Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ilyen sokat...

Normális, hogy ilyen sokat eszik? Szerintem túl sok.

Figyelt kérdés
10 hós kisfiúról van szó. Megeszik uzsonnára 1 db zsemle teljes belét, vajjal, sajttal, sonkával, + 1 db nagy almát,egy fél banánnal, majd benyakal egy üveg teát. Lassan 11 kg. Normális ez? Minden étkezésnél ilyen sokat eszik, pl ebédre majd 300gramm főzelék.
2012. márc. 30. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, én egyet írnék erre. Egyszer-egyszer sajnos lebetegszenek, ilyenkor alig lehet beléjük tömni pár kanál valamit. (Akkor meg az a baj.) De legalább van honnan fogyni, -csúnyán kifejezve. Amíg nem édes löttyöket meg csokikat eszik a kisgyerek majd egész nap, semmi gond, csak jó az étvágya!:)
2012. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fiam 1 éves és szörnyű mennyit eszik :)


reggel 260 tápszer, utána 8kor egy szelet kenyér vajjal sonkával sajttal.

Aztán 1-2 óra múlva kölesgolyó abból képes megenni egy kis doboznyit. Ezután szomjas lesz babavíz 125 ml, vagy babaivólé, egész üveg :) utána alvás utána felkel 260 tápszer, utána egy banán, eltelik 1-2 óra joghurt. És a végén iszik jó éjt papit :) Szóval iszonyat sokat eszik, de nem látszik meg rajta, mert egész nap ugrál, mozog, nevet, jön-megy, hülyéskedik, beszél(babanyelven)


Nőnek folyamatosan, és sokat mozognak, ezért esznek sokat. Söt!! Rengeteget!

2012. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális. :D

Ahogy az első is írta, kell egy kis tartalék a rosszabb napokra, meg amúgyis le fogja mozogni, ahogy egyre biztosabban jár, majd szalad. :D

A súlya miatt szerintem ne aggódj. Ha nem néz ki kórosan hurkásnak, akkor semmi gond nincs vele.

Az én lányom 14 hónapos, de 10 hónapos kora óta kb 1 kilót hízott... Fogak jönnek, ő meg futkos... meg is volt fázva...

2012. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi kedves második válaszoló, hogy bele kérdezek, de a te babad nem eszik főtt ételt?
2012. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én is a 2. válaszolón lepődtem meg, remélem csak a nasit írta, mert ez nem hogy sok, ez nagyon kevés és 1 évesnek nem is tápláló. mert így ahogy leírod, egy fél banán az ebédje, vacsija meg jó éjt tápi :O

de gondolom csak lemaradt, hogy plusz ebédel és vacsorázik :D

2012. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont nekem is a 2. Valaszolon akadt meg a szemem. Egy egy evesnek mar rendes fozelek kell ebedre, nem tapszer.... De te tudod. Nem eszik sokat, szerintem igenyelne a rendes ebedet, ezert iszik ennyit.
2012. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

11 hónapos a kislányom,barátnőm mikor meglátta mennyit eszik,kikerekedtek a szemei,mondva,h ő nem eszik ennyit egy nap...Reggeli:szopi+valamilyen pép vagy"szendvics",10órai gyümölcsök,kölesgolyó,ebéd olyan 200-250 gr főtt kaja+szopi,majd uzsira szintén gyümölcs,vacsira főtt kaja(ált. a déli)+szopi,és éjjel is kétszer ébred cicizni...Szerinted?:D

Ja,és mindehhez mindössze 9 kiló(talán már van annyi),mivel reggeltől estig megy,mint akit felhúztak...

2012. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki! :)

Az én 10 hónapos kisfiam aki eddig jó evő volt, most "elromlott" és alig eszik. Főtt kaját egyáltalán nem, üveges kaját egyálalán nem, gyümölcsöt egyáltalán nem, némi kenyérkockác esetleg vajasan, de inkább üresen (5 darab kb) néhaány kölesgolyó, és a 210gr tápszert lecserélte 60gr tápszerre. Szóval én a fenekemet verdesném a földhöz örömömben, ha csak a felét enné mint a Tied:-))

2012. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!