Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej-tápszer etetés esetén...

Tej-tápszer etetés esetén hogyan számoljam mennyi kell a babának? 11 napos újszülött.

Figyelt kérdés
Változó a tej (sajnos még mindig csak előtej, nem is biztat senki hogy egyszer még tudok szoptatni, így fejem de a max. mennyiség 2 ciciből is egy-egy alkalommal 20g körüli)mennyisége, azt egészítem ki tápszerrel. Testsúly alapján számoljak? Ha igen hogyan? Naponta 8 alkalommal etetünk.
2009. jún. 15. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Testsúlykilogrammonként 150ml/nap. Illetve ezt elosztod nyolccal. De ez így nagyon tudományos, és nagyon kozmikus, a mindennapok nem így működnek. Azért csak próbálgasd fejegetni, homeos bogyót, szopis teát használni. Ne add fel, de ha nem megy, nem megy, akkor szerintem bele kell majd törődni, mert nem kell megzavarodnod! De azért reméljük sikerül! Kitartás!
2009. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)


Homeós bogyót szedem, sőt a teát is vedelem, mégsincs több. Sajnos a kórházban ránézésre megállapították, hogy nem fogok tudni szoptatni.(Ödémás a mellem állítólag) A baba sem hajlandó szopizni, szinte harcolunk egymással, de karmol, köpködi ki a cicit, kitekeri magát teljesen.


Az lenne még a kérdésem, honnan jön ez a testsúlyonkénti gramm? Tudna valaki valamilyen oldalt ezzel kapcsolatban?

2009. jún. 15. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:

150/testsúlykilogramm, de ezen belül majd a babád jól megmondja, hogy mennyit kér.

A gyermekegészségügyi kiskkönyvben van egy színes táblázat erről középen!

Az a fontos, hogy előbb szopi 2 ciciből és utána jöjjön a tápszer.


Milyen időközönként szoptatsz?


Ebből simán lehet még szopi, szóval nyugi (na de nincs itt a világvége akkor sem, ha tápis a babád) . Nekünk kb 2 hét volt míg beállt a szopi és végül annyi tejem lett, hogy gyűjtőbe vitték, szóval kitartás.


Baba nyelvfékét megnézte az orvos? mErt ha az lenőtt, lehet, hogy nem hatékony a szívása!

2009. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hogy honnan jön ez a hivatalos számolás, nem tudom, csak annyit, hogy nálunk ez sosem működött. Az én babám, amíg mértük, mindig a napi "szükséges" mennyiségnek max 75-80%át ette. Ha pedig tápszer lesz belőle, azt sem tudod adagolni. Ha sokat készítesz, akkor nem eszi meg, ha meg kevés, akkor ordít! Esetleg még annyi, hogy a homeos bogyó és a szopis tea állítólag együtt nem túl jó!! Felváltva próbáld őket. De ha egy küzdelem a szoptatás, és sem neked, sem a babának nem öröm, akkor el kell dönteni...
2009. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! Az én mellem is ödémás volt, a csecsemősök ajánlották, hogy vegyek bimbóvédőt,és csodák csodája tudott szopizni. Azóta is 4 és fél hós.Csöpi bimbóvédő a neve, ilyen üvegharangos izé,nem kényelmetlen, egy próbát, (és egy ezrest) megér.
2009. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20:27-es vagyok, nekem is bimbóvédővel sikerült, ez lemaradt!!!
2009. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Felváltva használtam a teát és a bogyót. Amikor teát ittam nagyon pocifájós lett a baba, így inkább abbahagytam.


Bimbóvédőt is vettem. Ugyanúgy kitekeri magát és visít mint egy kismalac. Így leírva vicces, de átélve minden alkalommal már nem igazán az. Néha sikerül lenyugtatni, akkor hajlandó bekapni, de amint rájön, hogy onnan bizony nem sok mindent kap azért is meg kell dolgoznia akkor köpködi, és a kezecskéjével szinte letépi.


Lassan úgy nézek ki, mint aki nyúzógépbe kerül úgy agyon vagyok karmolászva. Hiába törtek le a körmöcskéi azért azok még élesek.

2009. jún. 17. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!