Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon drasztikus lenne így...

Nagyon drasztikus lenne így elválasztani a babámat, vagy egyáltalán sikerülhet így?

Figyelt kérdés

Szeretném 1-2 hónapon belül elválasztani a babámat, aki most 9 és fél hónapos. Még kb. 2-3 alkalommal szopizik+ mindig cicin alszik el. Jobban mondva minden alváshoz kéri a cicit, nappal és éjszaka is, amúgy nem kéri. Minden eszik már. Próbáltam már minden módszert, sírni hagyás, apa megy be hozzá, olyan pózban ringatni mintha szopna, cumi, cumisüveg és társai, de nem sikerült az elalvás, csak a cici kell neki.


Arra gondoltam, hogy valamilyen természetes módszerrel (homeopátia, gyógytea) elkezdeném apasztani a tejemet, hátha ha már nem lenne, akkor már a cicit sem kérné... Vagy amíg szopizik mindig termelődik tej? Mit csináljak?


(légyszi ne írjátok el, hogy ne válasszam el, el kell választanom, megvan rá az okom)


2011. nov. 17. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

így szerintem semmiféleképpen ne!


én azt tartom a legjobbnak hogy kivárod amikor kell és onnantól kezdve nincs cici. vegyél egy doboz tápszert és etesd meg vele úgy mint ha cicizne. tehát mondjuk feküdj le mellé, szorítsd magadhoz és a cicid helyett a cumisüveget tedd a szájába. sírni fog, de így 3-4 napig, ha meg kicsit így próbáld, kicsit úgy akkor meg hetekig.

arról nem is beszélve, hogy ha még 1 hónapig szoptathatod akkor szoptasd csak, és hagy aludjon el így, úgy sem lesz többé ilyen

2011. nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem fogadja el a tápszert semmilyen formában. Úgy csináltam ahogy írtad, de rosszullétig üvöltötte magát, és egy több napig is így volt. Drasztikusan nem akarom elválasztani, inkább fokozatosan. Viszont január végéig el KELL választanom!!
2011. nov. 17. 16:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csak a cicin aludt el. Napközben egyszerűbb volt cici nélkül altatni, mert elvittem babakocsizni, vagy autózni. Esetleg elringattam. Az estit jóval később sikerült elhagyni és nem ment sírás nélkül, sajnos, de csak pár napot kellett kibírni. Sok türelem kell hozzá, az biztos. Próbáld vhogy megnyugtatni, ha sír a ciciért. Én ringattam, simogattam, énekeltem és cumisüvegbe vizet adtam neki, mást nem fogadott el. Csak az első hét volt nehéz, aztán fokozatosan, végül elég volt csak mellé feküdni, úgy aludt el.
2011. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!