Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől nőtt meg ennyire az...

Mitől nőtt meg ennyire az étvágya 9,5 hónapos kisfiamnak? Vagy csak szerintem eszik sokat?

Figyelt kérdés

1 hete kb többet kér, főleg kenyérből!Reggelire, vacsira már kb 7 hónapos korától kap falatkákat, de mostanság megeszik 1 jó nagy szelet kenyeret legalább, reggelire is vacsira is.E mellett ebéd kb 200 ml itthon főzőtt étel husival(husileves zöldséggel, rizs zöldséggel, tészta)

Tízóraira, uzsira kap gyümit keksszel, zabpehellyel, joghurttal.Ez általába 150-200 ml(pl alma-barack, zabpehely, banán-szilva, meggy, keksz, vagy csak simán banán kekszel).

Mondjuk én főleg a kenyértermelését tartom soknak, de nem ismerek korabeli babákat, szóval nem tudom:)

Az igazság az, hogy a reggelinél,vacsinál szinte soha nem jelez, hogy elég, nagyon szívesen falatkázik.

Ja és ha nap közben mondjuk a nagyiéknál valaki elkezd enni, tuti kinézi a szájából...mondjuk örülök, hogy jó az étvágya, de nem sok ez a kenyérmennyiség?

Ja és mellette szopizik, reggel, este, meg nap közben is 1-2szer, de az már inkább ilyen "nasi".

Gondolom közrejátszik a mozgásfejlődés is, eddig csak kúszott, de most kezdett el négykézlábra állni, mindenhova fel akar kapaszkodni, kis sajtkukac, elég sokat mozog:)

amúgy 74 cm körül van és kb 9,5 és 10 kg között lehet.


2011. júl. 23. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha sokallod a kenyeret, akkor ne kenyeret adj neki.

Reggelire nálunk sláger volt a kukorica kása banánnal és pici fahéjjal, de lehet barackkal is.

Vacsira kaphat főzeléket, mint ebédre.

Ha ezt naponta váltogatod, már fele annyi kenyerek eszik majd.

Egyébként a kicsik még elég jól érzik mi kell nekik, biztos lemozogja a sok szénhidrátot.

2011. júl. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, a kukoricakását eddig nem ismertem, majd kipróbáljuk.Igazából a kenyér egy ilyen 'joli' kaja, ha nem kéri az ebédet, kenyérrel tuti megeszi...
2011. júl. 23. 15:54
 3/4 A kérdező kommentje:
igazából azok válaszára lennék kiváncsi, akik hasonló cipőben vannak...akiknek a babája sokat eszik valamiből...
2011. júl. 23. 18:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem két fiam van, 2év korkülönbséggel, nem voltak nagyon husi gyerekek, a minimumokat hízogatták havonta, de mind a kettő fiu a 10.hónapban 600grammot hízott. (előtte utána meg csak 150-20grammokat)

Nem tudom miért volt ilyen erős nálunk is mindkét fiamnál a 10.hónap.

2011. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!