Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány napot bír ki egy újszülöt...

Hány napot bír ki egy újszülött anyatej és tápszer és cukrosvíz és babavíz nélkül?

Figyelt kérdés
Csak előtej van!!! :(
2011. okt. 7. 10:43
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
ne ilyedjetek meg, nem szándékosan kínzom a babámat, ahol fogok szülni állítólag nem adnak semmit a picinek!!! =(
2011. okt. 7. 10:45
 2/26 anonim ***** válasza:
47%
Attól te még adhatsz neki vizet.
2011. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

Egy baba nagyon sok mindent kibír!

Én babám is:( 9hónapja szültem (Vácon) nem volt tejem, csak egy kis cukros vizet adtak neki. És a 3,napon átvitték a csecsemőosztályra, mert kiszáradt, infúziót akartak neki adni,de össze voltak esve a vénái. Így nem tudtak, 7,napon engedtek haza addi csak néha kapott gey kis tápszert, éreztem hogy nincs tejem, de különös módon mikor "szoptattam" és utána mérték mindig hízott, állításuk szerint sokat szopizott, na egyszer kipróbáltam ,bementem hozzá, nem szoptattam meg,ás jéé a mérleg így is azt mutatta hogy szopizott...

De most9hós lesz,több mint 10kg, egyszer nem volt beteg.

Szóval helyrejött az életem.

Ha előröl kezdhetném,sunyiba hozatnák neki tápszert ill meleg forraltvizet,és tápszerezném,nem érdekelne senki, akkor még nem volt ennyi eszem sajnos.

2011. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Én is bedőltem ennek a cukros vizet ne, meg semmit se a babának....

A vége az lett, hogy (mivel nem volt tejem, hiába tettem mellre a kicsit) már a második nap elvitték, mert annyira besárgult, hogy kék fény alá kellett tenni. 3 óránként 15 percre kihozták "szopizni", csakhogy nem volt mit! Ő kapott tápszert, egész jól rendbe jött, így a negyedik napon hazajöhettünk. Nekem még előtejem se volt, pedig próbáltam mellszívóval, amikor nem volt velem a kicsi.

Sajnos, ennek a szoptassunk kampánynak egy hátulütője van, sokat dumálnak róla, de a kórházban a kutya se segít neked. Magas ívben ejtik le, hogy te mit adsz vagy mit nem adsz a gyerekednek.

Legközelebb én is okosabb leszek és veszek előre tápszert. Ha nincs rá szükség, mert bőven van tej, az szuper, de ha nem lesz, nem fogok habozni egy pillanatig sem, hogy adjak-e mást is.

2011. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Az utolsó válaszoló szívemből szólt.:)
2011. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyaltalan nem indult be a tejem az elso napokba. Lehet, hogy elotej volt de orditott a babam. Ugyhogy en szopiztattam es utanna adtam neki tapszert amit mindig meg is evett. Tehat tuti ehes volt, nem volt neki eleg amit szopizott. Nekem senki nem mondta, hogy cukros vizet adjak. Szoltam a csecsemos novereknek, hogy a babam ehes es tapszert fogok neki adni a szopi melle. Megmutattak, hol a sterilizalo, hol tudom elmosni a cumisuvegeket (hozattam termeszetesen otthonrol cumikat, cumisuveget meg uvegmosot). Senki nem gondolt semmmit, nem en voltam az egyeduli aki igy csinalta. Sot volt egy olyan anyuka a szobaba aki mar reggeli, tizorai, uzsona, vacsora igy etette a babajat es ejszaka 1-szer 3 ora korul. Nem szoptatta egyaltalan. A 3-dik napra a baba mar igy evett, teljesen atallt. Erre sem mondtak semmit, nem nezte le ot sem senki. Ennek ellenre a csecsemos noverke mindig jottek, segitettek nekem mellere tenni, hogy biztos jol szopizzon a baba aztan kapta a tapszert. Mikor hazamentem a korhazbol akkor indult be a tejem. Gondolom otthon nyugodtabban voltunk. Neha meg mindig potoltam neki tapszerrel, foleg este mert estere sosem volt eleg tejem de napkozben szinte csak szopizott. Most mar 20 honapos a kis dragam.
2011. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%
Egész egyszerűen: vigyél be magaddal tápszert, vizet pedig hozasd termoszba. Arra meg, hogy ki mit mond, ne ügyelj.
2011. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%
A lányomnál a 4. a fiamnál a 2. napon indult be a tej, addig előtej volt. Nem is volt semmi másra sem szükségük, nem kaptak se cukros vizet, se teát. Ez még így maradt 6 hónapig, és szerintem így volt jó.
2011. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem szülsz nem is lesz más csak előtej...


Nekem állandóan azt mondták a kórházban, hogy nincs mit ennie a gyereknek, tömték volna mindenfélével...ki is hányt mindent. Mert csak előtej volt. Na az pont elég is volt neki, hízott szépen, bár tény, hogy egész nap cicin lógott. aztán szépen beindult a tejtermelés és nem volt gond.

A Nagyobb lányomnál voltak gondok, ő nem tudott szopni rendesen és én táppszert adtam ahelyett, hogy felkeresem volna egy szoptatási tanácsadót:-( Ennek ellenére egészséges lett tápszerrel is!

Mindkét babám besárgult, kaptak fénykezelést is, a sárgaság szépen elmúlt és egészségesen hazaballagtunk. A nagyobb a hülyeségemmiatt tápszeresen a kisebb meg tisztán anyatejesen.

2011. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 4. napon indult be és besárgult, sokat fogyott a kórházban... elég különböző kimenetelűek ezek a dolgok.
2011. okt. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!