Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok tanácsot adni a...

Tudnátok tanácsot adni a kislányom etetésével kapcsolatban? 21 hónapos és véleményem szerint elég keveset eszik, és a kevésből is nagyon sok a tejszármazék. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Amúgy nem nagy baba,52 cm-vel és 2910 grammal született. Most 83 cm,11,7 kg.

Leírom egy napi étkezésünket, variáció nem sok van csak az ebédnél.


reggeli: 8kor 150-200 ml tápszer

tízórai: sokszor elmarad, de néha 2-3 falat sajt, párizsi, virsli pékárú nélkül (itt a falaton van a hangsúly, tényleg csak 2-3 falat!!!)

ebéd: főzelék, leves, általában valami hígabb dolog, ebből kb. 200-250g + 100ml tápszer(nem nagyon szeret rágni, próbáltam már adni neki sült húst+krumpli vagy ilyesmi, de kiköpi. Még mai napig össze kell neki törni és hígítani)

uzsi: 2 doboz joghurt, krémtúró, puding

vacsi: 200 ml tejital


Napközben néha eszik kukit, kölesgolyót, kiflivéget ha olyan kedve van, de az is kb 2-3 cm-es darab CSAK!!!


Tudok adni tanácsot, van valakinek ilyesmi tapasztalata???


Én is tudom, hogy sok a tejféle de örülök, hogy ezt megeszi,kenyérféléből csak csipeget.

Meg egyáltalán hpgyan szoktassam rá a rágni való dolgokra.


2012. ápr. 3. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem kevés!De én ebéd után nem adnék neki tápszert.Helyette csak vizet.Az én lányom mai napig nem kívánja az uzsonnát. VAlószínűleg nem lesz egy nagy húsevő. De most hirtelen utána számolva három ilyen kisgyerek is eszembe jutott a környezetünkből.Én nem aggódnék a helyedben.A közösségben majd rákapcsol.
2012. ápr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyit szerettem volna,hogy itt megláthatod,hogy teljesen rendben van,átlagos paraméterekkel.:) Nyugi.
2012. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

na hát igen, elég messze jár a lányod a minta étrendtől :D

na de ha neki elég? nem tudsz mit tenni


annyit változtatnék ha a fiam nem enne, hogy 10 óraira csak gyümölcslevet adnék, 1,5-2 decit (bölcsiben is az a 10órai!)

ebédre nem adnék levest vagy csak a sűrűjét. ennyi idős korban már tényleg ehet levest, csak hát nálatok nem előétel ahogy kiolvasom az írásodból, a lé meg telít, így ezt kerüld :)

uzsi az tök jó! enyém egy egész joghurtot nem eszik meg :D


és a vacsit mindenféleképpen megpróbálnám este, fürdés előtt. ha nem eszik is, hátha rákap :)


vagytok eleget levegőn? lehet a béres csepp segítene, mondjuk nem drasztikusan keveset eszik :)

2012. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En a reggeli tapszert elhagynam. Azert nem eszik, mert elteliti a le. Ha nem eszi a kenyeret, akkor keszits neki mast. Pl. Tojasrantotta, vagy ami nakunk nagyin bejon, az a gyumolcs muzlivel vagy keksszel. Sokszor egy egesz banant, egy almat is lereszelek, majd teszek bele babarizst, babamuzlit vagy 4-5 kekszet. Ez reggelire van annyira taplalo, mint par falat kenyer felvagottal. Az ebed oke, de en ott sem itatnam tappal, minek? Igyon vizet ebed utan. Az uzsi jo, vacsira viszont kene valami normals kaja. Pl. Fozelek hus nelkul vagy adj tejpepet, tejbegrizt, ha kevesled a tejalapot a sok tapszer nelkul. Majd igya meg a tapszert elalvas elott.

Ekkora gyereknek kb. 500 ml tejalapu etel kell. A ket joghurt, kremturo kb. 200 mili, a tejpep kb. 150 mili, plusz az esti tapszer is 200 mili, tehat boven meglenne. En ugy gondolom, hogy a rengeteg tapszer elteliti es nem kell neki mas.

2012. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!