Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba születés...

Koraszülött baba születés után agyvérzést kapott kisebb, közepes foku ez mit jelent? Mi lehet a baja késöbb? barátnőm iker babáinál sajnos az eggyikkel ez történt.

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szerintem sokáig nem tudják megmondani. Lehet telejsen egészséges lesz felszívodik a vér az agyából, de lehet teljesen fogyatékos lesz, és az is lehet hogy részben.


Az orvosok elsö körben nem sokára megtudják mondani hogy az agy sérült-e. De hogy a késöbbi életében mit jelent ez, azt szerintem az évek hozzák csak.

2012. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Megvizsgálják, és első körben azt látják majd, hogy az agy mely része, és milyen fokban sérült. Tudok olyan babáról, akinek semmi sem maradt vissza, és mindössze tornára kellett járnia, egészséges lett. De olyan is van, aki nem éli túl, olyan is, aki halmozottan sérült lesz, stb. :(
2012. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerősöm iker babáinál is ez történt az egyikkel (többször is :( ). Később fog csak kiderülni, hogy milyen fokú károsodás érte, reménykedünk, hogy semmilyen - sajnos már megvakult - de csak később fog kiderülni, hogy az értelmi fejlődésével lesznek-e gondok.

Jobb ha a barátnődék felkészülnek rá lelkileg, hogy valószínűleg lesz egy egészséges és egy "beteg" babájuk :(

2012. márc. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!