Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek átlag súllyal született...

Akinek átlag súllyal született a babája és nehezen, lassan hízott, mekkora volt 3 hónaposan és félévesen?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen hízik a fiam,a védőnő meg a doki is mondták,hogy tömjem (amennyire tudom,tömöm),de mára már azt mondták,hogy ne stresszeljem magam,ő ilyen,nem tudok mit tenni,minden oké vele.A lányom viszont szépen fejlődött,jobban is az átlagnál,ezért (tudom,hogy nem szabad) még vele is hasonlítgatom,ami mellett főleg kicsi a fiam.
2012. ápr. 2. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős most? Mennyit eszik?

NE tömd, nekem is ezt javasolta a doki, de itt rontottam el. 5 hós korától sem az anyatejet, sem a tápszert nem fogadta el...rossz élmények, tiltakozott.

3530g-mal született a fiam és 6 hós korára megduplázta a súlyát, de most (18hósan) 10 kg.

Lehet, hogy tényleg ilyen alkat, ezen nem tudsz változtatni.

2012. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kislányom is 6 hónapos korára megduplázta a súlyát (3330 grammal született), és ő is 10 kiló most fél évesen. Egy évesen nem volt 9 kiló.

Rá mindig azt mondták, hogy ilyen alkat, amúgy én is ilyen voltam, így nem aggódtam.

Egyszer ijedtem meg, amikor stagnált a súlya kb. másfél hónapig (3 hótól-4,5 hóig). De nem evett többet, nem hányt. Szóval nem volt egészségügyi eltérés szerencsére, csak hát ő ilyen lassan fejlődött akkor. Amúgy azóta is makk egészséges.

Szerintem megtömni nem lehet, ha a gyerek nem fogadja el, akkor nem fogadja el. Amennyit meg elfogad, az az adagja és kész.

2012. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*10 kiló másfél évesen, bocsi elírtam
2012. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van hálistennek a jól hízó jól evő volt a második :)) így nem tudtam mihez hasonlítani az elsőt:)

Ő 3400 al született (kisfiú). 3 hónaposan 4800 gramm volt félévesen 6500 de hozzá 70 centi. 1 évesen 8400 gramm volt és 83 cm.

Ma 4 éves 113 cm és 15 kiló irtó kis vékony. De ő egyszerűen ilyen alkat. Nem jó evő, nem is szeret enni, nem érdekli ez a dolog, ezerszer inkább játszik minthogy egyen.

A férjem is ilyen volt, aztán kamaszkorában elkezdett enni és magas szálkás de izmos ember lett szóval nem aggódom. Ez sokkal jobb mintha duci lenne!!!

Viszont az állandó félelmem hogy jaj éhen hal meg jaj nem hízik eleget, egy csomó problémát hozott létre mivel nem hagytam rá a dolgokat hanem pl. sokáig etettem pépekkel mert úgy éreztem abból legalább eleget megeszik és nem kezdtem időben a darabos ételt.

Nem szoptattam elég sokáig mert elhittem hogy az nem elég tápláló neki és azért nem hízik. Így olyan 10 hónapos volt amikortól csak tápszert kapott már reggel este.

A második babámnál bebizonyosodott hogy ezek a dolgok nagyrészt genetikán múlnak, a második babám imádott/imád enni, ő az a fajta aki képes 3szor vacsizni ha mindenki máskor eszik vagy inkább a kaját választja a játék helyett, nem válogatós, és jó húsban is van. 3 hónaposan közel 7 kiló volt, 1 évesen 11 kiló, 2 évesen 14.5 3 évesen 16...

2012. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3600-tal született,ma 3 hónapos és 5600.Itthon 3390re fogyott vissza,napra pontosan két hetes korára nyerte vissza születési súlyát.Egyszerűen nem jelzi,hogy éhes.Nappal még csak-csak,de éjszaka nem tudom meddig aludna kaja nélkül.Az ujját szopja,innen tudom,hogy éhes,de éjszaka erre sem mindig kelek fel.Este leteszem fél 8kor,és ma pl csak fél 5kor ébredtem fel és etettem meg.Aztán majdnem sírógörcsöt kaptam,hogy így elaludtam,és nem keltem fel megetetni.A védőnő szerint egyszerűen nem érdekli az evés.Mikor visszafogyott,akkor sem szólt,hogy éhes.Fejtem,és fejek a mai napig,mert mellből még kevesebbet eszik.Vidám,mosolygós,nyugodt,"álombaba".
2012. ápr. 2. 13:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is,hogy problémákat fogok ezzel generálni.3 hónapon át stresszelt ezzel a védőnő is meg a doki is,mostmár azt mondják minden oké,ő ilyen.A kötelező heti 12 dekának meg kell lenni,de általában csak 10 jön össze már egy ideje.
2012. ápr. 2. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, én ugyanezzel a problémával küzdök szó szerint.


A kislányom 3270-nel született, 3 hetes koráig szépen szopizott, hízott is gyorsan. Majd elkezdett gond lenni az evéssel. Most 3,5 hónapos és kész rémálom az etetése. Fejem a tejet, mert ciciből ő is még kevesebbet enne, mit így, üvegből- Ő sem jelzi soha, hogy éhes lenne, ugyanúgy, ahogy írtad, ő is elalszik este és reggel kel, de még akkor is eltelik 1-2 óra, mire hajlandó meginni 100-120 ml tejet. Egyszerűen 20 mili után forgatja a fejét. kiköpi a cumisüveget, nem kell neki. Amikor már harmadjára teszem vissz a szájába, akkor már sír is. Ha ébren van, szinte lehetetlen megetetni. Nekem az jött be, hogy amikor már félig alszik, tehát látom, hogy csukódik le a szeme, akkor etetem és akkor megissza és be is alszik. Illetve még ami bejött, az a fehér zaj, porszívó, hajszárító zúgása. Arra is elbóbiskol és úgy eszik. De ő is képes csak az ujját szopni és bealudni, majd felébred, fent van egy órát kaja nélkül és megint ujjszopival elalszik. Én is tiszta ideg vagyok már. Voltam Dévényesnél, szerinte picit lazább az állánál egy izom, de ez nem ok, hogy ne egyen. Voltam szopitanácsadónál, hát használhatót ő sem tudott mondani. A védőnőről nem beszéélek, a doki annyit mondott, hogy kólikás, de még próbáljam meg a gastrotuss baby-t adni neki. Egy bukós, refluxos babáknak van. Adtam neki pár napig, bár ő nem bukik, nem is refluxos, de hátha. Semmi hatása nem lett, csak annyi, hogy zseléset kakilt. Voltunk gasztroenetrológusnál is, szerinte összesn 5-600 mili az adagja, adjak neki vizet. De a víz se kell neki, vagy ha picit is iszik, akkor azt visszabukja.

MOst viszem a háziorvoshoz megint, mert szerintem nem normális, hogy egy 3 hónapos 8-10 óra alvás és nem evés után sem éhes. Majd elmesélem, hogy mire jutottunk, ha gondolod.

Egyébként ő most kb. 6 kiló, tehát hízik. De az, hogy sose kelljen neki a kaja, szerintem nagyon fura és frusztráló is...

2012. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3450grammal született a kislányom, 3 hónaposan 5390gramm, 6 hónaposan 6650gramm, most 11 hós, holnap megyünk védőnőhöz méretkezni, de jó ha 8kilót elérjük végre. Az utolsó 3 hónapban 60 dekát hizott csak, kész kinlódás az etetés, hihetetlen milyen kevés étellel beéri, délután van inkább étvágya, de tegnap pl megevett elég sok túrós tésztát, délután meg kibukott belőle egy pici, lehet amit én normál adagnak tartok az már neki sok a picur kis pocakjának. Mostmár nem izgulok úgy, fogyni nem fogy, eszik amennyi jól esik, vidám, jól érzi magát, rengeteget mozog, egy pillanatra nem áll meg, gondolom mivel én is vékony alkat vagyok, rám hasonlit és ő sem egy vasgyúró. Ne stresszelj rajta, próbáld meg olyannal kinálni amit szeret és esetleg tegyél bele valami olyat amiben sok a kalória, gabonapehely, tápszer, keksz...
2012. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti!

Nálunk is pont ez van.Felkel reggel nemtudom hány óra nem evés után,és csak vigyorog meg bámészkodik.Beleszív az üvegbe párat,aztán csak kiköpi a cumit meg forgatja a fejét.Már ott járunk,hogy sétálva etetem,mert akkor legalább nézegetés közben észrevétlenül lecsúszik max 80 ml.Aztán megnit alszik kb 3 órát,így aztán lesz dél,mire eljutunk addig,hogy egyen valami rendes mennyiséget. A nővére 2.5 éves,ő sem eszik reggel (nála kb 10kor jön el az "anya,éhes vagyok") de ő már azért nem kicsi.Komolyan mondom 24 órán keresztül csak az etetésen agyalok.Kíváncsi vagyok,mit mondanak nektek,majd írd meg légyszi.

2012. ápr. 2. 20:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,


2750 grammal született az első, 3 hónaposan volt 4950 gramm, fél évesen 6 kg,1 évesen 7660 g, most 22 hónaposan 9070 gramm. (majdnem 2! éves).. Engem is lever a víz, ha a mérlegre ültetik, de ő ilyen alkat, az elején ment a stressz, aggódás, hogy keveset hízik, pedig jól eszik, de gyors az anyagcseréje, és tényleg sokat mozog, tevékenykedik. Ő kislány.


Az öcsi: 3530 grammal született (majdnem 70 dkg, az rengeteg különbség...), 3 hósan: 6870 gramm, 6 hósan 8260 gramm, és most lassan 7 hónaposan 8340 gramm (kibújt egymás után 4 foga, alig akar szopizni). Na de látod a különbséget. A fiam fél évesen akkora, mint a lányom 1 évesen. Ikreknek nézik őket, pedig a kicsi még csak fekszik a babakocsiban, mégis méretben utolérte a nővérét (hosszra még nem).


A nagy miatt sokáig aggódtunk, hogy miért nem hízik, pedig mindent szépen eszik-iszik, csak valahogy ő ilyen alkat :) a dédi is vaságyastul 50 kg, pedig fitt, mozgékony, életerős még. A fiam meg az öcsém típus: mackós :)


Most pl. a kicsi hízott keveset, megkérdeztem, hogy nem gond-e, azt mondta az orvos, hogy jól néz ki, nincs gond. (Meg ugye látom az új fogacskákat, tényleg nem akart úgy enni.)

Ne aggódj, minden baba más, de tényleg, nálunk is a 2 gyerkőc alkatban, temperamentumban, igényekben, még szopizásban és mindenben más, persze hasonlítanak is azért :)

Remélem kicsit segítettem az adatokkal :)

2012. ápr. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!