Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám gyorsabban...

Hogyan tudnám gyorsabban elválasztani a kisfiamat?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy inkább a szoptatás témába tartozik de itt több válasz érkezik :)

Már 15 hónapos,imád szopizni és én imádom szoptatni.A baj az,hogy van egy betegségem amire gyógyszert kellene szednem de a szopi miatt nem szedek.Egyre rosszabbul vagyok és nehezen bírom így.Eddig 3x szopizott a kicsi,2 napja csak este kap cicit.Úgy veszem észre nem is hiányzik annyira neki,de az esteihez ragaszkodik.Így,hogy egész nap nem szopik estére nagyon feszül a cicim,fáj.Borogatás segítheti az apadást?Úgy gondoltam ha már nem feszül este a cicim akkor csak 2 naponta fogom szoptatni és aztán egyre ritkábban.Jó ez így?A másik baj az,hogy borzasztó lelkiismeret furdalásom van emiatt :( Tudnátok tanácsot adni?


2012. ápr. 1. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Én is 1 év 2 hónapig szoptattam.Még sok tejem volt mikor elválasztottam a fiam, én úgy oldottam meg hogy 1 hétig a nagyinál volt. Nem volt könnyű de hanem nem ment volna másképp, mert nagyon ragaszkodott ő is. Miután sikerült elválasztanod nem lesz lelkiismeret furdalásod se :)
2012. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy homeos bogyó, azt urtica urens aminek a 5-ös erősségűje fokozza a tejtermelést, de az annál nagyobb (15ch, 30ch) apasztja.

Itt egy cikk a témáról:

[link]

Esetleg keress fel egy szoptatási tanácsadót, aki tud segíteni benne, hogyan tudod gyengéden és probléma mentesen elválasztani a kisfiad.

[link]

2012. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Én is tanácsadót javasolnék, legalábbis a gyógyszered ügyében mindenképp!

De ha már döntöttél ezügyben, akkor is próbáld azért fokozatosan csinálni. Ha a kisfiadnak jó ez a tempó, akkor maradhat így, de ha bármikor úgy látod, idő kellene neki (és még neked is lenne türelmed), akkor lassíts inkább.

A borogatástól (hidegtől) nem lesz kevesebb tejed, ez csak a duzzanatot enyhíti pl. gyulladásnál.

Ha kevesebbszer szoptatsz, mindenképp csökkenni fog a tejed, ez az egyenes út. Ha estére keményedsz, akkor fejhetsz belőle, de épp csak annyit, hogy megkönnyebbülj. Teljesen ne fejd ki, mert akkor a mostani mennyiség fog állandósulni.

2012. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!