Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan bírkoztok meg két...

Ti hogyan bírkoztok meg két kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 éves lesz amikor megszületik a második gyerekem. Egy kicsit félek, mert nekem nincs segítségem. Se mama, se tesó se senki. Hogyan tudjátok összeegyeztetni a 2 gyereket?
2012. márc. 30. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

nekem se. harom evesem es 3 hetesem van.

apa sokat segit

mindketto gyerkoc rajtam log, ugy fogom oket, rajtam alszanaak, stb


a fiam(nagyobbik) apas volt, most isszonyu anyas, apjat van hogy elkergeti


ha kicsit tobbet tudnek aludni, sokkal jobb lenne.


igy csak az o szeretetuk, apa segitsege es szerelme ad erot


menni fog, csak ra kell erezni

nekem sincs segitsegem, de nem is engednem at a picit.. a nagy meg engem akar, szoval ha lenne se mennek vele sokra :)

2012. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hú.

Irtó nehéz. Sokkal nehezebb,mint hittem.

Egy 2 év 8 hónapos mellé született a pici. Sokszor van káosz, megállás nélküli hajtás, és minden perc be van osztva.

Nekem a párom sokat seít, anyukám is gyakran itt van, mert másképp nem bírnám.


Nekem a kialvatlanság csak mellékes a napi életvitel gondjai mellett.

2012. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3.5 hós a pici, 2.5 éves a nagy. Segítségem nekem sincs egyáltalán, a férjem este 7-re ér haza. Hát az eleje nagyon nehéz volt, sokkal nehezebb mint gondoltam. Most már sokkal könnyebb, belejöttem. Bele fogsz te is, ne aggódj, de ne legyenek illúzióid, nehéz lesz az első pár hét. Nekem hasfájós volt a pici, az is rátett egy lapáttal. Most már megtanultam okosan beosztani az időt, van egy ritmusa a napnak, a kicsit is oda lehet már tenni közénk, hogyha a naggyal játszom, úgyhogy már sokkal jobb a helyzet.
2012. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a férjem folyton dolgozik, egyáltalán nem számíthatok rá. Csak bevásárolni járunk együtt, abban segít. Mamák is segítenek néha, főleg anyósom. 2 éves a nagy, 3 hós a pici. Az első hetek nehezek voltak, de mostmár belejöttem. Kicsit pörgősebb, mint egy gyerekkel. A jelmondatom: egyszerre mindíg csak egy lépést! Ha ma vasalni kell, akkor addig nem ütemezek be mást, míg azt meg nem csináltam. Nagyik csak akkor jönnek segíteni, ha el kell menjek itthonról vagy ha olyan jellegű munkám van, amit nem tudok megcsinálni gyerekkel (takarítás festés után, lomtalanítás, stb). A mindennapokban egyedül vagyunk. Szerencsére a két gyerek együtt alszik délben, akkor ráérek kicsit, azonkívül mindent a fiammal csinálok: segít főzni, ellátni a picit, takarítani, stb. Az esti rituálé után (2 gyerek etetése, fürösztése, lefektetés) hulla vagyok.
2012. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Várom a további tapasztalatokat!:-)))
2012. márc. 30. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!