Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdett hasfájós...

Gabszem kérdése:

Mennyi idősen kezdett hasfájós lenni a babátok, és mikorra múlt el neki?

Figyelt kérdés
Milyen praktikákat alkalmaztatok hasfájás, szelek ellen?
2012. ápr. 2. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb 3hetes korában. Mindent kipróbáltunk..... fúúúúú de tényleg. Valamennyire használt az Aloevera Activator. De igazán nincs rá gyógymód. Ha megszokja a táplálékot akkor könnyebb. Sok masszázs és sok büfi.
2012. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3 hetesen , a kisfiam. Nem volt rá gyógyszer, pedig krumplin és húslevesen kívül már nem is ettem semmit. Na meg próbáltam is mindent. Lassan alább hagyott a hasfájás, de csak úgy fél éves kora körül szabadultunk meg teljesen tőle.

A kislányom most 8 hónapos. Neki egyszer fájt eddig a hasa - kb 4 hetes volt akkor.

2012. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nekünk is olyan5hósan múlott el,de azért még néha most is fáj neki,de mivel már mozog csúszik kúszik,saját magának maszírozza a pociját :)

Hasrafektetés még jó

2012. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 hetesen kezdte, 8 hetesen lett vége (egyik napról a másikra!)

Mi is mindent kipróbáltunk, az összes hasfájás elleni cseppet, homeopátiát, teát, masszázst, melegítést, szélcsövet..

A melegítés kicsit enyhítette (amíg melegítettük), a masszázst végigordította, de a puki kijött. Az édesköménytől csak még jobban begörcsölt.. Szóval nagyjából eredménytelen volt minden próbálkozásunk.

2012. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szélcsőveztük! Legeslegjobb!
2012. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1 hetesen kezdődött, fél évig tartott...

Nem volt más baja, többször voltunk dokiknál, kórházban. Iszonyatosan üvöltött állandóan, és mindig az volt, hogy hasfájós. Amúgy jó esetben elmúlik 3 hónaposan vagy már előbb is.


Amilyen lehetőségekről én tudok:


Én nem írom le, hogy nálunk meddig tartott, mert szívrohamot kapsz.


Pár lehetőség:

Ha még kicsike, csomagold be őt (pl. takaróval jól körbeölelni) - ez lehet megnyugtatja.

Vegyetek Espumisan, Infacol cseppeket vagy ha 1 hónapos elmúlt Gripe Watert, hátha beválik valamelyik.

Tedd az alkarodra hason fektetve, lógjon le keze, lába (lajhárpóz).

Tartsd függőlegesen, járkálj vele, fektesd a mellkasodra-pocakodra.

Vegyél neki cseresznyemag-párnát vagy lenmag-párnát.

Tornáztasd a lábacskáit (nyomd a pocija irányába).

Körkörösen masszírozd a hasát (óramutató járásával megegyezően).

Enyhe kamillateát is adhatsz neki (már ha nem ellenzed a teáztatást). - patikai kamillából, ne filteresből csináld.

Esetleg homeopátia.

Végső esetben orvostól kérj görcsoldó szirupot.

Szélcső, hőmérőzés, ha nehezen jön a puki, kaki.

Ha csak anyatejes figyeld mit eszel, hát ha az is bántja.

Ha tápszeres, váltsatok tápszert (a legérzékenyebb babáknak általában jó a Milupa Pepti).


S nem kell mindent kipróbálni, csak leírtam én milyen lehetőségeket ismerek.


A legjobb persze, ha türelmes vagy és kitartó. Leginkább tényleg csak az időmúlása hoz segítséget.


Mi sok mindent kipróbáltunk a hónapok alatt, de igazából semmi sem segített. De elmúlt idővel. Most már semmi baj nincs, egy mosolyalbum lett belőle.

2012. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, másoltam egy régi válaszomból, és ott nem árultam meddig szenvedett vele a lányom. :)

Így most azt s mondatot is benne hagytam, bocsi!

2012. ápr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pár naposan kezdődött, 10-12 órákat ordított, megjártuk mi is a kórházat, semmi! A gyerekorvos feltud írni "papaverin"-t. Az hatásos!!! Csak nem reklámozzák, mert van benne egy pici nyugtató. Nekünk a gyógyszerész kevert egy csodaszert(ami állítólag olyasmi mint a papaverin)és PUKK egycsapásra elmúlt a hasfájás!
2012. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Akár már pár naposan is elkezdődhetnek ezek a panaszok. Sok mindentől kialakulhat pl. anyatej összetételétől vagy különböző élelmiszerektől . De az infacolt már egészen pici kortól lehet adni a babáknak, úgyhogy ez egy nagyon jó alternatívája annak, ha nagyon korán felmerül ez a probléma.
2012. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!