfoglaltak.
2012. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én Budapesten a 13. kerületben.
2012. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is így van,bár én dolgozom egy vállalkozásban,tanulok,és van egy 11 hónapos kisfiam,még így is jobban ráérek,mint azok a barátnőim akiknek nincs gyereke,vagy épp babát várnak,vagy nem dolgoznak csak otthon vannak a gyerekkel.Én is vágyom a barátnőim társaságára.Ráadásul nem változtam és nem a gyerek nálam a téma,akkor beszélek róla ha kérdezik és akkor is keveset,mert más témák is érdekelnek.Azt vettem észre eltunyultak az emberek,nem mennek sehova,nincs semmihez sem kedvük.
2012. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
én is csak próbálom magam köré gyüjteni a babázós anyuka ismerőseimet, mert elvileg ők érnének rá, de nehezen jön össze. Van egy barátnőm aki külföldre költözött a férjével pár évre, babát vár, írtam neki e-mailt, egyszer válaszolt, másodszor már nem, másfél hónap múlva írtam neki újra, hogy remélem minden oké, hogy vannak, aztán írta, hogy hát oké minden, csak nem volt se ereje se kedve írni... :/ kicsit rosszul esett. Én is így vagyok vele, ahogy az egyik válaszoló írta, hogy én is úgy örültem kismamaként ha valakivel beszélhettem, hogy neki hogy volt, milyen volt a terhesség, és itt ez a másik kismama barátnőm (hát igazából nem barátnő csak ismerős) aztán teljesen lepattintott, állítólag lakást felújít, pedig hétvégére van kiírva szülni, mondjuk azt megértem ha fáradt, csak kb 3 hónapja fűzöm őt, hogy találkozzunk valamikor egy órára. Akivel meg tudok találkozni, azokkal meg mindig az van, hogy mi megyünk a babámmal, valahogy nem rugalmas senki, ha akarok találkozni, akkor menjek oda, de én szívesen oda is megyek amúgy nincs ezzel gond. A legjobb barátnőm, akivel tényleg 6 éves korunk óta vagyunk barátnők, másfél éves a kisfia, amióta gyereke van, kb 4 havonta látjuk egymást két órára, és kb két hetente beszélünk 10 percet telefonon. Ha én hívom, általában így szól bele: "-mondjad..." és közben a gyerekhez beszél, vele játszik, hát innen tudom, hogy ha két hetente is hívom, tuti nem jókor.
2012. márc. 30. 11:19
 8/20 A kérdező kommentje:

amúgy én is tanulok is, sokszor nem is érek rá a vizsgaidőszak miatt, de azért olyankor is szakítanék időt. és engem sem csak a baba téma érdekel, hanem bármi más is, csak a babák legalább okot adnának arra, hogy találkozzunk. mi a férjemmel még házibuliba is szoktuk vinni, csak én is mehessek, van hogy az ölemben alszik el szegény, de legalább én is ott vagyok a többiekkel ha csak pár órára is.

Mi a 12. ker-ben lakunk, de a 3.-ban is szoktunk járni, meg közel a belváros is.

2012. márc. 30. 11:25
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hónapos a lányom de alig érek rá , ez sem a legjobb ,kötetlenebb programoknak jobban örülnék.

Tehát el tudom képzelni hogy sosem érnek rá.

De Ti miért nem jártok baba közösségbe,babaúszni, zenés foglalkozásra,tornára ? Ott tuti nem lennétek egyedül :)

2012. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 16hónapos a kislányom,és megőrülök a bezártságtól,attól hogy alig van ismerősöm,ugyanis 4éve költöztünk fel Pestre,de olyan egyedül érzem magam.Én Újpesten lakom,ha gondolod megismerkedhetünk.Bár messze esik egymástól a két kerület...
2012. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!