Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babák később...

Koraszülött babák később mosolyognak, mint az időre született kisbabák?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:

36+0 napon született a lányom, és pont 6 hetesen mosolygott először (1x, esti altatáskor), másnap már 4-5x. A korrigált kora szerint ez túl korán lett volna, és amúgy is mindent normál terminus szerinti kornak megfelelően csinált, több mindent meg még korábban is, úgyhogy nála nem mondhatni ,hogy bármiben is le lett volna maradva. Hál istennek!!!!!

A fiam 38 hétre született, ő 7.5 hetesen mosolygott először (és abba se hagyta azóta se - most 2 ées)

2012. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs összefüggés.
2012. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fiam 35. héten született és mindent időre csinál. Nagyon sok mindent, hamarabb.
2012. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29. hétre született a lányom, és már az inkubátorban egy-két hetesen is mosolygott.
2012. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem az úgynevezett szociális mosoly, amire valószínűleg a kérdező gondolt.
2012. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam 28 hétre született, és igen, sokkal később mosolygott, mint az időre született testvére anno. Persze a mosolyra emlékeztető fintorok nála is megvoltak már korán, de a szociális mosolyra várnunk kellett 5 hónapos koráig. Az igazi babakacagásra pedig féléves kora után került sor csak, már azt hittem, sosem hallhatom...:( Most 14 hónapos, és igazi mosolygós baba, integet az idegeneknek az utcán, szóval barátságos lett. Sok türelem kell hozzájuk, és nem szabad elfelejteni, hogy ők iskolás korukig (legalábbis az ilyen nagyon korán születettek, mint a fiam is) koraszülöttnek számítanak még akkor is, ha mozgás-, beszéd-, és egyéb fejlődésben utolérték is esetleg az időre született társaikat.
2012. márc. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!Az én kislányom a 35-ik hétre született.7 és fél hetesen mosolygott először tudatosan,de most 10 hetesen mosolyog egyre többször,eddig csak néha-néha mosolygott.Álmában ő is mosolygott még a kótházban is pár naposan,de arra gondoltam,hogy amikor már tudatosan mosolyog

[link]

2012. ápr. 1. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!